Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-03-22 23:40

За съжаление предните 4-5 пъти на HTC не им се получи. Пускаха неща подобни на средния клас телефони, но с цената на ултрите. Имаше закъснение, неясноти. Дано то,и път е различно. Аз имах 2-3 техни телефона в началото още преди Корейците от LG и Samsung да завземат пазара. А сега имаме и Китайски чудеса.

Не бих се учуди ако видим скоро автентичен индийски Jugaad. Демек флагман за 300 лева, който не отстъпва на другите....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   03-03-22 00:24

HTC 10, HTC 11, HTC 12+ винаги бяха пред конкурентите. Десятката имаше OIS на Селфи камерата, Единайската предложи Squeeze frame технология и чудесна 12мп камера, Дванайстката Дуал камера и липса на хардуерни бутони. Пуснаха и първия Крипто валута телефон. Сегашният ще е Мета ориентиран въпреки липсата на Мета "вселена"

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   03-03-22 09:06

Крстко ревю на S22 Ultra (рус)



http://images.vfl.ru/ii/1646291157/d9fa88e4/38296174.jpg




Публикацията е редактирана (03-03-22 09:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-22 10:22

интересно е, чe главната камера е доста по-добре на тия примери.

Тук изглежда 3х има по-меки ъгли

Много е напъната обработката. Искам да видя тия роу формати какво правят.... ама няма

S22, S22+ също са интересни.

Това с батерията е много странно. Тия нови процесори май са доста зле.... аз моя сега го ползвам със заряд до 85% и пак под 15% много рядко пада с Андрдоид 12. 12 значително по-добре пази батерията. Аз обикновено говоря около час и го ползвам да видя туй онуй доста пъти на ден, гледам малко видео...



Публикацията е редактирана (03-03-22 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   03-03-22 12:02

Киро, ако снимаш в Pro режим Jpeg-a е много по-добър от Стоковия и ще си спестиш заигравките с RAW Expert. Оптиката на тази S22U бройка чудесна, но не бих се доверил че навсякъде ще е така.

П.П. Киро, защо не щракнеш с твоята S20U два кадъра в Сток и Pro режим да ги сравним ?



Публикацията е редактирана (03-03-22 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-22 13:01

Ще направя някой кадър, като ида на разходка. Май си прав, от предварителните ми проби изглежда, че про режима по-малко маже и е по-остър кадъра. Котките ми са малко диви и не мога да ковна хубав кадър с фокус. Бавен съм.

Про режима е с нов външен вид. Не го бях виждал до днес. По-готин интерфейс ми се вижда (преди някак не се събираха всички 5 настройки на екрана)


https://karaatanasov.info/S20U/pro.jpg






В същото време май лъсна истината, защо Андроид 12 на Самсунг пести яко батерия.

Самсунг тротват яко процесора на всякакви приложения освен бенчове.

Решение стил VW. Сигурно е така. Иначе нямам обяснение как на 2 годишен телефон батерията се подобри с 20-30% спрямо времето, когато беше нов....


чудя се, дали да съм щастлив или нещастен. Приложенията си работят. Нищо не ми е лагвало или да не работи добре. Ако хората не бяха се заровили да видят какво се случва нямаше и да знам. В интерес на истината аз и видео редактирам и експортвам на телефона малко. (Не ще да редактира HDR video поне самсунг редактора) Ама добре си се справя.



Публикацията е редактирана (03-03-22 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   03-03-22 17:41

Флагман за 2+ бона има "про" режим само с основната и широката? [smilie18]
А моя евтин китаец има и на селфи камерата, включително в роу. Смех в залата на срама. [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-03-22 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-22 18:31

Бошо, производителите гледат да продадат най-много бройки от всеки модел - затова ги правят за най-големия 'общ знаменател' (масовия потребител).

Ако направят модел по твои спецификации, ще продадат само 1 бройка... на тебе. [smilie8]

А на масовия потребител не му трябва 'про' режим на селфи камерата. На никоя камера не му трябва. Какво е 'про' режим? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   03-03-22 20:27

Ми не си прав. Един млад колега от работата се запали по снимането и си взе баш убавия айфон, чете книги, пита ме, пита един друг колега, дето мина на дрон, и сам вижда, че от роу е друга работата.
А най-големия проблем, е че няма нищо по-лесно да пуснеш един тъп роу от всички камери - няма АИ, няма хдр, няма напъни, които да произвеждат маслен импреСОНИзъм в джипег. Елементарна опция за ентусиасти като мене, която дава любимата ми "добавена стойност", каквото и да значи този термин, без особена, да не кажа никаква, инвестиция. Абсурдно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-22 01:46

Бошо има някаква мистика в S20 ultra i телефото камерата. Няма роу от нея. Май винаги стаква кадри. Нещо странно има там. Какво е, Самсунг само знаят. Иначе роу от предната имам и аз.

Но това дето казваш е предимство на S22 Ultra - има роу и от двете телефото камери, както разбирам. Може и да греша, че то това между редовете го казват по ревютата. Не мога да намеря дори сносни примери. Добре, че Сашо ги намира някакви....

Иначе Сащо дето вика сравних малко pro режима с обикновения на S20 ultra

детайл

https://karaatanasov.info/S20U/details.jpg



цяла

https://karaatanasov.info/S20U/all.jpg



В дясно е про режима. Има файда за финните детайли ако гледам на 100%. Ама за разходки не е използваем като jpg. Преекспонира небето, за да има добра разработка на предния план

Лайтрум между другото се справя супер в РОУ и слага директно корекции на сенките. Та получаваш добро начало.

Ще видя как да покажа и трите един до друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   04-03-22 09:35

Ето сносни примери от 22ултра... Samsung Galaxy S22 Ultra — these photos show how far Samsung is behind Google

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-22 10:54

bobyn първо примерите са супер малки. Основната критика срещу пикселите е, че не са си оправили бокето по финните контури. Човека явно е избегнал проблема като направи кадрите 640 пиксела.

Ама градските снимки с пиксела изглеждат, като изключително зле направен ХДР с много фалшиви цветове.. Има ли как да се изключи тоя HDR?

За портрета съм що годе съгласен. Въпреки, че на дали цвета на кожата е толкова наситен на лицето. Самсунга изглежда поне естествено.....

Прочие мисля, че всички освен пиксел се справят подобно на Самсунг т.е. много пъти по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-22 10:56

Всъщност трагедията на пиксела е голяма. Виж му косата


Пиксел

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/GT2CSThCJp94Qa69g85g94.jpg



Самсунг

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tdSxYALn78psvrwXRfB4B.jpg




То половината му глава я няма на пиксела...... Как е решил, да качи тоя кадър за пример....



Самсунга здраво се е осрал на снимката с фонтана


https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/GSruWDoTaC7oWrgndqTF3D.jpg



предполагам. че е включил някакъв авто режим за водопад или господ знае какво и е блърнал фонтана

А пиксела е карикатура във фона. Дърветата изглеждат изключително зле


https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bx4jwtiU7rMd8Pvq6ZtktC.jpg





На третия кадър и двата ми изглеждат доста добре.

Въпроса е, колко да е агресивен ХДР.... бих предпочел да е умерен. Това на пиксела е малко прекалено за моя вкус.


ПП Ъглите на тия снимки от Самсунг не изглеждат толкова зле като в ревюто на GSM Arena



Публикацията е редактирана (04-03-22 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   04-03-22 12:19

HDR-a на пиксела вече не може да се изключва в стоковото приложение и заедно с липсата на про режим са двете най-големи тъпотии в камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-22 15:20

Xiomi изпревариха Самсунг с още по-абсурдни цени.

1800 лева на най-орязания 12. А за най-орязания 12 Pro отиват направо на цената на ултрите от 2200 лева.



Публикацията е редактирана (04-03-22 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: alext   
Дата:   05-03-22 12:09

Geekbench just banned the last four years of Samsung flagships over throttling debacle [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-22 18:30

Мисля, че е само андроид 12. Преди това си хрупаше смело батерията Самсунга. Това е готина инновация. Лично на мен ми харесва, да имам солидна батерия. Вярно обезсмисля гийкбенчове и подобни. Единствената смислена метрика е за конкретно приложение, дали е държи добре.

Самсунг бая са се трудили да профилират 10 хиляди приложения..... (вероятно са взели данните от потребителите си и така е станало. Не са твствали всяко приложение отделно на ръка)

Би било добре Самсунг да вържат това с настройките за батерията и да го кръстят готино - dynamic battery optimization или подобна безсмислица. Пък ако някой иска да си го изключва.

Тиямдни се нагледах на видеа за стиймдек, където всички възможни настройки за управление на консумацията са дадени на потребителя. Сложно е много и нормални хора няма да се справят. Та Самсунг явно са го автоматизирали и това е похвално.

Доста тъпа идея е, просто да ти го сложат, без опция да го изключиш.



Публикацията е редактирана (05-03-22 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-22 19:37

Оказа се, че руснака, на когото запорираха огромната яхта, държи солиден дял от Xiaomi [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   05-03-22 20:32

"Това е готина инновация." Тебе май верно ти плащат от Самсунг. До скоро оппо ги плюеха заради тази стратегия.

И как можеш да наречеш иновация "ограничаване на капацитета, поради недоклатена технология". От една страна това е все едно да ограничиш кола до 300км/ч, при положение че може до 500, ама не защото потребителите са идиоти и могат да се изпотрепят, а защото производителя на колата, която е кабриолет, има акции в застрахователна фирма. За какво да дадеш +400 доларес за нещо, което ще работи със същия капацитет като по евтиния си аналог. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-22 08:06

Човек от Януари пиша, че ми се подобри значително живота на батерията. Няма как да плюя нещо, което ми върши добра работа всеки ден…..

Не съм знаел за Оппо, ама е похвално ако правят профили на приложенията и с това пестят батерия. (Това не е стария режим, дето спира wifi непрекъснато и нищо не работи добре)

Същото правят хората на ръка със стиймдек. Зарови се из форуми, канали и ще видиш как си обясняват - тая игра и трябват само 4 ядра на макс честота, другата и трябват всички ядра, но може да се ограничи мощността да 7w и т.н.



Публикацията е редактирана (06-03-22 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-03-22 10:51

Пак ти казвам, че това е мега тъпо. Купуваш си ферари за 2 кофи пари, ама много ти харчи и отиваш при производителя да ти го ограничи да работи до 3к оборота с максимална скорост 140км/ч. И на магистралата, 20 годишна жигулка те задминава с газова уредба - ем струва колкото един резервоар на ферарито, хем харчи по-малко. Че даже е багажник има. Е това е което казваш ти.
А истината, е че производителя на ферарито го е направил некадърно, и основната част от излишната мощност, отива за да работи парното на макс през летото. А ако беше направено кадърно, нямаше да има тая излишна мощност, за която си платил, и пак щеше да летиш с 300км/ч.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-22 11:08

Stukloplast дори игри си пускам на бингията последния месец, добре си върви всичко. До сега не разбирах как пести батерия. Сега ми се изясни.

Гениално е.

Да бих искал да имам опцията да го включвам и изключвам. Ама факта е, че до сега не ми е пречило,да задминавам бентлита.

ПП пишеш тотални глупости. Прочети пак ти казвам някой геймърски форум за преносими машинки. Дори най-яките игри не използват всичко на 100% и има мегдан да се пести ток и да се пази батерията. А да не ти казвам, че някои игри работят по-добре като им оставиш само 4 ядра вместо 8 например т.е. може да клокваш тия ядра нагоре и охлаждането ще поеме. Ама ако пуснеш всички ядра трябва да ги тротват, щото охлаждането на малките машинки не стига…. Сложна работа е, но на телефон има много място за оптимизация..



Публикацията е редактирана (06-03-22 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-03-22 11:53

И пак да питам - защо тогава купуваш играчка с такъв скъп процесор, който му ползваш ресурса на 70% да кажем, а не вземеш с по-нисък клас за по-малко пари, който да работи реално със същата производителност. Така и така играеш игрите с нисък фрейм рейт [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   06-03-22 14:45

Бошо - инженер си, бе! Всяко едно нещо си иска резерв и ако всичко работи на 100% всяка техника ще се скапва преждевременно с опасни последици в неочаквани моменти и животът ще е ужас. Резервът (от мощност, от здравина, от енергия и пр.) е фундаментален принцип във всяко конструиране - от чушкопек до пречиствателен реактор за отпадни води (и от кола до телефон помежду тях). А май е и принцип на Конструктора на всичко живо, независимо дали наричаш тоя бог 'Еволюция'...
[beer]



Публикацията е редактирана (06-03-22 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-22 14:52

Бошо писах, че предпочитам да може да се изключва. Да бих искал да мога да го цъкам без тия ограничения. Ако дадено приложение тормози всичко, да махат ограниченията. Пък и Самсунг 100% ще объркат тия профили някъде.

Обаче ако браузъра примерно, ще си работи по същия начин с 2 или 3 ядра вместо 8, то 100% съм за това да ги изключва телефона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »