Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Искам да си взема Canon 30d
Автор: skate_bg   
Дата:   03-12-21 00:02

Здравейте искам да си взема Canon 30d. Но виждам, че има разлика в мемори картите което е нормално все пак е стар апарат! От къде мога да взема карти?! И какво ви е мнението за този апарат през 2021?! На мене ми трябва главно за любителска фотография!?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Hsathv   
Дата:   03-12-21 00:10

Мнението ми е, че апарата става да си затискаш зелето в бидоня.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: skate_bg   
Дата:   03-12-21 01:29

Ееее. :D Сериозно ли?!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: lamerko   
Дата:   03-12-21 01:34

Не. Ще изплува и зелето ще се прецака!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Yog   
Дата:   03-12-21 02:57

Карти можеш да си купиш от Амазон. Аз така правя за моя 40D, който работи със същите. CF или Compact Flash, както е пълното им име. Не са скъпи, защото не ти трябват голям капацитет или висока скорост. Една 16-гигабайтова (която е даже голяма) ще ти излезе към 35 лева с доставката.
Самата камера, какво да ти кажа - отпреди 15 години е [smile] Но в никакъв случай не е неспособна да прави добри снимки. Плюс това е удобна в ръката, макар и малко големичка. За да се забавляваш става, особено като се има предвид какви цени имат. Ако наистина те влече, дай един мейл и мога да ти пратя няколко RAW файла от мойта, за да придобиеш представа. Сега, мойта верно е цяло поколение по-нова и не 8, а 10 мегапиксела *flex*, но реално е почти същото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-21 05:58

Реално нямат нищо общо[smilie5][smilie5][smilie5] Просто 30Д е последния Канон с "лампови" цветове [smilie5] [beer] За него ти трябва и по-старата версия на ДПП - 3. За снимане на хубава дневна светлина няма да имаш проблеми. Стъмни ли се - светкавица. Има Канон и с още по-хубави цветове, Д60 например[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Yog   
Дата:   03-12-21 06:31

Ето, skate_bg, сега имаш предизвикателство пред себе си. Можеш да вземеш едновременно 30D и 40D и да ни кажеш почти същите ли са, или нямат нищо общо. Сполука ти желая...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: georgioiv   
Дата:   03-12-21 07:49

30D е чудесен апарат на светло.. Има наистина много интересни цветове...
Аз защо си го купих преди няколко години - разглеждах си стари снимки от фотоваканцията някъде 2004 или 2005 и като отворих папката със снимки, къде от носталгия, къде наистина от цветове, много ми хареса..
Веднага започнах да търся 20D, обаче не открих жив, а 30D е със същата матрица.
Взех един в състояние като чисто нов, за някакви смешни пари, и до ден днешен си снимам с огромно удоволствие с него и мога да му позная снимките сред другите ми по-модерни апарати... Да, малко е динозавър откъм технически нововъведения, но 2004/2008 примерно си снимахме с огромно удоволствие, значи за начинаещ любител е отличен избор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: nsirakov   
Дата:   03-12-21 08:06

като собственик на 350д, 20д и 50д мога спокойно да кажа, че днешните телефони снимат по-хубаво, дават по-рязка картинка и шумят по-малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: georgioiv   
Дата:   03-12-21 09:09

Автор: nsirakov
Дата: 03-12-21 08:06

като собственик на 350д, 20д и 50д мога спокойно да кажа, че днешните телефони снимат по-хубаво, дават по-рязка картинка и шумят по-малко...


Нито едно от трите не е верно, ако се задълбочим [smile] За нито един от тези апарати.

Днешните телефони са с микроскопичен сензор (сравнено с APS-C), калпава оптика и чудовищно бърз процесор (сравнено с поколенията процесори в упоменатите апарати).

На дневна светлина фотоапаратите са безкрайно по-добри, особено с хубава оптика. С тия тлъсти пиксели телефоните нямат никакъв шанс да се сборят поне близките няколко години, докато не сложат някакси поне едноинчов сензор, на който да се закача някаква нормална оптика :)

На нощна светлина, на единична снимка, смятам, че 50D определено ще отнесе всички телефони, за 20Д и 350Д не съм съвсем сигурен, трябва да се пробва [smile]

За рязката картина - блендата приравнена и затворена като на масовите телефони, никакъв шанс за телефона да е по-добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Synthy   
Дата:   03-12-21 09:14

Ако го купиш за 100лв (повече недей да плащаш за него) - какво ти пука как е към днешна дата?! Снима ли - снима. Значи всичко е наред и за такива пари си е добра оферта. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: asahi   
Дата:   03-12-21 09:23

Ако гледаме техническите параметри 40D е сериозна крачка напред, а цената е подобна на 30D. Това няма отношение към художествената страна на фотографията или учебния процес.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: georgioiv   
Дата:   03-12-21 10:08

Чак пък сериозна крачка.. Разликата между 40D и 30D е лайф вю.. Нищо друго съществено - говоря от богатия си опит с 20D, 30D и особено 40D, с който съм изснимал над сто хиляди кадъра, докато не му се разпадна затвора.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: ecobo   
Дата:   03-12-21 11:09

Вземай смело. 20Д, 30Д, 40Д са чудесни машинки, особено предвид цената, на която се продава към днешна дата. Имах 20Д навремето и имам прекрасни кадри с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-21 11:10

georgioiv написа:

> Чак пък сериозна крачка..
> Разликата между 40D и 30D е лайф вю..
> Нищо друго съществено - говоря от
> богатия си опит с 20D, 30D и особено 40D,
> с който съм изснимал над сто
> хиляди кадъра, докато не му се
> разпадна затвора.. :)

Че има и по-съществени разлики от ЛВ-то, има[smile] 30Д е с процесор Диджик 2 а 40Д е с Диджик 3 От там и разликата в цветовете, нищо, че не съществува[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: demiman   
Дата:   03-12-21 11:17

Автор: nsirakov
Дата: 03-12-21 08:06

като собственик на 350д, 20д и 50д мога спокойно да кажа, че днешните телефони снимат по-хубаво, дават по-рязка картинка и шумят по-малко...




[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Yog   
Дата:   03-12-21 11:23

Всъщност има няколко разлики между 30D и 40D, които като си купувах камера за забавление, ми се сториха съществени и затова избрах четир'ската. Някои от тях са съществени наистина, някои не са.
Съществена - можеш в live view да зумнеш 5х или 10х и да фокусираш. Ако си купил и ръчен обектив за пиисе лева, за да си сложиш на камерата за 150, определено е важно. Но също така е удобно при ръчно фокусиране с който и да е обектив.
Несъществена - снимките на 30D са 8 мегапиксела и 12-битов цвят, тия на 40D са 10 мегапиксела и 14-битов цвят. Някой тука ще кажат аууууу! Ау, нищо. Една хубост са [smilie5]
Съществена - във визьора виждаш на какво ISO си при по-новата и не виждаш при по-старата.
Несъществена (за моята употреба, за друг може да е важно) - буфера на 40D е по-големичък и дори да снимаш в RAW, можеш да направиш серия от 18 снимки за 3 секунди. В jpg са доста повече, нещо като 75 за 12 секунди. Това си е сериозна "стрелба", но само ако ти трябва за нещо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: nsirakov   
Дата:   03-12-21 11:47

абе мое се смеете, аам авторът е любител, даже според мен и за RAW не е чувал... такива красоти ще сътвори на сумрачно с китовия обектив на исо 800, че свят ще му се завие... иначе тия дето се смеете можете да снимате и с пинхол и пак ще направите по-арна картинка... за вас телефонът не е избор... но за любител сега заповащ... не мисля, че апарат от преди 12-15 години ще му върши голяма ралта..

смейте се[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Yog   
Дата:   03-12-21 11:52

nsirakov, аз пък съм точно на обратното мнение. Ако с такъв апарат, който все пак иска малко старание и познаване, не се откаже, значи правилно хоби си е избрал![smile]
Например, когато се учех да карам кола, много ми помогна, че колите бяха стари и гадни. Сега не впечатлява никоя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: georgioiv   
Дата:   03-12-21 11:53

е да, за ръчно-фокусни обективи, лайфвю-то си е голяма екстра, тука няма спор... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: nsirakov   
Дата:   03-12-21 11:57

Yog написа:

> nsirakov, аз пък съм точно на обратното
> мнение.

нямам нищо против[beer]


аз съм почнал от смяна 8М... през зенит.... понмя как завиждах на Минко за 350д, как се радвах, когато ми го продаде... сега сравнявам качеството на картинките... еми.. може да е дслр.. ама на светло... както телефона...
може би пък аз да съм некадърен де... и да ми трябват патерици ( апаратура), все пак не съм ФИАП, ДИАП, МИАП и прочие егоцентрични буквосъкращения... снимам си за кеф и толков

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: dilomski   
Дата:   03-12-21 12:04

Hsathv написа:

> Мнението ми е, че апарата става да
> си затискаш зелето в бидоня.



Чудесни снимки имате![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: Yog   
Дата:   03-12-21 12:08

Аз явно съм малко по-млад и още най-първият ми апарат беше цифров. Тва с лентите го гледам както DOS-a на компютъра или хората, които смесват бензин и масло, за да си карат колата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: georgioiv   
Дата:   03-12-21 12:08

dilomski написа:

> Hsathv написа:
>
> > Мнението ми е, че апарата става да
> > си затискаш зелето в бидоня.
>
>
>
> Чудесни снимки имате![shtrak]
>


Ами човека е възможно и още по-хубави снимки да прави, но ще остане зелето незатиснато и те така..

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема Canon 30d
Автор: h_bio   
Дата:   03-12-21 13:05

Чудни са и 30D И 40D особено в комбинация с подходящите стъкла отпред. Аз лично обаче, ако ще си говорим за екпериметни с legacy камери, бих бил по-любопитен да си поиграя с някое от старите никонски (а и други) тела със CCD матрица. При CMOS е ясно - колкото по-нов и усъвършенстван сензор, толкова по-добре, но CCD имат някои свои си (може би уникални) характериситики и характер. Да, шумнички са на тъмно (макра и от това, което съм виждал шумът да е доста приятен, монохроомен и зърнест като на филмите с висока исо скорост) и с по-ниска динамика, но все пак ако ще се търси специфична визия бих ги предпочел пред стар CMOS.



Публикацията е редактирана (03-12-21 13:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »