Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 дрон
Автор: vanito   
Дата:   04-11-21 19:42

Здравейте
Понеже сега се зарибявам със дрон, коя марка е подходяща за начинаещ

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: quazimodo   
Дата:   04-11-21 20:42

vanito написа:

> ...коя марка е подходяща за начинаещ


Китайската.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: MuHaTa123   
Дата:   04-11-21 20:54

Най- евтината, да не те е жал, като го разбиеш.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: vanito   
Дата:   04-11-21 20:59

https://store.dji.bg/bg/dron-dji-mini-2.html Ето този ми допадна но се колебая за още няколко модела и марки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   04-11-21 22:02

Всички dji са ОК, мини 2 - също.. Марки - не експериментирай, за парите си това е супер, и мини 1 е супер, ако искаш да се учиш може мавик еър 1 или мавик про 1. Има и друга марка - autel, но те са по-скъпи. Заложи на DJI, който и модел да избереш - няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-21 23:50

Има страшно много китайски недоразумения на ниска цена, но управлението им е абсурдно. Не стават за нищо, освен детето ти да ги разбие в някоя поляна. DJI от своя стана, практически създава стандартите и е лидер в тази област, нищо че и те са китайци. Може да вземеш най-евтиния потребителски клас (примерно Mini 2), а ако прежалиш 2-3 пакета цигари за застраховка - може да ти го подменят дори ако го разбиеш (уловката е, че трябва да върнеш стария, дори разбит - ако го загубиш - гърмиш). Само гледай да не нацелиш FPV-то, който освен че не е от най-евтините, но и е с малко по-особено, спортно управление (е, стига да не те влекат такива неща де).

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: BateBorko   
Дата:   09-11-21 09:31

Много е важно за какво и как ще го ползваш.
Ако е за туризъм в планината - DJI Mini 1 (по-евтин е) или 2 (с по-добри фотографски и видео възможности).
Ако ще го транспортираш предимно с автомобил и искаш по-високо качество - DJI Air 2s. Сиренето е с пари, цената е доста по-висока от тази за Mini, а и теглото е по-голямо.
Ако си спечелил от тото/залагания и др. или парите на се твои, можеш да се загледаш в новия Mavic 3, но това е съвсем друга бира и не е за аматьори.
Дроновете искат много четене, здрави нерви, внимателно управление, добър компютър и умения за работа с видеософтуер.
Като производител препоръчвам DJI.
Почти две години снимам аматьорски с Mini 1, леки обработки правя с безплатната VideoPad. В профила ми в Youtube (Borislav Petkov) можеш да разгледаш как изглеждат видеа от Mini 1.


Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: vanito   
Дата:   15-11-21 22:05

Съгласна съм със вас.и аз се насочих към джи1 или 2 още не съм решила кои да избера,предимно за планина и разходки искам да си взема дронче

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: chepkata   
Дата:   16-11-21 17:29

Вземете двойката, защото е с по-надеждна връзка!!! с дистанционното и лети устойчиво при по-силен вятър. Отделно, камерата е с по-добри възможности. Комбо версията е 1200 лв. и надолу. Не си струва чистата версия, защото в комбото има още две батерии, чанта и др., а батерии си трябват. 108 лв. е едната след това.

Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-21 18:22

Не става ясно 1 или 2 на какво...

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: chepkata   
Дата:   16-11-21 21:27

Да, по-горе бяха писали за DJI mini 2. Именно него имах пред вид. Съжалявам за неточността.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-21 00:51

В такъв случй наистина е добре да се вземе двойката, че първата версия е малко като играчка :)

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: sakuraki   
Дата:   17-11-21 01:13

Да се включа и аз по темата . Снимах в началото с DJI spark, с който имах хиляди проблеми и се заклех, че няма да взема повече DJI, но след това излезна мини 1 и Mavic air 2 . Летях и с двата, но повечето време във въздуха и съответно по - стабилно на вятър дронче, се оказа air 2. Dji mini е със старите системи за връзка и се губи сигналът на дрона чат пат , на dji mini 2 e OcuSync 2.0 и е перфектна връзка. В крайна сметка взех air 2 , което като цена втора употреба вероятно ще е на цената на мини 2 . Трябва да знаеш, че и двата дрона са по - скоро насочени към начинаещи , но качеството е задоволително. В момента летя с mavic 3, като качеството му е супер, но за хора, които не знаят с какво е снимано не биха познали . [beer] . Също така мини 1 и 2 са под 250гр и нямаш нужда от "документи", за другите принципно трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-21 01:32

Откъде го взе този Mavic3? Наличности не съм видял все още :)

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: sakuraki   
Дата:   17-11-21 08:05

У исландско има [cool]. Страхотна машинка, но както казах като показах снимките от него на човек, който не разбира или на малък екран да ги гледаш се губи смисъла, но пък качеството на високо исо е страхотно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-21 08:49

Блазе ви. Тук в нашия регион все още няма никъде, евентуално през сайта на DJI, но няма да тръгнат от Германия, а от Китай. С тези празници, не се знае колко време ще отнеме. Не че бързам де - ще изчакам малко да видим дали ще се появят някакви по-масови оплаквания [smilie5]

Иначе си доволен от играчката?

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: sakuraki   
Дата:   17-11-21 09:52

То в момента почти никоя от екстрите не работи, чак след ъпдейта януари ще пуснат повечето опции да са активни. Общо взето бих казал, че е на много високо ниво и използваемо исо до 1600, дори може би и 3200. Лети изключително добре във вятър и голям плюс е бързото вдигане и слизане. Зуум камерата е под всякаква критика, снима само в jpg и на авто режим и няма грам острота, надявам се след ъпдейта на фирмуера са се оправи. Времето за полет е изкл дълго, аз взех fly more комплекта и мисля, че с 3 батерии може да изкараш една малка екскурзия без доп.заряд.Мога да ти пусна после сурови кадри ако искаш да видиш [beer].

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-21 10:14

Аха, знам че част от функциите не са готови. Принципно го замислям комбо да бъде, че да не мисля батериите. Бих се радвал на малко кадри [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: vanito   
Дата:   17-11-21 19:07

[smile] [smile] Благодаря ви за отзива по тази тема.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: NAKATA211   
Дата:   19-11-21 11:41

Здравей,sakuraki, в момента снимам с mini2, но не съм чак толкова доволен от качеството, колебая се между air 2s и mavic 3, може ли да ми пратиш някой и друг суров кадър... може и на този мейл ; nakata211@abv.bg

Благодаря ти предварително...

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: stef7   
Дата:   19-11-21 12:11

В youtube има колкото искаш примерни видеа за download.
Ревютата:

https://www.youtube.com/watch?v=VUsfINaINyQ

https://www.youtube.com/watch?v=xwevaZA0fnw

https://www.youtube.com/watch?v=oDJ9Cd8mPkY


И под тях линковете за сваляне

Тук
Тук
и Тук

За мен Mavic 3 има смисъл само ако ще изкарваш пари с него. Разликата между 1'' сенсор и м4/3 сенсор е малка и се знае. Половин стоп по-добър динамичен диапазон и съответно по-малко шум във високите ISO в полза на m43. За мен незначителна. Остава въпроса струва ли си 10 мин полетно време повече на батерия, плюс по-бързото слизане и качване и малко по-добрия сенсор 2 пъти по-висока цена. За мен ако не изкарваш много пари с дрона не си струва. Да не говорим че това нещо е там горе във въздуха и риска да му се случи нещо винаги го има.

Всички ревюта сега се надпреварват да хвалят Mavic 3. Ами да като са им подарили дрона и то 1-2 месеца преди официалната премиера какво друго да кажат. Много е добър но и парите са му добри.[smile]
Air 2S би бил моя избор а и гледам текат в момента Black Friday отстъпки.



Публикацията е редактирана (19-11-21 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: sakuraki   
Дата:   19-11-21 20:12

Привет! Утре ще снимам малко материал, че не спря да вали от 5 дни. Само мога да кажа зчв разликата не е малка между него и air2s, но както горе е написал stef ако е за удоволствие air2s e правилния избор. После ще видя да кача тук в темата линк за сурови кадри. Спокойно на този дрон можеш да снимаш на исо 3200, разбира се има малко шум, но за дрон е перфектно. Другото, което също е различно е стабилността в лоши условия, просто mavic 3 стой като забит на кол и не мърда, air2s е малко по - зле.

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: NAKATA211   
Дата:   20-11-21 07:30

[shtrak] Благодаря ви :) , stef 7 , преди да напиша пост към темата вече ги бях изгледал, но исках и от кухнята да видя....[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: sakuraki   
Дата:   20-11-21 21:41

https://we.tl/t-qEoZTJKaSh Ето линк с малки сурови кадри от днес, дано даде представа как се справя дрона [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дрон
Автор: NAKATA211   
Дата:   20-11-21 22:06

[cool] Благодаря sakuraki [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »