Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   24-12-21 18:11

Здравейте. Имам чуденка кое от двете неща - Samsung S10 и GoPro 5 Black ще бъде по-добре за кратки клипчета да убивам свободното време, няма да е за професионална работа. Ще се снима с триосен гимбал за по-плавно движение. Гледах в тубето разни сравнения между S10 и различни GoPro-та и не можах да разбера кое ще ми даде по-добро качество. Не ми е нужен контрол върху телефона или камерата по-време на снимането, интересува ме единствено качеството дали има изобщо разлика между двете. Какво мислите.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: stef7   
Дата:   25-12-21 10:31

В поста ти има противоречие: не може да искаш да имаш добро качество без контрол. Върху параметрите на експозиция и въобще камерата с която снимаш. Няма как.

По прицип между двете Samsung S10 е по-доброто защото,
- обектива му не е чак толкова широкоъгълен колкото на GoPro. Макар че 24мм е пак доста широк
- няма толкова много distortion, която после да оправяш при редактиране.
- имаш ръчен контрол над експозицията и всички важни параметри
- имаш 10бит 4:2:0 кодек с висок битрейт и Log профил през приложения като Filmic Pro, които са направени да дават колкото се може по-висок динамичен диапазон и фино нагласяне на цветовете и контраста.
- възможност за външни приставки (обективи) за промяна на фокусното разстояние към по-нормално като 35мм и 50мм (приравнено към Full Frame) и ND филтри които са много важни ако искаш да снимаш 24fps
- управление на камерата на телефона през гимбала. Пускане и спиране на запис например е много удобно

Но по принцип ако искаш нещо по-неангажиращо и по-лесно за снимане и даващо по-добро качество бих се спрял на нещо рода на малка и лека безогледалка. При слабо осветление малките сенсори издишат. Аз имам въпросния Samsung S10 и освен един два тестови клипа нищо друго не съм снимал с него. За забаление имах един Canon EOS M снимащ RAW видео. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   25-12-21 23:53

Всъщност сега си търся и Panasonic LX100 но там нещата бяха ясни и затова не съм го споменал. В смисъл че преди време имах такъв и знам че ще ми свърши работа. Но в широкото е 24мм и примерно в стая ще е трудно да се обхване цялата. Затова и се чудех за едно Гоупро. А ако е телефон, щом и той като панасоника е 24мм явно е безсмислено да е S10, може би друг тогава който е по-широк, ако има изобщо такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: stef7   
Дата:   28-12-21 13:17

Galaxy S10 има ултраширок обектив - 16мм. Ама защо ти е ? Ти не снимаш фото. Като не може да обхванеш нещо движиш камерата (pan) 24mm са достатъчно широко. Гледам някои дето снимат себе си докато вървят (тъпо ама има го и това) слагат широкоъгълни конвертори на малки камери с несменяема оптика. Така че ако търсиш някакво качество на картинката забрави тия GoPro, телефоните също са далеч от оптималното.


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   29-12-21 16:51

Ясно. Благодаря stef7.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   29-12-21 18:17

Всъщност след доста четене и след това което написа за по-голям контрол върху параметрите на камерата, се насочих окончателно към смартфон, само че такъв който е правен за така наречените филммейкъри.

Четох че най-бюджетното такова решение е Xiaomi Pocophone F1. Като по-скъп вариант дават Sony Xperia 1 и Sony Xperia 5 попада някъде между двата. Имаше още няколко но тези като че ли най-много ми допаднаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: AsahiPentax   
Дата:   29-12-21 22:02

Николчо, ако аз трябваше да избирам то нито смартфон, нито GoPro щях да гледам. Ей това мъниче Sony RX0 II с едноинчов сензор се е доказало като нещо твърде добро откъм качество на видеото, а и можеш да си го командваш от телефона! Можеш да го разгледаш ако искаш. Има доста ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: stef7   
Дата:   30-12-21 10:27

Panasonic LX100 е много по-добре от смартфон. Не знам какви ревюта четеш, но за видео измежду смартфоните iPhone 12, 13 са най-доброто.


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung S10 или GoPro 5 Black е по-добре за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-12-21 12:40

Аз точно Panasonic LX100 си търся в момента, той е по-добър от серията RX100 на Сони.
Но освен него искам нещо широко 12-16мм и затова сега гледам смартфон след като се отказах от гоупрото. Пък и винаги ще е с мен, а колкото и да е малък и удобен панасоника, все пак няма да ходя навсякъде с него.
В ревютата които гледам за телефони с видеонасоченост, найстина винаги iPhone 12 и 13 са на първо място но ми идват прекалено скъпи. Същото важи и за Sony Xperia 1 II и III. Затова се насочих към по-достъпните за мен Xiaomi Pocophone F1, Sony Xperia 1 и Sony Xperia 5. Като Xiaomi Pocophone F1 е за без пари, но все пак мисля че ще бъде едно от сонитата. При тях много ми допадна техния софтуер Cinema Pro който си върви с тях и дава контрол върху камерата. Filmic Pro също пише че е напълно съвместим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »