Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: bestlap   
Дата:   15-10-21 08:24

Здравейте, от доста време искам да махна вариотата и да почна да снимам само с твърдаци /или поне предимно с тях/. Снимам сватби и в момента имам 17-35, 24-70, 70-200 и 50 1.4 и сега искам да взема 35 и по натам и 85. Но се чудя между сигма арт 35 1.4 и никонския 1.8 разликата в парите е по 2 едния е 900лв. другия 1600лв. Има наистина голяма разлика в качеството на картината? Не ме бърка разликата в светлосилата от 1.4 1.8[beer] но ако има и осезаема разлика в картинката, остротата, фокуса ще чакам да излезне някой арт 2 ра ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: KrastevK   
Дата:   15-10-21 10:05

Имал съм Арт-а много е хубав и има хубаво боке, но тежък и е Сигма, за да нямаш ядове от към фокус заложи на Никон много е хубав или се огледай за Тампон 35 той даже е стабилизиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: stef7   
Дата:   15-10-21 14:04

Не съм снимал с въпросните обективи но правих проучване на 35мм обективи щото също исках да купя нещо по-добро.
Трябва да решиш какви са приоритетите ти. Nikon 35mm f1.8 е не лош но не най-остър на ф1.8 и размазването на фона не е толкова много колкото на ф1.4 и бокето не го бива. Трябва да се иде на ф2.8 за да се достигнат оптимални боке и острота. Но ти вече имаш обективи на ф2.8. Според мен за да има смисъл да се иде на твърдо фокусни обективи е добре да се отиде на ф1.4. Освен ако просто не търсиш нещо по-малко леко и това ти е приоритет. Тогава Nikon 35мм ф1.8 е и по-лек и по-евтин и би бил правилния избор. Ако се търси обаче предимно качество на картинката бих гледал към Sigma 35mm f1.4 или примерно Tamron 35mm f1.4. Не ф1.8 щото Tamron имат и такава версия. Тоя на f1.4 е една от най-острите 35мм обективи правени някога и може да се намери за около 1200 лв. от ebay чистак бърсак нов. Спред Tamron това е най-добрият им обектив правен някога. Но е още по-голям и тежък от Сигмата. Отново приоритети [smile]

https://www.youtube.com/watch?v=vVS6i9miRKQ

Вече за автофокус с Nikon ски тела нищо не мога да кажа. Нямам опита.



Публикацията е редактирана (15-10-21 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: sirkhann   
Дата:   15-10-21 15:35

Здравейте!

Вземете си Tamron SP 35mm f/1.4 DI USD. В момента е на промоция от 1579 лв и е много по-нов и по-добър от по-скъпата Sigma Art 35/1.4. Единственото, което е по-добро от него, е Sigma Art 40/1.4, но това е по-скъп и много по-тежък обектив.

Тамронът е остър още на 1.4, става за портрети и пейзажи, изключително добре коригиран, с по-добро боке от Sigma Art 35/1.4...

ревю 1 | ревю 2

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: bestlap   
Дата:   15-10-21 18:17

Сега направо го поръчах тамрона, ще дойде в понеделник дано да е наистина яко обективчето както по ревютата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: uri64   
Дата:   16-10-21 01:11

Със сигурност е яко и честито. Според мен и Никор-а щеше да свърши достатъюно добра работа на много по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: landstar   
Дата:   16-10-21 07:49

Сигма. Има и по-стария 30/1.4, имам такъв. Никонският на 1.8 е компромисен за да влязат в цена - светлият обектив е или 1.4 или 2.8. При това късо разстояние скоростта на фокусиране не е фактор за съобразяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: Stoychev   
Дата:   07-11-21 14:10

Ползвам темата, за да споделя, че от лятото насам безуспешно се опитвам да открия 35/1.8 DX на старо. Кроп версията излиза сигурно два пъти седмично в базара и olx. Пишете, че обективът е компромисен, но тогава защо никой не се разделя с него? Или просто колегите не се набутват да си купуват този обектив. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: avo   
Дата:   07-11-21 15:24

Цитираният обектив е именно за кроп, може би грешиш абревиатурата DX/FX?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: deerstalker   
Дата:   07-11-21 17:52

Ако парите не са били проблем за вас, добре сте направили с покупката на Тамрона.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: sirkhann   
Дата:   08-11-21 19:20

В базара в момента има 4 активни обяви за AF-S Nikkor DX 35/1.8G

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-11-21 21:20

Ако искаш да имаш АФ си вземи никонски обектив. За съжаление няма калибриране, флашване, каквото и да правиш камерата няма да фокусира както трябва с нищо освен никонски обектив. Затова навремето си купих сигмата за сонито, а не за никона...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: avo   
Дата:   08-11-21 22:01

Simbon4o, не съм специалист, но не съм убеден, че винаги е така, за фокуса и trird party обективите при DSLR-и Никон. Наскоро си взех Тамрон 150-600 G2, тествал съм го на 300 и 600мм с D7500 и със Z6. Аз поне не откривам разлика във фокуса между двата, до 200%. Без каквото и да е калиброване на DSLR-а. Може би е изключение, може би аз не виждам разликата, но поне за мен фокусът му е напълно ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: sirkhann   
Дата:   09-11-21 12:31

Tamron SP 35/1.4 го хвалят много като точност на фокуса. За Sigma Art 35/1.4 съм чел, че може да е малко непоследователна.

Аз имах пословичната комбинация D7000 и DX 35/1.8G, от която много хора се оплакваха, затова не съм съгласен, че за Nikon само Nikon, за Canon само Canon, защото заради същото навремето смених резбата точно от Canon на Nikon. [smilie5] И затова сега мисля, че най-добре безогледалка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-21 17:55

И аз съм имал д7000 и 35 1.8 кропския, след калибрация няма грижи. Но Д7000 има проблем, при преминаване от светло на тъмно калибрацията се сменя :) просто тази конкретна фокусна система на никон беше скапана.

На Д90, Д5000, Д750 35 1.8 дх работи отлично. Сигмата 35 1.4 - тук има, тука няма. С тамрони, сигми и т.н. съм имал грижи и затова винаги си ползвах никоните с никонски обективи. След това минах на сони без огледало и вече нямах проблеми с калибрации. Не знам как е положението на безогледалните никони, но предполагам също няма грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: sirkhann   
Дата:   11-11-21 10:23

Втората версия на Z-ките определено е супер. Първата версия тъкмо получи ъпдейт, който не съм пробвал. Z6 понякога леко отиваше на миглите при фокус с разпознаване на лице/очи, иначе определено имам повече доверие в автофокуса на Nikon спрямо Fujifilm.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED vs Sigma ART
Автор: Stoychev   
Дата:   11-11-21 18:51

avo написа:

> Цитираният обектив е именно за
> кроп, може би грешиш абревиатурата
> DX/FX?


Ох, да. FX имах предвид. Той е рядък в базара. Него търся.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »