Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   09-05-22 19:32

> "...една галерия с фотки от S22 ultra"

Напълно прилични, от всички фокусни дължини - виждам как и ти ще спреш да разнасяш Големия Черен и, ако не го разпродадеш - да го държиш само за 'специални' сесии и случаи [smilie3]

Натам вървим с телефоните, неизбежно. И ще продължим да им търсим кусури и да искаме невъзможното (а технологиите - да го постигат, въпреки физичните закони ;)

Както Бошо иска ултрашироко с убер-макро и боке, аз пък искам ултраширокото да не е ректилинеарно (с изправени линии), а с дъги - като класически 'фиш'[smilie8] Да има за какво да мечтаем, де - че без мечти живее ли се?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-22 20:31

Да има фокус на близо с широката. Не знам точно какво прави при близки снимки. Нещо сменя камерите. Предполагам, че харесва по-широките за много близки кадри и кропи.

3х и 10х са супер за разходки. 24мм е много готина дължина, но няма много опции за изолация и креативно кадриране. Учудих се колко удобно е с 3х. Това е същото като XPERIA телефоните.

На слаба светлина телефотото не е особено добро, но става за креативни неща.

Да за туризъм не виждам смисъл да нося нещо друго. Може би ако специално ходя да снимам ще взема камерата. Ама тоя път въпреки, че носих камера почти не я вадих.



Публикацията е редактирана (09-05-22 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   09-05-22 21:28

hotsnail:..".. една галерия с фотки от S22 ultra..."

...много е добре Основната 108mp камера в Сток, а в режим Pro ще е ощe по-добре без да има нужда да се главоболи човек с RAW. Ще го взимаш ли Киро ?


https://imageban.ru/show/2022/05/09/dbc14b6325bcae6c05194d627e6e16f8/jpg




Публикацията е редактирана (09-05-22 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-05-22 01:25

Минах на него да.

Прочие екзиноса си работи сносно. Очаквах да е по-зле от 20-ката. Всъщност е доста приличен. С моето потребление вечер над 50% има. Вярно е малко съм го ползвал ама доста снимки правих.

Последния ден с разходката в университета го свалих много, щото правих проби разни с Expert RAW, обикновен RAW, jpeg. Към 2 следобед беше стигнал на 60%. Ще видя как да ги различа и в лайтрум да видим, какво ще се получи. На телефона някои от кадрите в expert raw като че ли имат halo. Ама това може би е ефект как пказва RAW на телефона преди обработка

Има малък и голям роу файл като фотоапаратите. Големия е 30мб с expert raw. Трябва да видя малките колко са.

Ама доста добре се справи с много силен контраст. Тук там има кадри дето съм оставил и двата варианта в галероята. Тия със забити сенки са обикновен raw. Без вградения hdr не му стига динамика в слънчев ден. Интересно е, колко много динамичен обхват има с expert raw и jpeg. Сравнително сносно са модерирали hdr ефекта и не е супер дразнещ.

Няма детайл на истинска камера. Ама да си ги гледам на телелвизора има. Има и роу файлове вкл. Expert raw от всички камери ако ми се прииска да обработя

Правих един два портрета и не е като портретен обектив, но наистина е прецизно изрязването и изглежда поносим резултата дори преход към дефокус се опитва да рисува. Портретите са на 1х (24мм) и 3х (75мм). Като снимам някой, дето не се притеснява да му публикуват кадри, ще споделя.



Публикацията е редактирана (10-05-22 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   10-05-22 08:26

Киро честито за новата Ултра и хубави снимки [smilie24]
Много странен засукан начин избра да се похвалиш ))
Пусни няколко снимки - Сток, Голям RAW, Малък RAW

... ще пусна Сток от Експерията да видите какво представлява.
Конвертите от RAW са на предишната страница


https://imageban.ru/show/2022/05/10/9fcfdada88d1419d75caedf8ac2879ec/jpg




https://imageban.ru/show/2022/05/10/98314eda673e52bf72b69956456f4925/jpg




https://imageban.ru/show/2022/05/10/88770c4bbc09a50a68981810bb4e6235/jpg




https://imageban.ru/show/2022/05/10/43d9f9ef228f4eb3078664de466cb1de/jpg




Публикацията е редактирана (10-05-22 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-05-22 09:46

Да трябва да видя всичките формати, които има и какви са разликите.

Нали преди вкараха HEIF, което ми беше надежда да е формат с повече битове. Ама не стана. Пак DNG трябва за повечко битове.

108МП предполагам, че пак са си менте като при S20 ultra. Трябва да има по-новите неща за HDR в един кадър с толкова много пиксели т.е. видео HDR. То не знам дали мога да снимам в HDR формат видео или снимки и на телевизора дали ще седи все едно съм навън т.е. детайли в сенките и супер ярки светли части. HDR телевизорите са доста впечатляващи. Уж и екраните на телефоните са HDR ама поне зя сега не ме е впечатлявал телефона с толкова реалистично картина ... може би и 50-60 инчоия размер на телевизора помага.......


Street in San Francisco by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (10-05-22 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-05-22 23:31

44.6x става за бинокъл, но не и за снимки.

Къщите отпред са нА около 6-7км. Пътя се свива на около 15км

https://photos.app.goo.gl/PuN2ibEeKYAwc2kc8

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   11-05-22 14:18

^ Малко като сателитните снимки: има там нещо, но какво точно е то... зависи чия пропаганда ще го интерпретира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   11-05-22 15:18

Xperia 1 IV ревю : https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_iv-review-2419.php

Май са наблегнали на аудиото този път и на гейминга като гледах официалното представяне.

Xperia 10 iV hands-on : https://www.gsmarena.com/sony_xperia_10_iv_in_for_review-news-54249.php



Публикацията е редактирана (11-05-22 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   11-05-22 19:27

От 1400Евра за Xperia 1 IV с все още 12mp камерки


..инфо на български


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-05-22 19:59

"От 1400Евра за Xperia 1 IV с все още 12mp камерки" дето сигурно са още от мухлясалия склад от преди 10 години, дето и от роу нимойш извади детайл, ако случайно има фокус мокус барбарокус... Само заради размера, ако го пуснат на 1000лв, евентуално бих сменил моторолата(поне за 14 дневния срок, в който мога да го върна заради невъзможност да снима) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   11-05-22 21:15

Бошо зависи от цената - за 600лв не е зле Четворката


Инак за снимки всичко си е както винаги [smilie18]

Теле камерата 85mm-125mm е до 5.2х оптичен зуум, верно че за снимки надали ще стане.


https://imageban.ru/show/2022/05/11/83e1ffc037a1123101f40a2fe5cefff3/jpg




Публикацията е редактирана (11-05-22 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-22 22:56

nyamago написа:
> ^ Малко като сателитните снимки:
> има там нещо, но какво точно е то...
> зависи чия пропаганда ще го
> интерпретира [smilie5]

ами то май е горе долу същото. 15-тина км атмосфера. Тя дори е по-рядка като снимат отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 01:13

Google Pixel 6a и малко за бъдещата 7-ца. Нисък до среден клас хардуер със завишена цена.

Голямото достижение - 5 години обновявания за сигурност.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-22 02:35

Проблем с геолокацията: в ЕКЗИФите ми отсъстват координатни данни [smilie2] (въпреки че във всички настройки съм дал достъп и наредил да записва - но не ще)...

@Сашо (или друг с еКСперия или друго Сони, или може би е Андроид проеблем?) - някаква идея защо става това? Гугъл и ХДА форумите не ми казаха нищо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 08:42

Владо, преди ъпдейта до Андроид 12 имало ли ги ?
За експеримент пробвай с друго приложение Камера дали ще записва геолокацията

Дай някоя снимка да видим, може пък и самия вювър / галерия да не ти показва всички метаданни в EXIF-a

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 09:43

Xiaomi 12 Ultra на живо хич не изглежда Ултра


https://i4.imageban.ru/thumbs/2022.05.12/4e3a6a8ea4e12681e5d9e91528333d23.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 12:43

fallenfbsd написа:
> Xperia 1 IV ревю :
> https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_iv-review-2419.php
>
> Май са наблегнали на аудиото този
> път и на гейминга като гледах
> официалното представяне.
>
> Xperia 10 iV hands-on :
> https://www.gsmarena.com/sony_xperia_10_iv_in_for_review-news-54249.php


Бааа много яка тая експерия. Браво на Сони. Цената е височка ама няма толкова як друг телефон.

ДПревю

Може да се ползва за монитор на алфа камерите. Няма друг подобен. Със Самсунга ми трябват разни адаптери С чаоми боклук не става просто....

Има истински зум обектив. Няма друг телефон подобен, просто няма....85-125 чист оптически зум.

Звука са се постарали бая.

За игри са направили туй онуй.

Това е един път телефонче.

5-цата ако има същите камери и е малко по-евтина ще е супер покупка.

1-цата има и аудио жак и СД карта.... просто е друго ниво спрямо всичките китайци и дори Самсунг. Хардуера е уникален.

Примерите са прекрасни. Просто нема китайче с такива камери, нищо че шаоми искат вече над 3 бона за тутурутка..... е го и ултрата на шаоми е тотален усер и предвид, че е с най-калпавия софтуер и малка поддръжка........

Интересно все пак и Сони дали са оправили поддръжката... за сега само Самсунг и Гугъл предлагат 5 годинки......



Публикацията е редактирана (12-05-22 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   12-05-22 13:06

Явно от самсунг ти плащат по-малко, от колкото от Сони [smilie21]
Мини след година през техно####(сигурно тогава ще го пуснат в продажба по света, 3 версии Андроид и 6 поколения сензори напред), разцъкай го и пиши пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 13:13

hotsnail:...."...Бааа много яка тая експерия..."

Прекрасна с изключение на старите камери.
За снимки няма да е много препоръчителна за фотофоруми и Фликър ))

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-22 14:09

> Владо, преди ъпдейта до Андроид 12 имало ли ги ?
> За експеримент пробвай с друго приложение Камера дали ще записва геолокацията

> Дай някоя снимка да видим, може пък и самия вювър / галерия да не ти показва всички метаданни в EXIF-a

Гледам ги в различни приложения и все няма координати. Не помня дали е свързано с поредния Андроид или с преминаването ми на СОни - по принцип не гледам Екзиф-и, нозабелязах как Фликър не поставя снимките на картата (правеше го автоматично). Отначало даже набедих Фликър, но сега си погледнах файловете и геолокация няма :(

Ще пробвам с друга камера (ап) да елиминираме и тая възможна причина.

Ето ти и един напълно суров JPEG файл в оригинал и с пълен EXIF доколкото аз мога да видя:

https://live.staticflickr.com/65535/52068081921_dec95e83d7_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 15:04

Владо наистина няма никой като геотаг.

Виж в Settings -> Apps & Notifications -> See All Aps -> Camera -> Permissions -> Not Allowed -> Location и задай Allow Only while using the app

Предполагам телефона ти е на английски и затова така ги пиша настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-22 17:55

Бил съм и съм направил всички настройки, без резултат. Направих някои разкрития и нови мистерии:

Приложението (то в моя модел не е Camera, а е PhotoPro - текущата 'сток' софтуерна камера на Сони) има склонност само да изключва настройката за Location от 'on' на 'off'. Когато го хвана и сменя, записва координати, но кога се изключва още не съм открил (може би при ребутване на Андроид или при заспиване на телефона в 'самолетен' режим, ще го дебна да открия). Така или иначе, когато работи - работи.

За всеки случай инсталирах още една камера Open Camera (доста способна opensource камера с много възможности, но единствено не разпознава разните хардуерни камери и перка само с 'главната'). Там си пише координати като хората - винаги.

НО - и тук е голямата нова загадка:

Координатите ги виждам (и от двете приложения) В ТЕЛЕФОНА. Обаче при прехвърляне на компютър (безжично, с кабел, през облак и по поща) винаги автоматично и мистериозно се ЗАНУЛЯВАТ !? Не липсват, както е в горния пример, а фигурират като GPS данни в Екзиф-а, само че всичките стойности са нули !? Където има по стандарт по-висока то1ност - стават нули с по още до 6 нули след десетичния знак [smilie2]

Не ми идва на ум какво може да променя файла при експортирането му от телефона, но най-вероятно е проблем на Сони. Само дето не си признават и няма инфо по сайтовете им и по форумите...

Ще търсим - не че съм им умрял за координатите (аз във Фликър си качвам снимките ръчно на картата) - ами в името на Истината!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-22 19:53

Добре кажете кой е тоя друг телефон освен експерията със истински зум обектив? Въобще един пример дайте. Аз не се сещам. Кое да му е старо, като няма аналог въобще? Как ще е старо... то просто няма нищо подобно в кой да друг телефон ни старо Сони ни друг.

Кой телефон има HDMI вход? Не изход а вход? Пример за един такъв, дето не е Сони?

Май се оказа че само лальовщина тука... реклама на китайски боклуци.

Какво да им - гледам крива оптика съчетана със скапан софтуер......

Някой китаец със всичките долбита лицензирани за звук и картина? Пример един поне? Няма нали. То половината Bluetooth неща ги нямат китайците, стандарти за споделяне, за звук и т.б. да лицензират абсурд.

Как Самсунга ми си говори с LG телевизора без никакви ядове? С лицензи за стандарти нали? А шаомито ще си говори с какво точно? Дори гугъл не лицензират .... а със Експерията ми на 7-8 години ядове няма или със Самсунга. Вероятно и Епъл си лицензират нещата и всичко им работи.

За какво говорим въобще.....

Еми не стават китайците. Какво да го правим, ще хакваме и ще рутваме, за да качваме пиратски софтуери за камерата, оти иначе нема снимки...а и като си рутнеш телефона после ще си качиш ли електронното банкиране? А пощата? А файсбука? А в браузъра ще си запомниш ли паролите? А с хакнатата камера дали си качваш и троянски кон? После като български пощи някое руско хлапе за забавление боц вирус у гъзо и 2 месеца неплатена отпуска...... Аман от наивни тъпотии.



Публикацията е редактирана (12-05-22 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-22 20:30

"hotsnail: .."..Добре кажете кой е тоя друг телефон освен експерията със истински зум обектив? ..."

Киро и дума не може да става да величаеш детската камерка и лещички на Експерията с гордата дума ОБЕКТИВ.
Чиста играчка с лещички от детско бинокълче - крива, тъмна и мътна.
За телефон най-добрия вариант са две отделни Телекамери с фиксирано фокусно разстояние пък вариото между тях е цифрово.
Като в Xperia 1 III и S22 Ultra

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »