Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: Mihalaki   
Дата:   08-01-22 20:41

От седмица се опитвам да си намеря такава основа/адаптер , в който да мога да хвана стандартна Arca Swiss плочка. В двата познати магазина изборът освен, че е супер беден, нямат нищо налично, а доставката в момента е над месец...
Имате ли идея къде мога да намеря нещо подобно? В olx/bazar.bg се намират някакви китайци за по 10-тина лв., но не бих си поверил техниката на тях...
Също така ако някой случайно има такъв адаптер, който не ползва ще се радвам да пише на лично. [beer] Склонен съм да купя и основа+плочка, не Arca Swiss, т.е. нещо подобно, което естествено също не се намира по нашите магазини.....


Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: avo   
Дата:   08-01-22 22:03

Това си е нормална основа за Арка суис, изобщо не е fast release, а просто има обезопасително бутонче, което е глупаво направено, имам я същата. Единствената quick release система за мен поне е на Manfrotto с RC2 плочка, но ако държиш на твоята си, има я в амазон.де

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-01-22 14:38

на пийк дизайн също е бързо сваляща се и е много по-добра и малка от манфротовската... дето трябва да я целиш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: virosh   
Дата:   09-01-22 19:18

Разгледай и тези на Novoflex. Аз съм с Q=BASE II и съм супер доволен от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: Mihalaki   
Дата:   14-01-22 15:23

Благодаря за съветите. Тъй като все пак ми трябваше нещо веднага, без забавяне от доставка от чужбина, взех тази Manfrotto 577. Не е arca swiss и съответно ще трябва да и ползвам нейната си плочка.
Сега тепърва ще пробвам дали върши работа...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: avo   
Дата:   14-01-22 22:43

Всичко върши работа, зависи само колко е удобно. Другата плочка на манфрото щеше да ти е по-удобна според мен, тази доколкото се ориентирам като тертип на поставяне и фиксиране не се различава много от арка суис. Ама защо питаш пък после не взе нито един от предложените варианти тук само ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-01-22 10:53

Е написал съм два пъти даже защо - трябваше ми веднага, а всичко друго минава или през поръчка от чужбина, или изобщо го няма налично в момента (разбирай като дойде контейнера от Китай...)
Иначе ми е ясно, че не е най-подходящата....

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: kalin05   
Дата:   20-01-22 10:05

Това е добър вариант, но гледам че сте си купил вече https://foto05.com/product/konzola-za-stativ-s-plochka-qpl-200



Публикацията е редактирана (20-01-22 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Quick Release основа - Arca Swiss
Автор: kalin05   
Дата:   20-01-22 11:11

Това е добър вариант, но гледам че сте си купил вече Това е добър вариант, но гледам че сте си купил вече https://foto05.com/product/konzola-za-stativ-s-plochka-qpl-200

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »