Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FUJI среден формат
Автор: chukov   
Дата:   31-03-22 13:17

Почти съм се навил да се разделя със средния формат система FUJI. Нямам време да снимам и техниката така стои.
Ако някой е решил да минава на среден формат можем да се споразумеем.
Става дума за тяло GFX 50R, обективи GF 32-64/4 и GF 110/2

Иначе картинка, цветове, динамика. Страхотно усещане е.

Вижте какво изллиза от кадъра с леко побутване

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: kvakioh   
Дата:   01-04-22 13:17

След 6-7 месеца ще търся тяло само...

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: diana2017   
Дата:   10-04-22 05:40

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: landstar   
Дата:   10-04-22 10:30

Даа, както е казал Остап Бендер за астролабията - Сама мери, стига да има какво да мери. Апаратите се увеличават а нещата за снимане намаляват. Лошото е, че даже на околните планети няма нищо интересно. Обаче мога да ти дам идея да го даваш под наем. Или назаем. Има един корифей на астрологията тука във ФФ, мисля беше в София на Владая. С тоя звяр кой знае какви чудеса може да заснеме.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-04-22 10:39

landstar написа:

> ...Обаче мога да ти дам
> идея да го даваш под наем. Или
> назаем. Има един корифей на
> астрологията тука във ФФ, мисля
> беше в София на Владая. С тоя звяр
> кой знае какви чудеса може да
> заснеме.

Стига да е готов да остави цената на малък апартамент като депозит[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: landstar   
Дата:   10-04-22 15:59

Чета коментара за ферарито и се сещам за поговорката: Анонимна кокошка просо сънува. Човекът е могъл и си е купил Фуджи, а като го знам може и Ферари. Не е будала, който си прави кефа.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: asahi   
Дата:   10-04-22 17:52

Ще чака за джипката на Ферари.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: landstar   
Дата:   10-04-22 19:17

И препоръка до Чуков: Може би продажбата ще стане с качени снимки от фотоапарата. Предполагам, че и общата стойност на комплекта ще е събазнителна инвестиция. Моите обективи на Никон сега са 2,5 пъти по-скъпи от когато ги купувах.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: GenaDP   
Дата:   10-04-22 19:19

Предлагам да ми го подари.
Това също е решение... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: chukov   
Дата:   15-04-22 15:24

Не съм прочел мнението, в което се говори за някакво Ферари и нямам представа какво съдържа, а и не ме интересува.

Ако мога да си купя време с удоволствие бих се наслаждавал Фуджито.
Споделих просто едно намерение, в което и в момента не съм напълно убеден, особено след скоростната обезценка на парите. При всички случаи е по-добре да стоят в техника, отколкото да се похарчат обезценени.

Затова и не съм пуснал снимки на техниката.
А и който проявява интерес едва ли ще са му нужни снимки. Такава техника трябва да се пробва на място. Да се усети, да се почувства.

Така си мисля

И ще ви кажа защо си купих средния формат.
В последните години изснимах известно количество събития (сватби кръщенета, рожденни дни). Усетих, че рутината, с която започва да работи човек, ангажиран в подобен тип снимане, малко или много започва бавно да убива твореца в него. Бързането води до напрежение, което някак подсъзнателно те вкарва в снимане на клишета, за да се гарантира резултат.

Усетих, че това се случва с мен, последните пъти, в които ходих зимата на Тевно езеро. Там имах цялото време на света да гледам, да мисля, да снимам по различен начин. Но навикът да действам бързо и да не задържам погледа си дълго на едно място води до това, че започвам да не забелязвам детайлите и интересните места в света, който ни заобикаля.
Разбира се това се случва на мен. Предполагам, че повечето колеги с времето развиват своята креативност и сватбите не им пречат, напротив, стимулират ги.

При мен не стана така. Сякаш рутината започна бавно да убива удоволствието от снимането.
И тогава реших да си взема средния формат.

Това е камера, с която се работи бавно. Тя няма бързия фокус на Сонито, но не е и нужно. Това е камера за спокойно, уравновесено и целеустремено снимане. Камера, която носи удоволствие и в работата с нея и после при обработката на изображенията.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: kvakioh   
Дата:   15-04-22 15:49

Средният формат е топ. Дигиталният не е за всеки...

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: chukov   
Дата:   15-04-22 16:08

Не знам какво имаш предвид под "Не е за всеки"
по-скоро го разбирам, че не всеки има нужда от него

Но ние не коментираме необходимост по причина да обезпечава професионално снимане, а говорим за фотография по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: kvakioh   
Дата:   15-04-22 21:26

Имам впредвид, че който го е изпитал истински, няма нужда да се притеснява за скоростта на снимането. Даже е доста по-самообучаващо, повишаващо и извисяващо след достатъчно бързо снимане на събития да се снима с по-големия сензор. Получава се. Макар че има разни надути, са кеша удрящи по масата с пачките и после почващи с всичко топ и после се взимат за "велики" и богове...Но по-далече от Норвегия северна Лофотен, Исландия черни пясъци и Доломити езерцето с лодките не могат.
Лично аз минавам по тежкия път, за момента достигането на някакъв връх е големия формат и 6х12 на лента. За дигиталното- кешът е най-малкия проблем, но има доста избор. Все пак съм се ограничил, особено по марки. За обективите също.
Едно е нужда, друго е възможност, трето са пари, които при доста хора са съществени.
Едно е композиция, друго е щракане, среден формат, Fuji работно, Hasselblad безогледалка за кеф. PhaseOne никой не го е обявил, интересна система.
Също, като за край на словоизлиянията, бих казал, че който си е взел, после връщането не е много идея. Една сватба, подчертавам само сватба, не друго събитие със среден формат е в пъти повече интересна, отколкото с нещо друго дигитално и по 1000 кадъра, после минати накуп с екшъни на Шоп и след 3 месеца готови за вече не-младоженците. А съм просто собственик на техника за снимане...



Публикацията е редактирана (15-04-22 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-22 22:24

Eх, младежи, младежии[smilie5] През далечните последни 10 години на 20-ти век, средният формат беше стандарт за снимане на сватби на запад от Калотина. "Революционерите", които се опитваха да снимат такива мероприятия на ФФ 24Х36, се чувстваха така, както сега се чувстват снимащите с постоянно плювания М4/3 [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: FUJI среден формат
Автор: GenaDP   
Дата:   17-04-22 01:35

Ако искаш нещо бавно - вземи си 8x10"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »