Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: asahi   
Дата:   19-02-22 21:12

Един приятел си купи Epson Ecotank 8180. За беда не от Фактор. Трябва да се инсталират профилите на Фактор за медиите Катана. Доколкото разбрах това става с Epson media installer. Някой да я има тази програмка да я сподели, че не я открих?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: scuba_d   
Дата:   19-02-22 21:59

Програмата, която търсиш Epson LFP ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: victory13   
Дата:   19-02-22 22:36

тук е обяснено как да се сдобие с програмата...

https://www.youtube.com/watch?v=pwsa0_HNBT8


за печат с епсън така или иначе е необходима Epson Print Layout !!! така че да я инсталира...

и внимание, за ЕТ серията принтери намирам Epson Photo + да дава по-добри резултати... не знам защо така се получава на практика...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: scuba_d   
Дата:   19-02-22 23:06

"за печат с епсън така или иначе е необходима Epson Print Layout !!!"


Аз, от много години, ползвам Qimage без проблем на Епсон 4880 - прекрасна програма.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: asahi   
Дата:   19-02-22 23:07

Благодаря. В инсталационния диск не намерих Epson media installer (EMI), но може да се инсталирал с целия пакет. Утре ще му погледна в компютъра. Epson Photo + по някаква причина не работи. Дали защото Уиндоуса е на български или нещо друго нямам представа.
Ще тествам и Epson Print Layout.

scuba, не е Epson LFP Remote Panel.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: victory13   
Дата:   19-02-22 23:13

Благодарско ! [beer]

за споделения опит !

Асахи, през сайта на епсън би трябвало да се сваля всичко. Но съм сигурен и че си опитал...



Публикацията е редактирана (19-02-22 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: asahi   
Дата:   20-02-22 09:47

Сега проверих - няма Epson media installer при инсталираните епсънски софтуери. Ако някой се сеща откъде може да се свали нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: to6e   
Дата:   20-02-22 11:45

Във форуми пишат, че е включен в софтуера на Р700/P900.
Не ми се гадае от къде може да се инсталира. Очаквам принтера тия дни и като го инсталирам ще пиша конкретно.
Ако направя профили на някой други хартии, къде да ги пусна?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: asahi   
Дата:   20-02-22 12:10

Инсталираш новата медия с Epson media installer и ѝ присвояваш новия профил. Можеш да се базираш на параметрите на вече инсталирана медия като я копираш и модифицираш.

Не го намирам при Epson P700


Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: to6e   
Дата:   20-02-22 12:40

Ето линк директно за за сваляне:
Epson Media Installer


Отговори на това съобщение
 Re: Epson media installer
Автор: asahi   
Дата:   20-02-22 12:59

Още веднъж благодаря.

Инсталирах EMI, но той не успя да открие принтера. Явно има някаква несъвместимост. Текущият въпрос остава как да инсталирам профилите за хартиите Катана на този EcoTank 8180?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: victory13   
Дата:   20-02-22 13:09

в последно време с тоя уиндоус е ужасно... един канон не може да го видя с вин10 със всичките му инсталации на драйвъри и софтове, и тва си е ... същата работа и с епсън от ет серията на вин8.1...
на мак моментално заработва всичко...

понеже с кабел са опитите, остава да видя през wi-fi какво ще стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-02-22 17:37

ICC профилите се записват във C:\Windows\Sistem32\spool\driver\color като печаташ с фотошоп даваш на драйвера на принтера да печата без профил,аз слагам вид на хартията каквато ми изглежда от видовете на епсън или обикновена -би трабвало да няма значение като печаташ без профил, ама не съм писал нито фотошоп нито драйвера така че това не ми е ясно.Отваряш снимката във фотошоп без профил -трябва да го намериш къде е. Отваряш печат и там има много настройки които са ги дали от фактор в един пдф файл как става.Даваш че фотошоп ти менажира цветовете и във полето се явяват записаните ICC профили и избираш тоя дето ти трябва отговарящ на мастило и хартия-вид.Даваш Relative colorimetric и слагаш отметката за черната точка.Фактор са спецовете и дават че като печаташ с катана -слагат в драйвера на епсън без профил - хартии дето приличат на катана ама са епсън тоест като мен нещо не разбират ама може пък да са наясно, аз не съм ама правя същото.Като сам съм си правил профила печатам без профил таблицата за настройка с колориметъра и на каквато настройка съм печатал таблицата за калиброване после на същата печатам снимките -може те така да са направили.
Има пдф файл с обяснения от сайта на фактор за сички хартии катана изтегли го обяснено е.За L805 го имам ,ако не го намираш прати мейл ще ти го пратя 2 мб е.



Публикацията е редактирана (20-02-22 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: asahi   
Дата:   20-02-22 20:33

Минах през това, но резултатът беше разочароващ. Някъде нещо не работи според очакванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-02-22 13:06

Профилите дето сте изтеглили или направили вероятно са грешни по някаква причина.
Свържете се с фирма фотолан, на мен те ми правят профила ,да ви пратят таргет файла единичния -цветната таблица и го отпечатайте на формат А3 без профил говорете с тях да си обяснят изискванията.60 лева беше миналата година,цветовете се подобриха видимо,но аз съм сложил неоригинални мастила и хартии.Сигурно и други фирми правят ,на мен фотолан ми бяха на удобно място да им нося разпечатката.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson Ecotank 8180 - инсталиране на профили за медиите Катана
Автор: asahi   
Дата:   21-02-22 13:39

На мен и на моя човек Фотолан не са на удобно място. Иначе се познаваме с шефа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »