Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   23-10-21 19:30

Здравейте,

Бих помолил за съвет за възстановяване на изтрити файлове по грешка в папка. Файловете са преди всичко снимки. В момента нямам налични програми за това, тъй като отдавна не ми се е случвало на този компютър.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: dekov   
Дата:   23-10-21 19:47

Доволен съм от-
https://hetmanrecovery.com


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   23-10-21 19:56

Здравей,

Ще пробвам, може ли да се локализира въстановяването от recycle bin или определена папка в С.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 01:51

Здравей,

Опитвам нялколко програми. Трябва ми да възстановя по грешка изтрити файлове в една папка, които прехвърлих, снимки са.

В твоята програма има за конкретен период, направих го чакам резултата, тъй като колкото и странно да е не немога да избера отделна папка в С.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 06:16

Приятел dekov,

Много странна история.
1 Като избера да сканирам определаната папка в С където съм изтрил файловете ми сканира целия С диск, а не определената папка.
2 Дава ми да ги възстановя отново само на С след като има и други закачани дискове и нямам толкова място на С.
3 Изтирите ми файлове са около 1 ГБ, а то сканира целия диск С и изкарва над 17ГБ.


Направих го няколко пъти, за да съм сигурен да не бъркам аз самия.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 06:19

https://ibb.co/m50gkpf



Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: dekov   
Дата:   24-10-21 08:57

Само Windows има нужда от 30 тина GB. свободно пространство в С диск.
Общо взето проблем си е възстановяването, успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: CDman   
Дата:   24-10-21 09:40

Дава ми да ги възстановя отново само на С след като има и други закачани дискове и нямам толкова място на С.

1.Недей да записваш нови файлове на С защото може да се запишат върху изтритите.

2. Кът-пейст файлове от С на другите дискове, докато ти се освободи пространство и действаш.
Не е изключено и тези файлове да се появят като изтрити. Ако програмата ти дава възможност да избираш точно кои файлове да се възстановят избираш само тези, които ти трябват.

3. Малко по-сложно е:

Копираш партишън С на друг по-голям диск и го разширяваш. Ако не си го правил най-добре се обърни към специалист.

Успех !


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: dizela   
Дата:   24-10-21 09:49

Няколко пъти съм въстановявал с RStudio. Опитай, програмата има възможности.


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 12:28


dizela - определено не става с тази програва, почти нищо не изкарва съществено от кошчето и папката, итначе мерси.

CDman Ще се задействам по по твоите две точки, ако ти остане време можеш да пишеш днес две изречения още.
Мерси!

2. Кът-пейст файлове от С на другите дискове, докато ти се освободи пространство и действаш.
Не е изключено и тези файлове да се появят като изтрити. Ако програмата ти дава възможност да избираш точно кои файлове да се възстановят избираш само тези, които ти трябват.

3. Малко по-сложно е:

Копираш партишън С на друг по-голям диск и го разширяваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 12:35

Здравей CDman,

Мерси за инфото. Ще работя с рекувата, 3.6мб е, но май работи добре.

Ще мога изцера файлове, правя операцията за кошчето и избирам да възстанови снимки като ще избирам файлове файловете.

Ще изтрия програми, можеш ли да ми кажеш как най бързо да освободя още пространство, написа кът пейст.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: CDman   
Дата:   24-10-21 12:57

Изтрий временните файлове в TEMP директориите и поддиректориите.

п.п. Пратих лично съобщение.

Успех с възстановяването. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 13:20

Поизчистих с СС слеанър временно файлове - примерно 7гб

-Кът-пейст файлове от С ще помогне ли!?
-Не трия файлове, за да не отидат в кошчето.
-Евентуално ще деинсталирам програми.


Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   24-10-21 17:31

Мястото ще го освободя, обаче програмите или са платени или лимитирани, за жалост дори и да купя някоя не знам до колко ще ми свърши работа.


До колегата Деков

Не съм я купил, не знам дали ще се наложи, дано не.

Но работи добре въстановява снимки файлове, въпреки, че малко се губи накрая блокира, също си слага лого на въстановените, тъй като не е платена демо, но изкарва стари файлове, което е доста по - добре от всички други до сега тествани програми.

https://hetmanrecovery.com

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: r_iva   
Дата:   24-10-21 18:57

Скоро не ми се е налагало и с тази програма не съм работила.
Но...
Възстановяването на изтрити файлове не ги мести или копира, за да искаш да са на друг диск. Анализират се фрагментите на свободното пространство и ако открие цялостен неповреден файл, то само се възстановява информацията за него от каталога на папката - име, размер, местоположение и т.н.



Публикацията е редактирана (24-10-21 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-10-21 19:03

Може да се закачи диска на друг компютър и да се възстановява там .Може и на същия компютър да се качи ОС на друг диск и после да се закачи проблемния.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: mihalo   
Дата:   25-10-21 02:25

Преди десетина години единствената програма, която ми спаси снимките от прецакана SD карта беше ZAR /Zero Assumption Recovery/. Няколко пъти съм писал и съветвал хора да я опитат. Никой не върна мнение. Вероятно дори не са обърнали внимание на съвета ми. Програмата работеше на ниско ниво, четеше клъстер по клъстер все едно си пуснал дефрагментация на диска. Процесът е много времеемък, за съжаление.

Сега дали са се променили нещата не знам, не съм програмист. Но едва ли. Когато триеш файл всъщност триеш първата буква от името му. Останалата информация си остава, но вече не е запазена от триене когато има нужда. Не трий нищо докато не възстановиш онова което ти трябва.

Не съм проверявал как стоят нещата сега, но не ми трябва и ме мързи да разследвам :) справка на коляно

И, ако вземе та стане, пиши приятелю Н.М.!


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: asahi   
Дата:   25-10-21 09:58

Всяка програма работи така. Свързва клъстерите и подрежда в друг диск информацията, която е спасила.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: mihalo   
Дата:   26-10-21 02:55

Аз съм лаик в областта. Който може нека да помогне вместо мен! Ще е от полза за всички! Ще избегнем гадаенето и ще се върнем при науката... е, толкова доколкото...


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: hansto   
Дата:   26-10-21 08:06

Няколко програми, който възстановяват файлове: Recuva, EaseUS Data Recovery Wizard, SoftPerfect File Recovery, FreeUndelete, MiniTool Power Data Recovery.

Първите 2 и последната съм тествал с променлив успех, за другите съм чел добри неща. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: philip   
Дата:   26-10-21 09:40

Преди години ползвах това и останах доволен. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: kes   
Дата:   26-10-21 14:23

Изводът ти е правилен, ще трябва да възстановяваш от цялото устройство С. Това е така защото информацията, в коя папка са били снимките е изтрита.
Ако бях на теб щях да постъпя по следния начин. Откачам диск C за да съм сигурен, че нищо няма да му се случи и го закачам като роб в друга система и възстановявам всичко от него на в другата система.
Пиша това защото всяко пускане на С може да унищожи част от снимките чрез писане върху тях на временна информация необходима при работа на ОС и приложенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: asahi   
Дата:   26-10-21 21:30

[smilie24] Това е правилният начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   01-11-21 19:41

Приятели,

Благодаря ви.

Използвах hetmanrecovery, има няколко аналога, добра е, всичко е божа работа, наистина трябва да се свали бързо и да не се работи въобще на оперативния диск, където се направих белятя и бяха записани файлоте.

Ако някога се наложи да правите нещо подобно или си купете въпросната програма, също така я има и в rutracker, аз не не ви препоръчвам да я сваляте, но все пак я има там и подобни.

Поздрави
и благодаря
на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити файлове
Автор: asahi   
Дата:   02-11-21 08:59

Ако напишете "възстановяване" в търсачката ще откриете поне 20 заглавия на работещи програми, както и съвети за използването им. Да не говорим, че работят по един и същ начин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »