Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет за фотоапарат
Автор: zodiak   
Дата:   28-11-21 16:12

Здравейте.Искам вече да си сменя стария Nikon D3300 с пълноформатен фотоапарат на Nikon или Canon.Снима се главно пейзажи.Не разполагам с много пари,максимум около 1000 паунда.Коя марка и модел бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: VladHD   
Дата:   28-11-21 16:17

Nikon Z5, ако трябва да е безогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   28-11-21 17:00

А какви обективи са налични? Хубаво тяло с кофти стъкла няма да ти донесе нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: zodiak   
Дата:   28-11-21 18:22

нямам обективи,мисля първо някакво тяло да взема,след това обективи.Спрял съм се на нещо от сорта на 17/24мм или китов

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: avo   
Дата:   28-11-21 18:37

Погледни съседната тема, написах какво мисля, и не искам да го преписвам тук. Лично мнение е само.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   28-11-21 18:58

Имаш 1000 паунда за камера или имаш общо 1000, за които трябва да купиш камера и обектив(и)?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: zodiak   
Дата:   28-11-21 19:05

Само камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: zodiak   
Дата:   28-11-21 19:12

Между другото ще се радвам ако някой може да даде линк към някой сайт за фотоапарати и снимки направени с тях.Поразрових из нета, но не намерих подходящ сайт. Ще съм благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   28-11-21 19:43

От повечето галерии в DPreview можеш да свалиш RAW файловете, за да си поиграеш с тях. Забавно е, правя го от време на време [smile] Вече колко информация ще ти донесе е друга тема.

За камерата - ако снимах предимно пейзажи и имах толкова пари, вероятно фул фейм камерата, която щях да си купя, е запазен D810. Гледам за към 850-900 лири продават бройки с добър външен вид и на малко кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: avo   
Дата:   28-11-21 19:45

flickr, но това е порочно. Първо не знаеш с какъв обектив е снимано/понякога/, второ не знаеш как е снимано и трето не знаеш каква е обработката накрая, а и на всичко отгоре крайният резултат смачкан от сайта, в който е качена снимката. Мога да ти пратя по-хубава снимка от айфон, отколкото от ФФ камера с обектив за 4 к, и какво от това? Няма да се ориентираш така, съветвам те да почетеш темите из форума на dpreview, има доста инфо там и потребителите са в пъти повече от тук, съответно отговорите са по-безпристрастни. Тук до 5..4..3..2..1.. минути и някой ще те навие да си вземеш задължително Сони [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-11-21 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: Alsand   
Дата:   28-11-21 21:04

Много зависи, дали държите тялото да е чисто ново или не. Това радикално променя нещата. В момента може да се намерят много добри фулфрем тела, на добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: zodiak   
Дата:   05-12-21 21:32

Благодарско за съветите хора. Избрах nikon d750 на приемлива цена с 2 обектива 24-120,1.4 и 70-300. Всичко ми излезе 975 паунда като цена + светкавица и др аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: avo   
Дата:   05-12-21 23:41

Честито!
Къде го чукаш, а то къде се пука...

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: landstar   
Дата:   06-12-21 10:24

Сигма сд куатро - с този бюджет го вземаш + 30мм/1.4 и си джаза! Няма друга такава комбинация изобщо, не само за тия пари. Имам я от скоро и по-добро за целта не ти трябва. https://www.sigmaphoto.com/cameras/mirrorless/sd-quattro-camera

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »