Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   21-10-21 11:09

Ще бъде представен днес, на пазара през декември. Предполагаеми характеристики

33MP sensor
BIONZ XR processor
15+ stops dynamic range
10fps
830 JPG+RAW buffer
15 stops of DR
Up to 204800 ISO
Eye AF, Animal Eye AF, AF, Eye AF movies
3.69m dot EVF up to 120fps
4k30 video is oversampled from 7K
4k 60p will be oversampled from 4.8k s35 mode and 10bit 4:2:2
4k streaming (and FHD 60p streaming)
S-Cinetone, 10-bit 4:2:2 HLG, All-I XAVC S-I, S-log3
5.5 stops of IBIS (+ AS)
5GHz Wi-Fi
USB 10Gbps live streaming
Battery lasts 610 shots
Same A7sIII body design and same heatsink system.
Full size HDMi
Fully articulating LCD screen
Improved touchscreen functions
UHS-II SD-cards and CF Xpress cards
Same new Sony menu system of the A7sIII

Предполагаема цена 2800 европейки

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-21 12:21

Спецификациите са страхотни. Изключително умно решение да използват 33МП сензор като чудесен баланс между детайл, динамичен обхват, шум и възможност за запис на видео. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: asahi   
Дата:   21-10-21 12:37

На трета версия какво и беше на баланса?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 12:38

Почти сигурно ще си я купя. Който се интересува от използвана в отлично състояние, към лятото ще ми е омръзнала [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: uri64   
Дата:   21-10-21 12:39

… Предполагаема цена 2800 европейки…

Да се дере така клетия любител е ужасно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 12:44

Освен ако не си от братска Америка, всичките са скъпи. 5600 си е бая, но не съм изненадан. Канон даже по-скъпо пуснаха R6. А и трябва да се има предвид, че парите се обезценяват. 5600 през 2022 са по-малко, отколкото са били преди 5 години, примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: lamerko   
Дата:   21-10-21 12:48

Малка прогноза от мен - няма да има 10бита. Поне до този момент стриктно разделят класовете по някои параметри...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-21 14:25

lamerko - ще го пуснат и още как. В момента Fujifilm продават много фотоапарати на видеографи точно по този показател, трябва да се бори конкуренцията.

asahi - проблемът на баланса до момента беше, че освен ако не искаш да снимаш с Nikon D810 или Pentax K1 за точно такъв брой пиксели, трябваше да избираш между две серии фотоапарати - едните с 20-24МП, другите - някъде около 50-60МП. Естествено, това за нас, аматьорите. Вие, старите професионалисти, си го можете и със Зенит и Fomapan.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 16:04

lamerko, според мен ще си има 10-битов цвят на видеото. То това вече не е толкова рядко, колкото беше и реално не могат да си позволят да няма. А ограничения, спрямо тясно специализираната S камера ще има. Примерно виждам че тази снима 4к с 60 кадъра в секунда само в кроп режим. S-ката не само няма такива ограничения, а снима 4к със 120. Сигурно ще има и други, но дори само това е сериозно разграничение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 16:41

В 5 започва представянето.

После ще коментираме. Имаха 4 години да направят нещо по-интересно от 3-ката за не много пари. Сигурно ще има някои интересни неща.

Мен ми е интересно какви новости има в сензора, щото е вероятно, да го използват при 2-ра версия на цедката (A7C2?) [smilie18] Като мерцедеси станаха [smilie18] Най-много ме интересува тихия затвор, дали е подобрен чувствително и дали ще може да се използва само на тих затвор без механика. Би било супер А7С2 да няма механичен затвор въобще - ще свали 70-80 грама и ще позволи по-добра стабилизация например.



Публикацията е редактирана (21-10-21 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 17:52

Хмм, прочетох как е и какво е. Едно нещо определено ме дразни. Сканирането на сензора всъщност е бавно. 1/15 от секундата. Което означава, че безшумният (електронният) затвор ще е много ограничен. Реално - само за статични неща. Това буквално е архаично, в сравнение с R6, например, където сензорът се сканира за 1/50 от секундата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 17:58

Единствената цел на тая камера е във всичко да е с малко по-добра от Канон R6... и само и точно толкова.

Доста тъпо за мен че не са се напънали със stacked сензор. Ама и Канон не са и ... така. Пак влезохме в епоха както бяха Канон и Никон едно време. Всяка екстричка се премерва много точно спрямо конкурентите и се прави точно една малка стъпка отгоре.....


ми хубаво... сега Сони имат камера точно малко по-добра и малко по-евтина от Канон R6... ама то и A7m3 не беше далеч.



Публикацията е редактирана (21-10-21 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 18:03

...иначе има кефещи неща. Ако човека се загледа...

мен ме кефи че има USB дето се прави на уеб камера и си пускаш зума директно. Това е супер.

Кефи ме Аф, че е още по-умен и надежден. Не е по-бърз, щото това от 5-6 години не зависи от апарата а само от обектива.

Радвам се за видео снимачите, те яко намазват 10 бита, ALL-I, 40k30 без кроп, 4К60 с кроп ама супер качествено, куп дреболии, екран въртящ се, нов фокус асистент....

По-хубав визьор е яко... ама не е и кой знае колко хубав....точно да се докара до към EOS R6......

33MP e определно по-добре и по-малка подигравка от 20МП на Канон.

10 фпс... ясно трябва да има пазар за А9....

Тихия затвор и стария дизайн на сензора са откровено най-разочароващи...ама явно са решили, че ще минат метър....

компенсацията за дишане на обектива е изглежда като да е интересно нещо

Новото тяло и новата подредба на бутоните и новото меню са кефещи.....



Публикацията е редактирана (21-10-21 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 18:10

И второто нещо, което ме дразни, е че ако искаш некомпресирани RAW файлове, камерата снима с 5 кадъра в секунда! Егати. Аз още си пазя Канон 40D отпреди не знам колко години. Той снима с 6 кадъра в секунда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 18:11

ако искаш да снимаш компресирани без загуба. Това е новия формат от А1. Май тогава бави. Аз разбрах 8.5 кадъра в секунда... ма може и да са 5к/с

Иначе и А7м3 uncompressed си снима бързо ама пълни бързо буфера и бавно записва огромни файлове


ПП 5 фпс е наистина. Така пишат ДПревю

The a7 IV has a lossless compression option, for when you need maximum processing flexibility, but the burst rate drops to around 5 fps if you use it.



Публикацията е редактирана (21-10-21 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 18:32

спецификациите на Български

ПП Сега ще научим българския......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: lamerko   
Дата:   21-10-21 18:42

За 10-битовото видео - въобще не беше рядко, когато излязоха последните модели на Сони. Но си спазваха стриктно нишите - имаха си кодеци и всичко каквото им трябва, но заради маркетинга, серията страдаше от тази липса. Затова и бих се учудил, ако сега го вкарат, а за Р-ката няма.

update: то вече излязло... ОК, учуден съм [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-10-21 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 19:04

всички конкуренти вкараха 10 бита видео в сегмента...

Както писах, просто са отворили спецификациите на EOS R6 и са гледали, да не изостават и малко да са напред тук там и малко по-евтини.....


Ако се чудиш A7m4 е по-добра покупка от EOS R6... не мисля, че някой вече се чуди. Щото или си фен на Канон и си имаш канон обективи и R6 ти е избора. А ако имаш Сони А7м3 и вече се е разбрицало, но имаш обективи за него ще си купиш A7m4, щото е новия модел и толкова.

Честно казано за сега не виждам сериозна причина поне от фотографкса гледна точка за смяна. 33МП е повече от 24МП ама А7р3 е 42МП, което е повече от 33МП......и не виждам съществена причина да взема А7м4 спрямо А7р3.

Има куп дребни причини и ако нямах А7р3, сигурно щях да се замисля дали А7м4 или А7р3. Ама....за сега дори не се замислям сриозно


Може би ревютата изпускат интересните екстри... май има кропване и редакции в камерата....което може да е интересно. USB би ми било интересно, ако не си бях купил вече конвертор.......

Има Bluеtooth LE т.е. постоянно е свързана към телефона. А7С пак има Bluetooth, но се свързва с телефона на всяко пускане и отнема няколко секунди през които нямаш GPS примерно.... определено ще е по-удобен новия. За трансфер и други неща сигурно също ще помогне тая постоянна връзка с телефона.

Спрямо А7р3 и А7м3 сигурно и WiFi функционалноста е оправена . А7С има доста повече опции например. А7м4 сигурно има още повече.



Публикацията е редактирана (21-10-21 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: lamerko   
Дата:   21-10-21 19:09

Имах предвид А7р4, не Р6 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 19:10

А7р4 е на 2.5 години вече.... то ще излиза А7р5 след 6-7 месеца.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: alext   
Дата:   21-10-21 19:14

Нищо интересно този път, повече видео шмекерии, но са оставили 4к 60p да е с 1,5 кроп изненадващо.. Цената в бг е 5599лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: lamerko   
Дата:   21-10-21 19:14

Както и да е... и за пореден път не виждам спецификация на HDMI. Не знам защо толкова държат да е тайна...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-21 19:26

Цената е директно противопоставяне на Nikon Z7 II. Нямам търпение да видя какво са направили с този сензор. Z6 II и Z5 са на комфортна дистанция, както и X-T4.

Камъните този път са директно по градината на Canon поради някаква причина, вероятно да се покаже кой е номер 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: stef7   
Дата:   21-10-21 20:04

В ревютата и представянето ясно я позиционират като хибридна камера с най-добър баланс, фото/видео на прилична цена. A7S III много добро видео но само 12Mpx, А7R IV много добра фото част но само 8bit 4:2:0 видео, А1 прекалено скъпа за средно статистическия фотолюбител. И според мен Сони са нацелили много добре баланса. Rolling Shutter на 4К 24p Full Frame е 24ms горе долу колкото A7 III, но за 1.5 кроп 4К 60p e само 11ms. Това вече е отлична стойност. За справка Sony A7S III е 7ms. Колкото и примерно професионалните Cinema камери на Arri (Alexa и т.н.) Това което не споменават е има ли ProRes RAW през HDMI като A7S III или е спестено на А7 IV.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 20:09

Видеото на тая е доста добро..... 600Mб/s

Това май е най-доброто....

Доста впечатляващо май

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »