Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   01-11-21 18:10

Здравейте, снимам със Sony a6000, преди 2 месеца реших да закупя първата си външна светкавица (Meike MK320), но се оказа, че светкавицата не работи, когато е сложена на апарата ( когато натисна тест бутона на светкавицата си светва и когато е на TTL също светва, но не навреме и снимката излиза все едно е правена без светкавица). Предположих, че апарата не прави хубава връзка със светкавицата, изпратих го на братовчед ми в София да го погледне и евентуално да го остави на сервиз. Изшкуркахме боята тъй като в доста форуми пише, че боята при а6000-то пречи на връзката, но пак не се получи, обидихме се на сервиз от там казаха, че нямат представа какъв е проблема и не могат да помогнат. Та ако някой може да помогне по някакъв начин ще съм изключително благодарна, може да ми пишете на лично съобщение ако нещо не ви е ясно или ако имате някаква идея как да оправя дадения проблем.????

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: lamerko   
Дата:   01-11-21 18:47

Трябва ти точния модел - Meike MK320S - специално за Сони камери. Също така, съпорта им не е на ниво и до колкото знам нямат имплементация на по-новите протоколи на Сони (например вероятно няма да запали на А7м3).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: AsenRangelov   
Дата:   01-11-21 18:56

Поставете светкавицата на ръчен режим М, извън апарата. Проверете визуално има ли разлика в силата на светване при минимална 1/64 и максимална 1/1 мощност. Чрез бутона ТЕСТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   01-11-21 19:18

Да, има разлика



Публикацията е редактирана (01-11-21 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   01-11-21 19:20

Светкавицата е пробвана на Sony a7 и a7r, и работи нормално [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-21 21:53

къде точно махнахте боята?

Щото то проблема обикновено е вътрешната страна на обувката?

Светкавицата модел за сони ли е?

Може ли да даде снимка на крачето на светкавицата?

А7 нямат боя на обувките повечеот мисля. На А6000 специално ги боядисваха да са черни.....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   03-11-21 09:38

https://photos.app.goo.gl/n5b7auShDKQmAyzS7 https://photos.app.goo.gl/Ub1qHbo6zCB9PEQN9

Ето снимки, мисля ме трябва да ви позволи да ги видите, но ако има нещо може да пишете :)



Публикацията е редактирана (03-11-21 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-21 18:03

Добре сте го почистили. Светкавицата Ви е за Сони и не би трябвало да има проблем с боята.



1. Възможно е и конкретния модел на светкавицата да не работи с А6000. Вижте и ръководствот0, кутийката и т.н. дали пише нещо за А6000.

2. Възможно е, да е проблем на камерата. Ако можете пробвайте с друга светкавица за Сони дали камерата работи.

3. Възможно е да сте изключили светкавицата в менюто на камерата. Flash Mode



Публикацията е редактирана (03-11-21 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   03-11-21 18:08

Изпробвах и друга светлавицата на а6000-то и тя не проработи…и нямам представа от къде идва този проблем. Възможно ли е да е от пънчетата на фотоапарата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-21 18:15

Менюто нали проверихте режима на светкавицата, че не е Off?

Ако не е настройка на камерата най-добре се консултирайте със Стемарк. Това е сервиз на Сони, който работи и с камерите им. Точни хора са. Ако има проблем с камерата, ще Ви кажат какво е и как да се оправи.

https://stemark.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   03-11-21 18:17

Много, много ви благодаря, ще се консултирам с тях :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: Lyubomir.Nikolov   
Дата:   11-11-21 13:34

Ако имаш интерес имам Sony a6400 с 2г. гаранция продавам го. Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: Mihaela_Sys   
Дата:   14-11-21 21:52

имаш лс

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sony a6000
Автор: KDimitrova00   
Дата:   15-11-21 09:30

Здравейте, нямам никакво лично съобщение, може да има някакъв проблем…Да ви дам Facebook или Gmail :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »