Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относо sony a7 (2013) + Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
Автор: tixo   
Дата:   10-04-22 01:40

Здравейте,

от много години не съм снимал и съм позабравил доста неща, затова исках да се консултирам с вас ако е възможно.

Въпроса ми е следния, имам Sony A7 2013/4та година, който няма стабилизация и доста харесах този обектив Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD който също няма стабилизация. Фотоапарата го използвам/или в моя случай ще го използвам само и единствено за снимки нищо друго. Предимно портретни и общи, и смятах това да ми е главния обектив и единствения за сега.

Можете ли да ми дадете съвет дали да го купя този обектив или не е добра идея ? Благодаря много за отделеното време!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относо sony a7 (2013) + Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
Автор: hotsnail   
Дата:   10-04-22 02:02

Сега с какво снимаш?

Стабилизацията е екстра, но не е основно за хубава снимка. Без стабилизация може да се справиш и особено с тая дължина не е особен проблем. Хубава и полезна екстра е, но не прави снимки. Не прави хубав цвят. Е помага за хубав детайл в някои ситуации.

Няма и много избор в това отношение и на тая цена.

Може би Сони 24-105/4 провери, дали има стабилизация, ама е по-скъп обектив.

Провери как работи авто фокуса и дали те удовлетворява. Все пак тялото наистина е по-стар модел и да не излезе изненада - примерно да хънти много или трудно да заключва.



Публикацията е редактирана (10-04-22 02:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относо sony a7 (2013) + Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
Автор: tixo   
Дата:   10-04-22 07:57

Благодаря за отговора. Цената е дори малко повече от това което мога да си позволя имайки предвид че и втора употреба го взимам обектива.

От скоро снимам отново и ползвам китов обектив 24-70 на Sony, но искам нещо хубаво, и се спрях на това като общ и главен обектив (и за момента единствен).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относо sony a7 (2013) + Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
Автор: kvakioh   
Дата:   10-04-22 15:43

Екстра е този обектив за всяко А7 тяло

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относо sony a7 (2013) + Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
Автор: ZENON   
Дата:   10-04-22 22:02

Обектива се сработва добре със А7.
Пробвано с Тамрона на охлюва преди 2-3 години мисля.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »