Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: avo   
Дата:   27-11-21 19:44

Може ли някой да даде отзиви за тази птичарска дестинация. Октрих в интернет две къщи/хотелчета, които предлагат под наем уритие за снимане на грабливи птици, като осигуряват транспорта с джипка до там и т.н. Дивата ферма беше едната и някаква къща в маджарово другата. Твърдят, че зимата в укритието има отопление и условия за наблюдения/заснемяне на вълци, лисици, грабливи птици. Въпросът е някой ползвал ли е услугите им, какви са му впечатленията като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   27-11-21 20:19

Аз съм снимал лешоядите от укритие в Маджарово. От укритията на Марин Куртев, но беше през далечната 2013, август. Спах обаче в село Рабово, в някаква къща за гости. Имах късмет да снимам гарван гробар, лисица, белоглав лешояд, черен лешояд и египетски лешояд. В околностите на Рабово снимах орел змияр. Толкова мога да помогна.



Публикацията е редактирана (28-11-21 06:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: papi   
Дата:   27-11-21 20:55

аз

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: bogorodoff   
Дата:   27-11-21 22:16

"Старото гнездо"

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: tomaraya   
Дата:   27-11-21 22:51

Бях на крепостта над моста за с. Лисиците през септември и наблюдавах към 30-35 лешояда , някои от 15-20 метра , без никакво укритие . Два дни след това от кулата над Маджарово ( от към с.Горно Поле ) имах отново възможността да видя от близо , може би 15-20 птици , отново без подготовка и укритие . Иначе Старото гнездо организират всякакви наблюдения , рафтинги и прочее , но домакина е много меркантилен . Аз не обичам режисирани кадри и с късмет и Сигма 400/5,6 получих прилични кадри .
Дестинацията е приятна !

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: avo   
Дата:   27-11-21 22:59

А според вас зимата подходящ сезон ли е за това, нямам опит в дебненето на грабливи птици, или да изчакам пролетта?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: kes   
Дата:   29-11-21 13:51

Да, зимата е подходящ сезон за грабливи птици. Укритието се стопанисва от Марин Куртев. Не съм бил там, защото 300 лева са ми множко, а лешоядите се срещат и по- наблизо от моето местожителство. Не казвам, че ни си струва, просто така съм преценил за себе си. Имам познат, който е спал в укритието през зимата и се оплака от гризачи вътре, а през деня нямал късмет и успял да снима само гарван. Най- добре да се обадите на Марин Куртев и той ще Ви обясни всичко. Ако сте от Пловдив заслужва си да го посетите, но ако сте от София там има други алтернативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снимал ли е птици от укритие или без около Маджарово?
Автор: fiktur   
Дата:   29-11-21 16:29

В района на Източни Родопи има 3 укрития. За съжаление най-старото, а според мен и с най-красиви кадри, от няколко години май не може да се посещава (РИОСВ го обгради с мрежа и вероятно вече я заключват). При Марин е хубаво, но аз от 5-6 опита нямах късмет да се съберат - скален орел, вълк, лешояди, лисица...... и всичко там от района, за което си мисля, че плащам :) Другото укритие е в Ловното стопанство на Студен кладенец, и там кацат лешояди, но вълк не ми идва и това си е. Ще Ви е интересно и на двете места, близо кацат птиците, а ако имате късмет и чакали, лисици ....


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »