Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: zazoman   
Дата:   13-04-22 16:45

Здравейте, закупих си един ретро обектив никон 50мм 1.4 AI-S но когато го пробвах блендата не иска да се качи на повече от 1.4, когато завъртя блендата на ф16 и ръчно преместя зъбчето се затваря но след като я преместя обратно на 1.4 не иска да се смени отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: hansto   
Дата:   13-04-22 16:52

Ако разбираш го разглоби и погледни, тук има начин на разглабяне. Ако не разбираш го занеси на някой по-про :)

https://richardhaw.com/2019/05/03/repair-nikkor-50mm-f-1-4-ai-s/



Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: zazoman   
Дата:   13-04-22 16:57

някаква идея къде мога да го занеса да го оправят ? от София съм

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: hansto   
Дата:   13-04-22 17:35

Имаше теми за майстори , потърси по темите. Аз моите си ги чистя+малки темонти, защото ми е интересно, но не се наемам чужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: Raffito   
Дата:   13-04-22 19:17

Обектива е с омаслена бленда.
Трябва да се разглоби и да се потопят ламелите на блендата в екстракционен бензин. След това се подсушават и се сглобява наново.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: sirkhann   
Дата:   13-04-22 21:23

Може просто да му е паднала пружината

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: virosh   
Дата:   14-04-22 08:23

@zazoman, Може да пробваш Photo Camera Repair.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-04-22 12:42

Не го ползвай на огледално рефлексни цифрови никони ,според сервиза профайлд рискуваш да повредиш модула за задвижване на блендата.Смената струва с труда 268 лева -цена от 2019 година за моя д750.Модула отказа никога не съм ползвал стари обективи ,ама имаха съмниния в сервиза никона ми беше под 10х кадъра-не снимам много.От намесата нямаше никакви външни последствия и следи, изобщо съм доволен от сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: virosh   
Дата:   14-04-22 14:40

@Konstantinov, имам D700 на който ползвам доста AI-S обективи.
Ако се зачетеш в документацията която си идва с камерата там обикновенно има една табличка където са описани кои обективи може да ползваш и кои не. Досега не съм срещал среден/висок клас тяло на Никон което да не може да ползва AI/AI-S обективите без проблеми.
Сега ако говорим за Pre AI - там е друга бира. Ако се закача такъв обектив, на тялото трябва да има един палец който се вдига за да не се повреди механизма. Мисля че само високият клас тела го имат този палец.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: hose   
Дата:   15-04-22 15:05

virosh - само Df го може това - за да се ползват non AI обективи, на останалите се поврежда

на който му е интересно тук съм си играл да илюстрирам кое какво е на F mount-а


Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: Synthy   
Дата:   15-04-22 15:22

non-AI обективи се закачат чудесно на съвременни тела, стига да са минали преди това през Слав. В противен случай, както каза hose - чупи тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: virosh   
Дата:   15-04-22 16:46

Грешката е моя относно non-AI обективите. Не знам защо съм останал с впечатлението че можеха да се ползват но под условия...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: hose   
Дата:   15-04-22 17:39

virosh - именно, могат, условието е или да е Df, на който вдигаш палеца, или да е преработен байонета, което преди се предлагаше и от самите Nikon сервизно, сега вече не съм сигурен

има и стари лентови тела, на който се вдига палчето, но не помня кой бяха... FA може би..

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: virosh   
Дата:   16-04-22 08:43

@hose, Df не съм имал за съжаление а е хубава машина. Мисля че се бъркам повече с F4 тъй като той е почти най-доброто от двата свята (като изключим G и по-новите).
Сега направих един преглед на D700 и да, има палец но не се вдига. Не знам защо съм останал с впечатлението че може.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AI-S блендата не се затваря
Автор: hose   
Дата:   16-04-22 17:51

честно казано и аз това си помислих като излезе някога Df - защо по дяволите не ги правят всички така?!?! но това му беше някога рекламата... само че не беше успешен, така както и Z-ката ретро, мъртвородени ги направиха, твърде късно, твърде скъпи и твърде ограничени за съжаление

FE било тялото, не FA на което също се вдига палчето.. дават също и любителските - D5600, D5500, D5300, D5200, D5100, D5000, D3300, D3200, D3100, D3000, D60, D40, D40x
D3400, D3500

но без мерене - те нямат и стария AF

https://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-lens.htm



Публикацията е редактирана (16-04-22 17:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »