Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon Z6 + F обективи
Автор: Pavlov11   
Дата:   20-02-22 18:17

Здравейте колеги. Питанка относно ползването на F mount обективи на безогледалка (предимно landscape и продуктова фотография) - ок ли е, колко точно по-добри, ако изобщо, са Z mount обективите, и струват ли си евентуална смяна.

Комплекта обективи е - Nikon 24-120 f4, Tamron 70-300 f4, Tamron 15-40 f4 със сегашно тяло D750. Мисля си за смяна със Z6.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 + F обективи
Автор: koev   
Дата:   20-02-22 19:27

Ако ще снимаш "landscape и продуктова фотография" няма абсолютно никакъв смисъл от смяна със z6.
Иначе от всички обективи за никон, които имам, единствено тамрон 24-70 2.8 първа версия имаше проблем с фокуса, всички други са ОК (но са различни от цитираните във въпроса).



Публикацията е редактирана (20-02-22 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 + F обективи
Автор: Yog   
Дата:   20-02-22 21:11

Колкото обективи F ползвах (общо 3) на Z6 чрез FTZ преходника, фокусираха по-точно, отколкото с D750 и кропките, които съм пробвал. Никакъв проблем нямах.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 + F обективи
Автор: georgievmladen   
Дата:   21-02-22 21:15

Единствения плюс на Z6-цата е в автофокуса, но на Вас в повечето време ви трябва ръчен фокус. Тъй че надграждането във вашия случая не е необходимо. Обективите ви също не на топ ниво. Не се засягайте от казаното от мен, говоря от собствен опит и 4к дадени на вятъра, а обективите с който разполагам са на по високо ниво от вашите. Ама кеф цена няма, успех и на фокус!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 + F обективи
Автор: DVisulas   
Дата:   24-02-22 11:06

Погледни тамроните дали са в списъка с поддържаните модели:

https://www.tamron.com/faq/products/nikon_z.html

Използвал съм няколко обектива с FTZ на Z6 (Sigma 18-35 1.8 в DX режим, 50 1.8G и 85 1.8G) работят си чудесно, единствената ми забележка към тях беше шума от фокус моторите при видео заснемане, но това си е от възрастта и няма общо с адаптера.

Z6-цата е супер апарат, ако не ти трябва голямо количество карти памет (XQD си е цифра). Още ми става тъпо като се сетя, че продадох моя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »