Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Смяна на затвор Nikon D90
Автор: pdonev   
Дата:   01-11-21 16:13

Искам да помоля за информация,
Колко би струвало смяна на затвора на Nikon D90,
и къде бих могъл да го дам?
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Synthy   
Дата:   01-11-21 16:14

Профайлд.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-21 16:15

Profiled

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: ivjordan   
Дата:   01-11-21 16:17

Те на този модел му спряха поддръжката преди поне четири години, та не е ясно дали там ще свършат работа, но може да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: dekov   
Дата:   01-11-21 17:03

290лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: georgievmladen   
Дата:   01-11-21 20:32

Според мен, по добре инвестирайте в нещо по ново, от колкото да сменяте затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   01-11-21 21:29

Колко шутера издържа един Nikon D90 ?
Аз имам две тела на този модел, едното тяло е на 35000 шутера, другото на 70000 шутера. Винаги ползвам по две съвсем еднакви тела на фотоапарати. Не може да имаш повече штракания на затвора, но иска пазене на апаратите. А този модел е разкошен, добре стоки и тежи в ръката и носи всякакви обективи.
По мое мнение 150000 шутера трябва да издържат .
Какъв е проблема с твоя Nikon D90 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-11-21 08:20

това горното превод от гугъл транслейт ли беше [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   02-11-21 08:24

Благодаря Джъмбо, лично моя излята мисъл, ще го приема като комплимент.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: asahi   
Дата:   02-11-21 08:56

Замисли ме имам ли шутъри в моя и колко ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   02-11-21 09:07

"Шутър " в превод е "експонация", брой щтракания на затвора, няма са си позволя да Ви поставям обратна ирония, но не се напъвайте много да мислите, има индивиди ,на които им е вредно това действие!
С уважение е към теб ASAHI, дано си ценител поне на моето ниво на хумор! Лек ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-21 10:30

Хумор, сатира и забава! Някой да не си помисли нещо[smilie18] - https://slovored.com/search/pravopisen-rechnik/%D1%89%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC


Ако от Профайлд решат, че тялото трябва да се праща оттатък границата за този ремонт, смяната наистина може да излезе златна[beer]



Публикацията е редактирана (02-11-21 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: nokoniko   
Дата:   02-11-21 10:55

текст1 [ текст2

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: asahi   
Дата:   02-11-21 21:20

Според Cambridge English Dictionary shuter в най-близкото до темата значение е the part of a camera that opens temporarily to allow light to reach the film when a photograph is being taken. На нашенски казано - затвор. Филологически погледнато - съществително.

Глаголът е shutering, а за смисъла, в който го дискутираме в тази тема, правилното би било shutter count или number of shuttering. За феновете на екшъните със стрелба допустимо е number of shооting.

Понеже съм бавнозагряващ очаквам хуморът да ме споходи отре сутринта.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   02-11-21 21:48

Shuter e от немски език, означава затвор, в смисъла сработване на затвора на камерата. Много често трябва да се подхожда от родината на думата. Названията , наименованията и техните значения дори на една и съща техническа част при една и съща дума, в техниката има различия дори между американски и английски езици.
Искате ли примери от човек като мен, който почти никакви езици не владее, ползвам повече жестикулиращ диалог?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: pdimitrov   
Дата:   02-11-21 21:55

Всъщност немската дума няма нищо общо с shutTer, Verschluss е. А самото сработване на затвора като действие се нарича Auslösung. В българския език има много думи, взети директно от немския, но тази определено не е една от тях.

По темата - според мен няма да си струва смяната от сервиз на фона на цената на апарата втора ръка.



Публикацията е редактирана (02-11-21 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   02-11-21 22:39

И за да не избягаме от темата пак питам , на колко шутера е камерата Ви Nikon D90 PDonev?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-11-21 13:58



баааа верно гугъл транслейта не стаа... шутера ич не го бара за експозиция [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-21 14:24

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: pdonev   
Дата:   04-11-21 09:13

На колко цикъла на затвора да го кажем[smile]
Ами, не съм го гледал скоро, но са доста.
Докато снимах, се откачи една от пластините(blades).
Сега не затваря напълно и кадъра става много светъл.
Другото си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: georgioiv   
Дата:   04-11-21 11:51

сработвания на затвора е точният термин, "шутър" е някакъв извратен побългарен термин, който аз лично чувам за пръв път..
Иначе по темата - вижте как върви D90 на вторичния пазар и колко е смяната на затвора и дали не е по-доброто решение да си вземете нещо по-съвременно на малко сработвания на затвора...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-21 11:54

Джъмбо: много добре си бачка. Я виж - направи и обяснение е дал - "Слагам кепенци на..." [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на затвор Nikon D90
Автор: Djoro   
Дата:   04-11-21 15:09

И за да приключим словестния диалог, изтеглете си програмата Camera Shutter Count
за да си проверите чрез качване на последната снимка на колко бр. шутера (приета единица в програмата) е фотоапарата Ви.
Има едно условие, снимката да е в оригинален размер, да не е преименувана и в формат JPEG.
И този шутер, брояч на експонации и т.н. , ако не Ви свърши работа, не мога да Ви помогна , доста сте напред с техническата терминология лингвистика и тълковни речници.
Весело ми е с Вас , творете фотография. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »