Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: sauron69   
Дата:   02-05-22 19:00

Здравейте , имам един компютърен проблем с фотографски оттенък. Значи- искам да ъпдейтвам фърмуера на един никон. Свалих го , обаче не мога да го кача на sd картата- дава ми че disk is write protected . Обаче бутончето му е на отключено първо реших че може проблема да е в картата и отключването/заключването да се развалило. Пробвах обаче с друга карта- положението е същото, никакви файлове не могат да се качат. Пробвах и директно апарата с кабела към компютъра, да не би нещо кардрийдъра да е виновен. Пак нищо. Единствената ми идея е че може да е нещо свързано с уиндоуса- 10, ама не намерих нищо полезно в интернет. Някакви идеи?
Благодаря предварително .
П. С.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: asahi   
Дата:   02-05-22 22:19

Форматирай картата във фотоапарата. Направи един кадър. Сложи картата в картрийдъра и я копирай на харддиска. Ако дотук не срещнеш проблем копирай фирмуеъра на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: sauron69   
Дата:   03-05-22 09:42

За съжаление не проработи. От картата към харддиска няма проблем. От харда на картата не става-пак е същото положение- disk is write protected.
П.С. Пробвах и с друга sd карта , на друг апарат- резултата е същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: sauron69   
Дата:   03-05-22 09:47

Проблема стана още по-шантав, пробвах с трети апарат , който е с CF карти - там файлове си се копират без проблем[smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: imitev   
Дата:   03-05-22 10:39

С голяма вероятност четецът ти е прецакан в частта, която чете положението на ключето на SD картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: sauron69   
Дата:   03-05-22 12:16

Ще трябва да го пробвам и с друг четец, ама и същото съобщение ми го дава и без четец , а като апарата е директно свързан с компютъра [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с sd card (или може би с Уиндоус )
Автор: lamerko   
Дата:   03-05-22 12:33

Може и да ви е интересно - въпросния бутон за заключване на картата всъщност не прави нищо. Той не е свързан с електрониката по никакъв начин, а ако е micoSD с преходник - дори няма допирна точка с картата и платката на преходника :)
А как работи - това всъщност е индикаторен превключвател, който се следи от сд слота (четеца) и съответно според позицията, четящото устройство решава дали да пише или не. При неизправност на четеца, може да нямате никава защита или винаги да е заключено, без значение от носитела.
Проблемите идват обаче повече от самия щифт - с времето се "раздрънква" и пти вкарването на картата в четеца - той сам се размества до позиция "заключено". Ако картата е с преходник - просто сменете преходника, ако не - можете да махнете щифта и да залепите нещо, което покрива цялата повърхност на отвора, за да си гарантирате, че четеца винаги ще приема за "отключено". Но аз не бих използвал такава карта де :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »