Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   30-11-21 19:49

Здравейте!

Разглеждам едни камери Sony Handycam. Имам sony cx450, която е с 1/5.8 сензор и в момента се чудя дали да купя друга подобна камера, която има сензор 1/2.8.

Въпросът е има ли смисъл от закупуването ще снима ли по-добре, по-детайлно и красиво и ще снима ли по-добре в по-тъмни обстановки от моята?

Благодаря за ви предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-21 20:12

Хм... 1/5,8? Впечатлен съм. Е, няма как да постигнеш 30-кратен зуум с телефонна оптика без да жертваш нещо, но как се подлъгвате да давате пари за такива изпълнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   30-11-21 20:20

lamerko

Изпадна ми почти нова на ниска цена, затова я купих.

Но сега се чудя дали подобна камерка с матрица 1/2.8 ще се справя по-добре или няма да има голяма разлика?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-21 20:37

Ами... малко се озорих да намеря подходяща картинка - явно този размер е екзотичен [smilie18]

Виж тази картинка това на камерата ти съответства на второто отгоре на долу. А сватбарите масово ползват камери с това на последното отдолу. За справка - колкото по-голямо - толкова по-добре (твърде обощено и условно, но за по-просто).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   30-11-21 20:41

Значи разликата между 1/5.8 и 1/2.8 няма да се осети, така ли да разбирам? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-21 20:45

Разликата е четири пъти, което не е малко. Но все пак е малко - повечето нови телефони вече имат по-големи матрици [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   30-11-21 20:57

Тогава ще ви помоля да ми препоръчате някой беогледален или компактен фотоапарат, който няма проблем с прегряването и може да се ползва с външна преносима батерия?

Разглеждам Panasonic GX80, но не съм сигурен че е подходящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: ruil4o   
Дата:   30-11-21 21:21

Кажи до каква цена, или колкото по-евтино, толкова по-добре?
Вземай Сони а6400.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   30-11-21 21:44

ruil4o

Нещо от порядъка до 1500 лв ново или втора употреба.

Имам sony nex 5n, който не може да се ползва с powerbank и прегрява. 6400 ще работи ли с powerbank?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: Alsand   
Дата:   30-11-21 21:54

Сензора на Канон[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: ruil4o   
Дата:   30-11-21 22:21

да, 6400 работи от пауър банк и записва видео без ограничения. Също и НЕ прегрява. Пoгледни и Sony zv-e10 за около 1500 е нов, но без обектив!



Публикацията е редактирана (30-11-21 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-21 01:27

ZV-E10 e по-нов и нали уж за видео по-скоро направен. Сигурно има някои шукарии като да записва данни за стабилизация при обработка. Сложиха нови цветове в последните модели.

А нали имаше и един ZV-1 с вграден обектив и сензора е 1”. Доста е компактен, за видео е предимно мислен. Не знам как е с powerbank-ите и топлината. Може да се видят ревюта. Предполагам, че този ще има повече кадри в секунда за slow motion.

ZV-E10 ще е по-добър, но ще иска обективи отделно и ще трупа цена и тежест. То ако се снима с гимбали и клетки и подобни неща на zv-e10 обективите няма да са голяма грижа.



Публикацията е редактирана (01-12-21 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: ruil4o   
Дата:   01-12-21 07:38

Да, Sont ZV-1 също е много добре предложение в сравнение с тези камкордери с малък сензор. Имаше едно такова сони в обявите за под 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: Synthy   
Дата:   01-12-21 09:08

Малко стар, но Sony NEX VG10 дали пък не е подходящ (при ограничен бюджет)? Или BlackMagic pocket cinema.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: ss_sgp   
Дата:   01-12-21 12:49

1500лв за камера И обективи са нищо. Само един добър обектив ще доближи и мине сумата.
Ако очаквате наистина голяма разлика вземете едно Canon 5D2 за 500-600лв, един Canon 24-105L (може и с повреден автофокус [smilie5] ) и един светлосилен. Но ще прежалите общо взето всичко останало. Ще има ограничение от 30мин за файл, стар кодек и т.н.

Още по-разумната покупка е последен модел iPhone, това дори минава като инвестиция [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-12-21 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   01-12-21 21:23

Какво мислите за dji osmo pocket 2,

Предимства:
широкоъгълен,
с голяма матрица,
с гимбъл,
и др.

Най-голямо предимство: ако тръгне да ме бие някой, снимайки с него на циганска сватба много бързо ще му избягам - не е тежък! [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: stoyo   
Дата:   01-12-21 21:42

Снимам си влога с DJI Osmo Action, имам около 400 часа видео с него и от опит ти казвам, че ако ми вземеш пари за сватбарско снимане с тоя сензор, голям бой те чака [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Тегли един заем, вземи Canon R6 и приключвай с дилемите. Ако ли не, Canon 6D първа версия с читав обектив и Magic Lantern.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: cvetanov95   
Дата:   01-12-21 22:11

stoyo

Сред сватбарските видеооператори, цените ми са сравнително ниски към средни за в бранша, така че не мисля да инвестирам много.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-12-21 08:18

Iphone 13 бие почти всичко описано по-горе, и можеш да бягаш бързо.. :) Има и синема мод, с който можеш да сменяш фокуса след като си заснел материала, и можеш после и да си монтираш на него...

Въобще технологиите изяждат всичко ще е с малка матрица и стари процесори и го слагат в телефоните.
Разбира се не може да се сравни с 6400 на тъмно, но на светло друго не ти трябва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой сезор е по-добър?
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-21 12:03

При положение, че масово телефоните вече имат огромни матрици спрямо коментираните - да, нещата са в интересен развой [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »