Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro
Автор: Yozi   
Дата:   26-11-21 12:41

Здравейте, обмислям да закупя кинокамера Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro с цел да снимам с нея сватби. Ако някой се е докосвал до този вид камери може ли да сподели какви са му впечатленията? Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro
Автор: ruil4o   
Дата:   26-11-21 13:10

Нямам директни наблюдения над тази камера, но тя не е ли за постановъчно видео?! При сватбите може да стане доста динамично и да нямаш време и да не успееш да нацелиш настройките - фокуса.
После следва и повече постобработка. За 2-3 часа видео на сватба, ми се струва излишно загубено време!

Всеки иска да спечели повече от работатат си, и ако това го прави за по-малко време, още по-добре!



Публикацията е редактирана (26-11-21 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro
Автор: stef7   
Дата:   26-11-21 17:48

Имам и снимам с по-младшия модел BMPCC 4K. На мен камерата ми допада много но главния въпрос е ще може ли да снимаш без автофокус. Имам предвид следящ автофокус. Другия недостатък за сватби е че камерата е голяма. Има само един гимбал на който може да я качиш и ще тежи доста. Ако не е на гимбал ще ти трябва някакъв риг. Виждал съм много добри сватбени видеа (5-7мин.) снимани само на ръчен фокус, но си е предизвикателство и си иска майсторлък. За такива камери при снимането на филми си има специален човек на който единственото му задължение е да фокусира (focus pooler)

Управлението е просто и интуитивно. Обработката на материала не е трудна, има лесни начини ако не ти се занимава. Може да снима RAW така че да не мислиш за баланса на бялото като снимаш. Това е отлична екстра.

И все пак ruil4o като цяло е прав, това е по-специализирана камера, не за всеки. Ще иска повече четене и играчка за да извлечеш максимума от нея. Затова считам че камера като Canon R6 и Sony A7IV примерно които са в този ценови диапазон но са по-малки и компактни, както и имат отличен следящ автофокус ще са по-подходящи за сватби. 10 bit 4:2:2 кодек не е като RAW но ще е достатъчно.


Отговори на това съобщение
 Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro
Автор: Yozi   
Дата:   26-11-21 17:57

Благодаря за съветите. Друго, за което си мисля, е да я ползвам камерата само за интро клипчето, което правя, но заслужава ли си да дам пари само за това не знам... Ще помисля още малко за възможните варианти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »