Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лаптоп за обработка на снимки
Автор: mn1   
Дата:   03-02-22 10:33

Моля дайте идея за лаптоп за обработка на снимки и видеа до 2000лв. Иска ми се да има добър екран.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: thephotonub   
Дата:   03-02-22 10:47

Apple M1 или по-новите Apple M1-PRO

Няма абсолютно нищо по-добро на пазара

Може да си едитваш снимки цял ден без да се притесняваш за животът на батерията и са по-мощни от всичко друго на пазара.

Ако има лаптоп с AMD или Intel мощен колкото тези на Apple те ще работят като печка с пълна мощност на вентилаторите и щи трябва да са включени в контакта.

Просто няма такива машини като но Епъл за 2022.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-22 13:30

thephotonub: при бюджет ДО 2000 лв, може да вземе само най-евтиния вариант на M1. Хубаво е обаче да бъде версия с 16Гб РАМ, където цените започват от 2500 лв. Но все пак за такава работа е добре да бъде M1 Pro - най-малкото заради наличието на портове и оправените (?) бъгове с външни дисплеи. Е, цената там започва от 4500 :)

Иначе - за обработка на снимки ще ти свърши работа всеки нов лаптоп с ПРИЛИЧЕН (или външен) дисплей, а за видео - при този бюджет не се подлъгвай да вземеш версия с някаква дискретна видео карта, която вероятно ще ти създава само проблеми - по-добре нещо с по-читавоо графично ядро в процесора. В тази насока има някои интересни предложения с АМД, но от друга страна новата серия на Интел също е обещаваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Vinsent   
Дата:   03-02-22 14:02


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-02/1643889699_apple_m1-chip-cpu-power-chart_11102020_b



Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: vga   
Дата:   03-02-22 14:29

В тоя бюджет - Xiaomi, даже изглежда ще можеш да се договориш и за по-добра цена [smile] Redmibook Pro 16

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Yog   
Дата:   03-02-22 15:58

Иска ти се да има добър екран, да става за видеообработка, да е под 2000 лева... е-е-е-е-х. И на мен би ми се искало [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Vladislav_Petrov   
Дата:   03-02-22 16:10

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-5-pro-16ach6-82l500dcbm-w10h-242937

Малко над бюджета, но си заслужава.



Публикацията е редактирана (03-02-22 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: mn1   
Дата:   03-02-22 16:38

Балагодаря за мненията. Apple изглежда много добре, дисплея не е много голям това виждам като минус.
А какво мислите за Asus с OLED дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Yog   
Дата:   03-02-22 16:45

Vladislav_Petrov, тази видеокарта е от 2018, като е била слаба и тогава. Това за видеомонтаж ще цикли

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-22 17:40

Мисля си, че не е време да купуваш лаптоп сега точно. Изчакай Март или Април.

Интел 12-то поколение е малко по-бърз от M1 Pro, Max....всички.


Лаптопите ги обявиха преди месец, но ще дойдат на пазара Април вероятно.

Да, Асус с хубав екран е най-добре. Дали точно OLED виж какви са офертите. Има избор според това какво искаш - памет, дискове, графични карти, процесори, екрани. Мсиля, че Асус имат и IPS екрани, които са по-добре от OLED като надеждност май.

Дали Интел или АМД 6х00 серията ще вземеш или М1 зависи от цената и параметрите.

За 2000 лева М1 с 8Г ще е проблем както ти писаха. Поне 16ГБ.


16ГБ трябва и с Интел или АМД.

С Интел или АМД може да спестиш примерно от графична карта ако няма да се занимаваш с видео. ......



Публикацията е редактирана (03-02-22 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: thephotonub   
Дата:   03-02-22 17:50

Да допълня, казват тук някой хора "добър дисплей". Какво трябва да означава това?

За обработка на снимки ти трябва дисплей със стандарт на цветовата-гама DCI-P3 и разбира се трябва да е калибриран ако не е калибриран вече що-годе фабрично.

На Епъл са добре калибрирани но винаги е най-добре ако можеш да си купиш калибратор да калибрираш дисплей-ът на машината.. без значение дали е лаптоп или настолен дисплей.

Също по-така последните iPad-и и телефони на Епъл са с DCI-P3 екрани и стават за обработка на снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Yog   
Дата:   03-02-22 17:52

Внимателно гледай на тези OLED модели на Asus дали имат PWM. Ако си от хората, които са чувствителни към мигането, може да те подлуди. Някои имат на всички нива brightness под максималната, малко по-добрите само под 70 процента brightness, най-хубавите въобще нямат. Подозирам, че най-евтините ще са от най-гадните.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: avo   
Дата:   03-02-22 18:50

Без да разбирам много много от компютри, от юзърска гледна точка, мога да кажа, че встрани от всички графики, процесори, ядра и вентилатори, Епълски лап топ от едно поколение работи далеч по-бързо и небъгаво от еквивалентно поколение доста по-бързи на хартия машини. И след 5-7 години пак работи по същия начин, а повечето PC се задръстват и спират адски бързо. Не казвам, че мнението ми е общовалидно, но съм ползвал доста компютри и опитът това показва .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: asahi   
Дата:   03-02-22 19:43

Някой може ли да ми каже как на дисплеите, които уж нямат PWM, се регулира яркостта на подсветката?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: Yog   
Дата:   03-02-22 21:20

регулация на подсветката с прав ток и контрол на мощността, влизаща в диодите или пулсово-широчинна модулация, при която светодиодите се включват и изключват много бързо

това са двата начина, преводът е мой, което крие рискове от неточна професионална терминология [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: asahi   
Дата:   04-02-22 00:25

Това първото не ми звучи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: hansto   
Дата:   04-02-22 08:34

За мен лично ако някой ден ми се скапе настолния, ще си взема мощен лаптоп със скапан дисплей и хубав монитор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на снимки
Автор: vga   
Дата:   04-02-22 10:54

Екранът на Redmi-то, което съм пуснал, покрива 100%RGB и е 16 инча. Не е много ярък, но така или иначе не работиш на пряка слънчева светлина... аз досега не съм намирал по-добро предложение в ценовите граници до 1.5к. Успех с избора! [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »