Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: avo   
Дата:   18-03-22 18:13

Бихте ли споделили друг подобен на e-infin сайт, който реално работи и сте пазарували от там в последната година примерно? Наясно съм с плюсовете и минусите на gray market-а, просто искам да купя нещо, което в момента се предлага на много различни цени тук и там и искам да го взема за малко пари. В e-infin повечето неща са неналични за съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: bayivobg70   
Дата:   19-03-22 10:00

Panamoz.com

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: avo   
Дата:   19-03-22 16:07

Попадна ми, не зная дали нещата им са без оригинална гаранция, но цените са като в официалните представители тук или малко отгоре, на повечето неща поне. А и доколкото виждам шипват от UK, което вероятно означава оскъпяване на митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-22 20:00

Ако наистина си наясно с грей маркета, трябва да ти е ясно и как стои въпроса с гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: avo   
Дата:   19-03-22 23:45

Наясно съм напълно. Просто ми е щукнало да взема един Z7 заради резолюцията и възможността за по-значителен кроп за wildlife докато Никон пусне трето поколение многопискелова камера с автофокус подобен на Z9 евентуално. Цената в e-infin е супер добра, около 1600 евро, спрямо около 5-5500 лв в нормалните магазини и спрямо 6000 за Z7ii. Бих поел риска на тяло без гаранция за тази разлика в цената, и едновременно с това не мога да оправдая разход от 5-6 хил за временно решение за около една вероятно година.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: mitakabs   
Дата:   22-03-22 06:56

Според мен може да се следи за промоции в европейските амазони, поне вноса е легален и с поддържана гаранция у нас!
e-infin като им гледам цените някой неща са поти изравнени, и като прибавим липсата на реална гаранция..

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: avo   
Дата:   22-03-22 12:03

Така е за повечето цени, съгласен съм, но конкретно Z7 е на цена от 1600 евро +/- , което е поне с 1000 евро средно под пазарната в момента. Бих се пробвал с риска да нямам официална гаранция, но ме съмнява, че ще се появи в наличност за тея пари, вероятно са имали няколко изостанали бройки от някъде и до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: Yog   
Дата:   22-03-22 12:42

На тази цена съм сигурен че има силно ограничени количества. Като онези на Черния петък, дето са 5-6 бройки на сайт и ако си късметлия, ще дойде при теб, на останалите просто връщат парите след известно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: nokoniko   
Дата:   22-03-22 14:49

От e-infin си купих Сони А7м3 за 3020лв., а тук беше 4000лв. 1000 лв.разлика. Сега мисля да купя Тамрон 70-180/2.8, който в момента е 1800лв. с доставката, а тук е около 2500лв. Серйозни разлики в цените.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: hansto   
Дата:   22-03-22 16:07

жалко че затвориха eglobalcentral, цените бяха по-добри и от еинфин. За жалост сега няма алтернатива.
Не знам след брекзита как е https://www.mpb.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: mitpis   
Дата:   22-03-22 17:28

Разгледах e-infin, в сайта пише че цената е крайна за получателя, обаче нещо не ми се вързва, тъй като сайта е австралийски и тогава би трябвало на продукта да се начисли митнически такси и ДДС, при това положение цените вече не биха били толкова атрактивни, освен ако не са включени предварително в цената като при Али експрес, но там това е обяснено, а тука не.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: Ivan_A   
Дата:   22-03-22 22:16


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-03/1647980073_einfinityanswer.jpg



В началото на януари т.г. ги питах дали ще трябва да платя данък. Отговорът им - изпращат от Европа, няма данъци.
Дали сега е така - не зная.


Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: dim4o   
Дата:   23-03-22 08:26

Нещата в глобалната икономика май поемат в друга посока и фототехниката няма да е изключение...

1 Април 2022


Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: mitakabs   
Дата:   23-03-22 10:06

И Сони А7 М4 гледам май е с нова цена в немския амазон + 700 евра някъде...:(
Опа, това не е амазон - друг продавач : MD-Waren
Но явно тенденцията ще е за поскъпване.. :(



Публикацията е редактирана (23-03-22 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: wlad   
Дата:   23-03-22 11:39

Не знам след брекзита как е https://www.mpb.com/

мпб за ЕУ изпращат от Германия.
Само за тази година изкупих доста обективи, камера оли и замених моя техника с друга при тях. 3-4 дни е доставката от DE.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: mmjm   
Дата:   26-01-23 12:24





Публикацията е редактирана (30-01-23 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: SEURET   
Дата:   30-01-23 01:51

Само закупени в България апарати Nikon се радват на гаранционно обслужване тук. Скоро го направиха така - 1 или 2 години.
Същото важи и за други маркси, например Samyang, Tamron или Sigma.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: asahi   
Дата:   30-01-23 09:50

Сивият търговец няма ли си сив сервиз?

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: DVisulas   
Дата:   01-02-23 08:45

@bayivobg70

Пазарувал ли си лично от Panamoz? гледам, че имат налично Fuji XH-2S за 4000 лева и сериозно го обмислям [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: patzo   
Дата:   01-02-23 11:52

Във ибей също има изгодно понякога нови неща. Преди няколко дена ми пристигна чисто нов sony a6400 за 450 лири. От доста време си търсих изгодно втора ръка А6300 ама изведнъж, а то чисто нов 6400 на същата цена като втора ръка 6300 тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: wlad   
Дата:   01-02-23 19:03

Ибей отдавна не е каквото беше, особено английският.

Отговори на това съобщение
 Re: Друг сив сайт освен e-infin?
Автор: sauron69   
Дата:   01-02-23 20:48

Специално за Фуджи, вместо да се купува от сиви сайтове, може би и по-добре човек да се разходи до Турция и да си го купи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »