Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   25-04-22 17:30

Идеята е да бъде лек, с добро видео/стабилизация, добър звук и що/годе добри снимки. Ше се използва не по предназначение/влогинг/, а за туризъм в планински район с екстремни изкачвания. Събираме се доста приятели и катерим планината. А един по-голям фотоапарат или камера хем ще тежи, хем ще заеме повече място в раницата.
А си носим доста мезе (и пиене) [smilie18]

Комбинацията тяло/обектив, съм се спрял на следните - Sony ZV-E10 + обектив Sony SEL 16-50mm f/3.5-5.6 PZ
Кажете сега, става ли този мъник за тази идея/цел или нещо друго да търся?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: mitpis   
Дата:   25-04-22 18:57

Колко екстремни,алпийско катерене или граничещи с алпинизъм като Злия зъб, виа-ферати или просто по-трудни разходки като Кончето и подобни, те обаче не са екстремни а малко по-трудни.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-22 19:16

Обектива е компромисен до някъде. Камерата е ок. Може и с този обектив - най-лекия е, има стабилизация и е малък. Трябва с включени корекции да снимаш. Поносимо е качеството.

Има и други опции за обективи вече.

Скоро излезе Сигма 18-50/2.8. Сигмата не е толкова широка за пейзажи, но вероятно ще е ок. Ако не стига Сони 10-18/4 ще е идеално допълнение. Днес бих си купил този обектив (Сигмата)

Има и тамрон 17-70/2.8. Това е супер вариант като възможности, но е доста по -едничък

Има и Сони 16-50/2.8 който сигурно ще е най-качествен избор, но не е малък и доста скъп.

Аз ползвам Сони 16-70/4 което е доста приятно обективче. Имаше ядове с качеството преди години. Та внимавайте. Ако може пробвайте го преди покупка и вижте дали към ъглите е сравнително еднакво детайлен кадъра. Вижте четрите ъгъла. Снимайте перпендикулярно някоя стена или витрина, за да са на фокус нещата.

За пейзажи е интересно да видите и Самянг 12/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   25-04-22 20:20

Преди години катерихме 110 метра отвесна скала без въжета и обезопасителни средства. ЕГН-то вече не е същото, така че няма чак толкова екстрмни да са.
Точно заради това, че е най-лекия този обектив се спрях на него. Пък и тялото е 343 грама което заедно с екстрите му и размерите е добре според мен за целта. Вярно, не е защитен от времето, но ще се ползва когато може. Качеството е според зависи. Обектив, ситуация, възможности на тялото и т.н. Но пък видях, че звука му е с насочен микрофон с три капсули, и има ветробран, което би трябвало да значи добър звук. Гледах доста сравнения между него и други Сони-та, но на мен лично ми хареса повече от тях. Дори сравнението между него и A7c който е Фул Фрейм. Дали са правени сравненията с един и същ обектив, не обърнах внимание, но се справя много по-добре от вече стария ми Canon 60D, който мисля да пусна тук в базара за продаване. Само да намеря време да го снимам първо. А и за това Сони мога да взема защитен калъф за колан от едно студио тук, което ги изработва по поръчка. Пък и дисплея му може да се завърти така, че да се снимаме всички зедно до като мезим (и пиеме естествено). Е, и 60D снима видео, но ограничено. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-22 20:34

Да добра идея е.

Докато е в раницата може да го загърнете в найлонов плик. Аз дори така съм снимал с апарата в плика. С друг обектив бях не сгъваем и захванах плика за обектива с ластик. Апарата е вътре на сухо. Сенника пази от капки на филтъра.

За по-прилични кадри с 16-50 го подпирате и малко затваряте бленда.

Ето го обектива с а6000 на ф/9. Не е баш остриета. Ама е доста сносно


https://live.staticflickr.com/7504/15256053944_82cd72b270_c.jpg

Gibraltar by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   26-04-22 17:13

Камерката не е лоша, но мисля, че няма от къде да се купи в момента! А с проблемите с чиповете, не се знае дали ще я има скоро по магазините.
ZV-1 не ли по-добре за такива ситурации?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: mitpis   
Дата:   26-04-22 17:35

Не бих подминал и Fujifilm X-E4 с 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS идват към 660 грама заедно. Сравнително компактна система.



Публикацията е редактирана (26-04-22 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: asahi   
Дата:   26-04-22 17:57

На екшън камерите кво не им харесвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: lamerko   
Дата:   26-04-22 18:10

За съжаление, ZV-E10 е спрян от производство поради недостиг на чипове - в момента май само по-скъпите модели (и с по-висока добавена стойнст) се произвеждат. Като цяло е удобна играчка и имаше шансове да стане хит на пазара, но съдбата е решила да бъда спряна малко след като е пусната. И по-веселото е, че част от бройките за нашия регион са изтеглени към по-големите пазари, за да могат да изпълнят предварителните поръчани бройки от големите дистрибутори. Както се вика - пазара определя играта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   27-04-22 20:41

ruil4o написа:

> Камерката не е лоша, но мисля, че
> няма от къде да се купи в момента! А
> с проблемите с чиповете, не се знае
> дали ще я има скоро по магазините.
> ZV-1 не ли по-добре за такива
> ситурации?

Не мисля, че камера с по-малък сензор (ZV-1 е с 1", a ZV-E10 е с APS-C), по-ниско ISO и липса на възможност за смяна на обективи е добра идея. Екшън камерите също са извън това условие. Пратил съм запитване и в трите сайта Фотосинтезис, Фотопавилион и Динафос. А сега пратих запитване и към Сони Център. Чакам отговора им.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   27-04-22 22:29

Пиши да видим, какво са ти отговорили.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: Yog   
Дата:   27-04-22 22:56

Тези камери на Сони бяха спрени от производство. Практически всички APS-C модели. Аз пазарувам в германския Амазон. Няма 6100, 6400, 6600, ZV-E10. Евентуално някоя комбинация с обектив се предлага на високи цени от странични търговци.

В тази статия можете да прочетете кои модели са спрени, като има и линкове за статия от по-рано през декември за спирането на ZV-E10

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: AsahiPentax   
Дата:   28-04-22 07:13

@bmvtooo задължително ли е да бъде точно това Сони? Щом си решил да е APS-C сензор, Canon M50 II е добър вариант. Новият Z50 също не е за подценяване. Дали ще се вместят във всичките ти условия ще разбереш като им видиш характеристиките.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   28-04-22 22:00

ruil4o написа:

> Пиши да видим, какво са ти
> отговорили.

За сега ми отговориха само от Сони Център. Писаха ми да не очаквам отговор от другите три сайта по имейл, защото нямали такава практика. Можело само да получа известие за наличност ако съм се абонирал за това или най-добре да им звънна по телефона. Не знаех, че ги мързи да пишат. Два реда са все пак.

@AsahiPentax принципно няма проблем с тия камери, но всичко което гледах за тях е като, че ли по-слабо представяне спрямо онова което гледах за Sony ZV-E10. Може би такива са ревютата качени в юТубата. Не ме притеснява, че са с няколко грама по-тежки, но за тях ще си трябва външен микрофон с ветробран.

Гледах ревюта и на Фуджи-то предложено по-горе, но и те не ми харесаха. И трите апарата Canon M50 II, Nikon Z50 и Fujifilm X-E4 бяха сравнени с iPhone и се справиха по-зле от него, освен ако нарочно не са направени така ревютата. Иначе ми харесват, но гледам да може да се справя при всякакви условия, даже и нощем. А за сега само Sony ZV-E10 е добре според ревютата в юТубата. Пък ако тряба да ги подредя тези четири апарата бих ги подредил така: Sony ZV-E10, Nikon Z50, Canon M50 II, Fujifilm X-E4 [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: AsahiPentax   
Дата:   29-04-22 20:32

bmvtooo ако бях на твое място, щях направо Full Frame да си взема. В момента Canon EOS RP плюс обектив Canon RF 50mm f/1.8 STM е точно 645 грама с батерия и карта. Размера му не е чак толкова голям спрямо Сонито, но печелиш пълноформатен фотоапарат. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-22 23:40

От малките фул фрейми А7С единствено си струва и дори той има особености. Много го гледах EOS RP и Sigma FP май беше. Много са ги орязали. Просто са прекалили.

Сега съм с А7С. Китовия на А7С 28-60, май беше, е много подобен на 16-50 като размер, но е доста качествен като оптика. Леко съжалявам, че не го купих с апарата. Щях да го ползвам доста. Нямам притеснения с меки кадри, нямам притеснения с кривенето.

А7С има стабилизация, хубаво видео, голяма батерия, супер добър автофокус, сравнително модерен сензор. Екрана му става за селфита и видео. Има USB-C и бърз WiFi. Става за снимане на всичко. Има 4К и в кроп режим

Проблемите са - няма две карти, няма джойстик, затвора подобно на EOS RP е само с предно електронно перде, визьора е сравнително малък. Тоя затвор съсипва бокето при високи скорости на затвора. Пиниза е да държиш скоростта под 1/1000 ..има исо 50 в разширения обхват. А и честно казано по обед Юли месец не ми е готино да снимам бокета.



Публикацията е редактирана (30-04-22 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-22 07:47

Добре си е този за видео и евентуално снимки.
Иначе при Канон RP единствено орязаното е батерията, в тъч и контроли няма кой да ги бие. Sigma FP е нишов апарат за комбинация видео+снимки с наблегнато първото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   30-04-22 10:45

батерията, стария сензор, видеото, стабилизацията и всичко орязано при А7С и в Канона е резнато. Имаше и някакви настройки свързани с меренето дето ги нямаше. АФ не беше май на нивото на EOS R. Дали въобще имаше следящ по очите фокус май не, разпознаване на обекти и живони... май чак в EOS R6... Не помня вече, Човек трябва да си го разгледа много подробно да си реши. Аз много го мислих, щото и цената не е лоша и А7С не беше излязъл, пък исках лек фул фрейм. Ама то има някакви граници......

Сигма FP е единствения друг компактен апарат на нормална цена. Има дигитални Лайки ама.... там парите са съвсем други и няма АФ хич

Никон се издъниха и уж малкия апарат е голям....


А дори EOS RP и A7C трябва внимателно да си оцениш, дали това е модел, който можеш да ползваш. По разните групи дето следя маса народ накупиха и продадоха след това и двата модела, щото някои от компромисите, дето изборих, им бърка в здравето.....

A7C е просто най-използваемия от компактните фул фрейми.



Публикацията е редактирана (30-04-22 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   30-04-22 14:30

Получих съобщение от Динафос, че са ми го изпратили по Еконт Сонито. Дилемата вече е решена. Благодаря на всички включили се в дискусията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   30-04-22 16:45

хайде успех и много хубави кадри да Ви направи.

Пък ако споделите впечателния и примери няма да е излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   06-05-22 14:53

[smilie10] hotsnail написа:

> хайде успех и много хубави кадри
> да Ви направи.
>
> Пък ако споделите впечателния и
> примери няма да е излишно.

Да споделя няма проблем. Но все още не е дошъл. В съобщението по имейл са ми написали, че са го изпратили, но още го няма. Писаха ми, че трябвало да изчакам времето за доставка, което са написали в сайта си. Това са 25 дни. Ок, няма проблем. Но ако и след това няма доставка? Незнам какво да направя, защото ако поръчам нещо друго и от другаде, а тия вземат, че ми го пратят, ще стане проблем. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   06-05-22 15:58

Няма да има проблем, просто има го връщаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   06-05-22 18:49

Взех да се чудя какъв да избера от тези, които са налични. Гледах ревюта на два с класичека визия, но цифрови. Става дума за Nikon Z fc и FUJIFILM X-T200 GOLD. Изглеждат готини, но не знам нищо за тях. Пък и дали ще стават за моята цел, също не знам. Стана сложно вече... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: AsahiPentax   
Дата:   06-05-22 20:03

По-добре изчакай! Един френд бачка за Сони център и ми каза, че в края на този месец или началото на следващия, започва приозводството. Питах го за А6400. Наличности ще има, трябва просто да се изчака! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за тоя мъник Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   06-05-22 22:33

@AsahiPentax не ми е проблем да чакам. Но Nikon Z fc и FUJIFILM X-T200 ми станаха интересни. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »