Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 20:52

Кой друг телефон има оптично варио? Не се измъквай като политик в интервю.


Малеее S22 ultra е откачен телефон. Има безжичен DeX към телевизор. Една преносима клавиатура и не ти трябва лаптоп.

Майкрософт офис май има пълноценни desktop приложения за DeX. Лайтрума работи в DeX подобно на десктопа версията за PC.....видео обаче не върви идеално т.е. видеото беше поносимо, но звука накъсваше малко.



https://karaatanasov.info/S22u/dex.jpg




Публикацията е редактирана (12-05-22 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 21:01

hotsnail:.."...Кой друг телефон има оптично варио?.."

Никой освен Xperia 1 IV, но това е опция заради самата опция.
Дори 85мм са тъмни и замазани, какво остава за 125мм.
Прекрасна е Експерията като цяло, но реално имаш само Една Единствена камера - Основната.
Останалите два са Тапички ))



Публикацията е редактирана (12-05-22 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 21:25

Бленда между 2.8 и 3.5 не е тъмна. .

Виж характеристиките на конкурентите. Доста телефото камери са 2.4 и 2.8 и са по 50мм. Нямат 125мм

S22 ultra 10x камерата е 4.9! Вярно няма много други 10х камери с поносима оптика.

Сони са направили нещо доста впечатляващо.

Не знам дали основната и широка камера е обновена с някой друг трик. Да ъглите им са меки, ама то колко телефона са безупречни в ъглите….

Сложили са и новия процесор и доста шукарии. Колко телелфони слагат микрофони с които да записваш музика освен айфон и тая експерия - никой.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 21:51

hotsnail:..."..Бленда между 2.8 и 3.5 не е тъмна..."

Само при качествени обективи и стъкло.
Загубите / поглъщането на светлина и Винетиране при детската оптика в смартфоните е убийстена.
Киро не те разубеждавам да взимаш Експерията,
просто те подготвям за някои "особенности" и сред тия "особенности" е камерата.
Плащаш скъпо и прескъпо за Три камери + Варио, получаваш точно Една камера и Без Варио.
Отделно интерфейса е Чист Гол Андроид,
след глезотиите на One UI by Samsung ще ти се види страшно постен и нефунционален.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   12-05-22 22:02

Моторолата умрела, качеството на телекамерата е по-добро от основната на сонешката(като гледам ползват същите тапички от мухлясалия склад от преди 5г), за да фокусира правилно не ми трябват "истински фотографски умения", мога поне по 2 начина да я връзвам с телевизора за пълноценен "десктоп ОС", вързана с клавиатура и мишка едновременно, и нямам фотоапарат за 4к на който да трябва да му закачам телефон, за да видя какво е снимал. Китай не е Русия [smilie21] И от Сони не ми плащат [smilie8]
Б.а. - следващия телефон въпреки всичко ще е друга марка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 22:36

Взимай си каквото ти харесва. Ама това не прави нито една от глупостите, които написа, верни.

А и какви са тия десктоп приложения за Леново? (Няма нищо общо с моторола).

За DeX до колкото знам Самсунг работят с Адоби, Майкрософт и Гугъл и има няколко приложения, които си работят напълно като на лаптоп. Версиите им са само за Самсунг и са различни от тия за Леново. В прозорец сa и с интерфейс за мишка и клавиатура, все едно си на мак или windows. Вярно лекия облачен лайтрум е, не е класическия. Ама все пак има доста функции. Браузъри има. Вградените Самсунг приложения бачкат нормално като файловия експлорър.

Повечето телефонни приложения обаче ги отваряше на S20 в тесен прозорец подобен на телефонен екран, дето не може да се разпъва. Такова днес не видях, ама аз за 10-15 минути се радвах на лайтрум предимно и пусках снимки и видео да видя как изглеждат.

Прочие докато си в DeX телефона може да работи като touch pad. Та може и без мишка. Ама клавиатурата.....



Публикацията е редактирана (12-05-22 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 23:27

В Декс-а се зарежда десктоп версията на сайтовете. Сега пиша от декса.

Безжичното лагва обаче и няма обикновенната класическа фонетична кирилица, само модерната..... ама все пак има фонетична, че предния път нямаше и за това не го ползвах декса.


Ето скрийншот


https://karaatanasov.info/S22u/scr.jpg



Вързах си нормалната клавиатура и мишка с USB dongle....[smilie18]

[beer]

може би с док на USB-C ще перфектно.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-22 23:38

5-6 разнородни устройства, как да ги навържеш с различни жични и безжични методи, къде да ги наслагаш докато работиш, после къде да ги прибереш... И все нещо няма да работи, ще струва нерви и време да се подкара. И пак ще останат множество слаби звена и възможни точки на провал. С подготовката (и след-готовката) струва ли си целия зор, само за да кажеш гордо: "Ас бачкам (бавно и неудобно) на телефона си!"[smilie5]

А има супер просто решение без тия главоболия, и то е евтиното и удобно устройство, наричано ЛАПТОП. Само едно единствено, без спомагателни други устройства, връзки и съвместимости. Няма много скоро да умре![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-22 00:27

Samsung всъщност са направили нещо много яко, което не знаех преди да взема последния ми айпад и малко ми е криво. Епъл са мърди и го нямат.

Таблетите имат DeX режим. Много удобно. Кеф ти лаптоп. Кеф ти таблет. Лошото е, че ще трябва да работя на софтуера на адоби, но може би щеше да си струва. iPad няма режим да работи подобно на мак нищо че сега ползват един и същ хардуер буквално.

Аз искам да си сложа и нещата за писане на софтуер ако може и ако има клавиатура към таблета ще съм щастлив. Хем кино хем и сладолед.

А сега има Майкрософт Surface, което е супер устройство с Windows, но няма хубав режим на таблет. Става ама не съвсем

Има и айПад което е супер таблет, но не може да пуска лаптоп приложения и тъпотия малко.

А Самсунг малко или много са решили този проблем. Чак не ми се вярва.

Честно казано с лайтрум е 100% решен фотопроблема. Лайтрум поддържа и двата режима на работа- таблет и лаптоп.

С нещата ми за програмиране ще е тегаво, щото на дали някой ги е адаптирал за DeX и Android. Вероятно и на заключен нормален андроид таблет някои инструменти няма да работят.....

Може би ще си седи разделението лаптоп, таблет и телефон, въпреки че става все по безсмислено, да имаш толкова вещи



Публикацията е редактирана (13-05-22 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   13-05-22 08:43

Като се прибера, специално ще ти направя демонстрация на ready for...
Лайтруума си е досущ като десктоп версията и приложенията не са "други". Пълноценен десктоп е.



Публикацията е редактирана (13-05-22 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   13-05-22 11:55

Още подробмости, картинки и кейсовe за задаващия се Xiaomi 12 Ultra

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   13-05-22 13:38

Проблемът с изчезващите GPS координати частично решен - но само с жица [smilie8] Остава загадката как и защо всяко безжично качване на облачен сървър или изпращане с поща (или друго съобщение) автоматично убива точно и само тая част на EXIF-а [smilie11]

Ей го оригинал с пълен EXIF и точни координати (и ако някой пита за детайл със 105 милиметровото 'телефото' без дигитален зум):


https://live.staticflickr.com/65535/52068691168_4293741e8e_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-22 14:05

най-вероятно е опция за сигурност.....

Нали знаеш как бяха изтекли координатите на някаква секретна база на ЦРУ в Африка? Някакъв младеж бягал всяка сутрин за здраве с умен часовник и Strava. Като им погледнеш после на Strava сайта и в Сомалия само на едно място бягат т.е. около базата на ЦРУ.....

The Strava Heat Map and the End of Secrets



Публикацията е редактирана (13-05-22 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-22 12:32

Специално за техноманиака Киро аkа hotsnail [smilie5]

Накрaтко мини-мини ми 1/1.35" 12мп сензорче в Варио Зуума на Xperia 1 IV

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-22 12:55

Да така оправят големите зумове с по-малки сензори. Виж на s22 ultra какъв е 10х сензора. Ползват сходна оптика на s20 ultra, но с по хубав и малък сензор и много по-добра стабилизация. Техническо чудо е и това на Самсунг. Тая стабилизация работи надеждно в протегнати треперещи ръце.....

А Сони са направили първия оптичен зум обектив. Факт е. Да се насерете да дирите под вола теле пак ще е факт, че Сони са направили малко чудо. Варио оптика с подобен размер няма друга.

Това е много по-голямо достижение от китайските тъпотии, които ни рекламират, че сложили нов материал в лещите. За да направиш варио оптика в тоя размер с фокусите групи и зума т.е. поне два подвижни елемента с мотори в нещо, което е 4мм дебело и 5-6мм широко и около 10мм дълбоко си е голямо ама голямо достижение. А има и задвижване за стабилизацията освен лещите и сензора и двата мотора в тоя микро обем......


Не разбирам за какво е тая злоба. Просто отчитаме. Хората са направили техническо чудо. Браво, супер. Следващия


ПП 1/3.5” е телефото сензора на експерията. Подобен размер ако не същите Сони сензори са в S22 ultra. Да, модел от преди няколко месеца са……нищо че тука изписахте всевъзможни тъпотии по темата.



Публикацията е редактирана (14-05-22 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-22 13:30

hotsnail..."...Да така оправят големите зумове с по-малки сензори...."

Друг вариант за Варио в телефон няма, освен с външен Теле обектив.

Киро не те разубеждавам за Експерията, много е добра и готина ако знаеш какво да очакваш от нея.
Само те Предупреждавам че разполага само с Една Камера и ще те притесни относно различни глезотии и функции,
които са даденост в Ултра серията на Самсунг. Прехваления Варио Зуум 100% е китайски

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-22 13:45

Аз няма да я купувам. За 2-3 години съм приключил с купуването на телефони. [smile]

Сони са ми слушалките, щото Самсунг така и не направиха качествени слушалки. Имам и Самсунг, но микрофоните са им калпави, звука е калпав, подтискането на шума все едно го няма…….

Просто се дразня на супер негативните коментари, за нещо което явно е различно от останалите. Постарали са се хората. Не ползват 5 годишна камера. Това е нова система.

Явно е, че 3х до 5х зум не е особено постижение от потребителска гледна точка. 3х и 10х фиксирани са по смислени. Факт.

Ама факт е, че Сони са се опитали да направят нещо различно и то не е никак лошо. Харесва ми, че във всички аспекти са направили нещо ново. Докато другите махнаха 3.5мм жака, Сони сложили по-хубав усилвател…… докато другите се чудят как да прецакат батерията за по-малко от година с бързо зареждане, Сони направили hdmi вход и сложили SD карта…,.,,

За Сони телефон ме спира липсата на поддръжка от 4-5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   14-05-22 14:01

Тъкмо ги мислехме, че зарязват телефоните - както зарязаха компютрите и други продуктови категории, но още ритат, макар и с малък пазарен дял. (Може би не толкова малък във високия клас?)

Дори следващият ми телефон да не е Сони, бих предпочел да ги има, за да има избор. Изборът и конкуренцията движат прогреса.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-22 16:46

nyamago:..."...Дори следващият ми телефон да не е Сони..."

Аз оставам на SONY, освен ако не изпадне някой Oppo Find N на добра оферта до година-две....ако имаме година-две, което вече е голяма въпросителна [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   15-05-22 10:37


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-05/1652600061_55_43.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   15-05-22 10:40

Това е само към темата за телефоните...моля да не се търсят и откриват референции към други къде-къде по-сериозни неща....


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-22 18:40

^ Ами телефоните (че даже и камерите им) днес нерядко се използват точно за същото [smilie8]

(И аз нямам предвид референции към други по-сериозни неща...)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-05-22 21:00

Z fold 4 рендъри и спецификации започват да изтичат от тук от там......

Много му се радват по ревюта. Много презират флипа по ревюта... пък за обикновения потребител е точно обратното. Флипа е номер едно като продажби и не само сред сгъваемите. А Фолда е странно тежко нещо......

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-05-22 21:24

и Z Flip 4 е изтекъл тия дни. Не е никак лошо. Май ще е по-голяма батерията. Ново процесорче. Същия дизайн.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-22 22:00

Pixel 6/6 Pro как са като камери? Нищо друго не е важно като характеристики.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »