Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: AsahiPentax   
Дата:   07-05-22 10:50

bmvtooo написа:

> @AsahiPentax не ми е проблем да
> чакам. Но Nikon Z fc и FUJIFILM X-T200 ми
> станаха интересни. [smilie21]
>

Само имай предвид, че от всички изброени в цялата тема, ограничението за видео запис е до 30 минути. Само Сонито, което си избрал е до 13 часа!
Ето ти кратък списък: https://www.recordinglimits.com



Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bobyn   
Дата:   10-05-22 11:45

Изпратили го по Еконт, пък 25 дни... [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   10-05-22 20:46

написа:

> Изпратили го по Еконт, пък 25 дни...
> [smilie11] [smilie10]

И на мен ми се стори странно, но ще изчакам за започне производството и съответно да има наличност. Спрял съм се на това Сони и ще си го дочакам (ако въобще възобновят производството му).[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: AsahiPentax   
Дата:   12-05-22 17:04

Добре си решил!Така и трябва, да си държиш на избора. Аз вече получих вчера винтидж камерката на Никон Zfc и много и се кефя. Уникално бижу!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   11-06-22 13:31

В момента камерата е наличена във Фотосинтезис!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: Yog   
Дата:   11-06-22 14:10

Интересно ми е (и не мога да го намеря в нета), дали има кроп, когато снима в 4к с 25 кадъра. Прочетох, че няма при 4к@24 и има кроп от 1,23 при 4к@30, обаче за 25 не мога да намеря никъде. А за тукашните географски... дължини, това всъщност може да е важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   11-06-22 14:58

На а6400 няма кроп. 24 и 25р са с еднакъв зрителен ъгъл. На 30р има кроп. Довечера ще проверя и на ЗВ-Е10 как е.

Edit:  Няма кроп на 4K 25р и ZV-E10



Публикацията е редактирана (11-06-22 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: Yog   
Дата:   11-06-22 18:27

Това е много добре. Освен ако си в С.,Ц. или Ю. Америка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   11-06-22 18:46

Защо, какъв е проблема ако си от там, че не разбирам?!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: Yog   
Дата:   11-06-22 19:01

Там са на 30 кадъра в секунда телевизиите. Което мисля, че е резултат от честотата на електричеството в мрежата - 60 а не 50 херца. Ама за това последното не ме цитирай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-22 20:17

Какво стана обзаведохте ли се със ZV-E10?

Май Сони започнаха наново да ги правят....

Относно херците, броя кадри на секунда и т.н. В Европа лампите мигат 100 пъти в секунда. В САЩ и Япония 120 пъти. За да не се вижда това мигане е добре камерата да заснема бройка кадри кратна на това мигане. За Европа са подходящи 25, 50 или 100 кадъра в секунда. За САЩ и Япония 24, 30, 60 или 120 кадъра в секунда.

Ако не уцелите бройката кадри ще има някакви вълни през кадъра в общи линии или целия кадър ще се осветява и затъмня.

Има и още особености - новите телевизори и монитори предимно мигат с 60 или 120 кадъра в секунда, а някой могат с пороизволна бройка кадри на секунда. Това ако телевизора е в кадър може да е забележимо като вълни през екрана, мигане и т.н. все неприятни разсейяващи неща.

Нямам опит със ZV-E10, но повечето нови Сонита които съм виждал имат опция за смяна на стандарта за Европа или за САЩ, Япония в менюто на настройките (най-дясното). Някои от моите кмаери искаха д си преформатират картата след подобна смяна... много неудобно....ако често ще го сменяте може би отделни карти е добре да има за двата региона. В Европа на 24, 30, 60 и 120 си заслужава за снимки през дена на 120 кадъра, които после може да забавите 5 пъти до 24 кадъра в секунда. Ама в моемнта в който има изкуствена светлина е задължително да смените на Европейския стандарт, защото щетата е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   11-06-22 20:32

Не съм сигурен, но ако снимаш 24р на 1/50 пак няма да има мигане от ЛЕД лампи. Снимал съм в БГ на 30р 1/60 и където се появи мигане, слагам на 1/50 и мигането спира. Което означава, че зависи само от скоростта на затвора, а не от кадрите в секунда.



Публикацията е редактирана (11-06-22 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-22 20:47

и от двете зависи.

При тая постановка, която казваш е вероятно да ти бяга експозицията плавно нагоре надолу.....не е хубаво.

В общи линии снимай на 25, 50 или 100 кадъра с време 1/50, 1/100 или 1/200 за да няма после "ауу какво стана"

Едно време Панасоник нали много ги рекламираха колко яко било GH2. Паралелно в това в Европейските форуми ги псуваха какви са идиоти, че няма 25, 50 и 100 кадъра... ама хорицата четат американски форуми, купуват и после яко псуванье.......

Не е само за лед лампи. За всякакви лампи е. Почти всички лампи в Европа, които са включени в контакта мигат със 100 херца. Ако минават през акумулатор може би не е така или ако са правени специално за видео, снимки....

LED лампите имат и други проблеми. Тях ги хранят в ШИМ (широчинно импулсна модулация), която има няколко популярни реализации. Един вариант е импулсите по 1/100 да им променят ширината и така да се увеличава или намалява силата на светлината - тия ще мигат гадно и е добре да се подравниш. Друг вариант е да ги захранват с висока честота, която се синтезира от електрониката. При второто се получават разни артефакти също, но са по-скоро ефекти ако снимаш лампата т.е. снимки на спорт на стадион със светещи реклами. А9 оригинала с оригиналния софт имаше тия ядове.


Тия 100 мигания са между другото доста доста точни. Та аз така например мерих, колко е бърз електронния затвор на А7-ците ми. Като снимаш на електронен затвор с висока скорост и образа става на вълни. Мериш колко е една вълна и я обръщаш във време и после умножаваш по броя им (или делиш броя редове на екрана по размера на вълната) и получаваш скоростта на затвора.

В общи линии това дето пише в книжката на камерата и това, дето писах по-горе, са изводите. Освен това на ел затвор за снимки е хубаво да снимаш с ниска скорост и да снимаш 12 бита роу или JPEG, за да намалиш лошите ефекти.......



Публикацията е редактирана (11-06-22 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   11-06-22 21:00

Малко се отместихме от темата, но снимам на 30р и 1/50, защото се занимавам със стриймове. Може би ви е известно, че от 2 години YouTube започна да променя фреймрейта на всички стриймове на 30р, независимо, какво му подадеш! Ако му изпратиш 25р, видеото насича гадно. Вижда се при панорами с камерата или по-енергично движение на човек. За спортни състезания също...
Тъпо, но явно Тубата не му пука за Европейските стандарти и затова камерите ми са на NTSC в момента.



Публикацията е редактирана (11-06-22 21:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »