Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Настройка на Сони А7м3
Автор: nokoniko   
Дата:   10-04-22 17:08

Здравейте, за да пиша тук за помощ, преди това съм минал през цялото меню на апарата, търсех из нета, не мога да го открия. Въпрос ми е следния. Как да направя, така че когато снимам апарата да прави по 2 кадъра. Причината е когато някой в кадъра е мигнал/затворил очите/ то в другия всичко да е наред. Често ми се случва ито без да използвам светка.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-04-22 17:45

това го имаше едно време в режим самоснимачка, не съм срещал да го има в стандартен режим... просто натискаш два пъти спусъка

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: nokoniko   
Дата:   10-04-22 17:55

Вчера я видях тази гяволия на никон Z6m2, но не попитах как е направено, но определено ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: Nikoneff   
Дата:   10-04-22 18:04

Има нещо като правило: когато снимаш група, броят на кадрите трябва да е поне равен на броя на хората в групата. Така шанса да имаш къдър без затворени(или полу-затворени) очи нараства чувствително. Лично при мен това работи [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: asahi   
Дата:   10-04-22 18:11

Към третия дубъл някои не си ли тръгват?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: Nikoneff   
Дата:   10-04-22 18:22

> asahi
За какъв дубъл говорите? Използва се функцията "Burst mode". Ако все пак се случи фал, затворените очи на лицето се подменят с лице от друг кадър, в който са отворени. Стари доказани трикове:)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: georgioiv   
Дата:   10-04-22 22:24

просто го сложете на серия...

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: asahi   
Дата:   10-04-22 22:45

Май въобще не си цените времето. С малко по-категоричен контрол върху групата всички са усмихнати, с поглед в камерата и отворени очи.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-22 00:54

Няма опция за две снимки. Пробвай бракет на белия баланс или DRO, което би трябвало да прави 3 и ако снимаш роу кадрите са еднакви (не помня дали прави 3 кадъра или прави един кадър и го записва 3 пъти). А серийна снимка с 10 фпс ще ти отпука 2-3 кадъра, докато се сетиш, какво става.

Аз си ги правя на ръка по 3-4, хем и леко прекадрирам ако съм отървал нещо по краищата.



Публикацията е редактирана (11-04-22 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: chukov   
Дата:   21-04-22 12:57

А73 си има прекрасна опция да се снимат кадри в серия с ниска скорост. Достатъчно ти е.

Когато снимап 4 и повече човека (младоженци с кумове, например) щракваш примерно 4 кадъра един след друг. Достатъчно голяма пауза между кадрите има, за да се уцели кадър, в който никой не е мигнал, и същевременно достатъчно бързо, за да не дразни

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: nokoniko   
Дата:   21-04-22 13:43

Точно така го настроих и преди няколко дни благодарение на това спасих два кадъра.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-22 13:48

Кадрите в серия не идват ли твърде бързи за целта?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: nokoniko   
Дата:   21-04-22 16:55

Има опция снимане в серия, но с бавна скорост и нещата се получават.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: asahi   
Дата:   21-04-22 21:45

"Автор: lamerko
Дата: 21-04-22 13:48

Кадрите в серия не идват ли твърде бързи за целта?"

Човек с нормални рефлекси мига за под 1/10 от секундата. При 10 кадъра в секунда шансът в два съседни кадъра да мигне е минимален.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на Сони А7м3
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-22 02:12

Continue Focus имаш 4 опции: Low, Mid, Hi и Hi+. Избираш си една и си готов!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »