Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 canon dual pixel AF
Автор: ipolit   
Дата:   12-10-21 10:57

Здравейте,
напоследък взех да се чудя дали да не сменя резервния фотоапарат Canon 600d с 800d или 250d. Основно ме привлича dual pixel автофокуса, само дето не знам дали наистина е толкова бърз и точен.
Може ли някой с лични впечатления да каже има ли осезаема разлика спрямо 600д?
Основно се снимат ето такива неща, като примерно трябва да се фокусира върху дръжката на чашата и в доста случаи апаратът се мъчи и не нацелва.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-10/1634025145_chasha.jpg



Също така с всякакви EF и EF-S обективи ли работи или иска някакви по-нови.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-10-21 11:11

дуалпиксела ако е на дслр, ще работи само в лайвю..
иначе за мен сред безогледалките дуалпиксела е най-бърз... за момента... още не съм пробвал А1 на сони за да преценя

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: ipolit   
Дата:   12-10-21 11:40

Тя жена ми на визьор не снима никога тъй или иначе. И бързината не е толкоз важна, по-важно е да цели и да не хънти (много).
Тая снимка аз съм я правил с 6d с 50/1,8 - фокусирането е минимум 5 секунди. На лайф вю.

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: lamerko   
Дата:   12-10-21 12:20

DP ще ти е полезен основно при видео и то със съответните STM обективи, които са проектирани да работят точно с тази технология. С някои от по-старите обективи няма да видиш никаква разлика. Всъщност като цяло за снимки няма да видиш нищо особено, освен ако не се лигавиш с магически фенери, да използваш допълнителните пиксели в картината за повишаване на динамиката (там по-внимателно, че се променя системната конфигурация на матрицата).
Накратко - ако не е за видео, не си заслужава само заради технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: ipolit   
Дата:   12-10-21 13:03

Мерси, lamerko, явно няма смисъл да се сменя 600д-то.
Напролет ще си купя мотор

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-10-21 14:33

ясно... всички ползващи безогледалки на канон значи са само видео снимащи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

тоя пост може да е хващал дикиш преди 7-8 години ама на днешно време е тотална глупост

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: Yog   
Дата:   12-10-21 14:48

Ако направиш снимката в режим liveview, ще усетиш разлика. DPAF работи много добре, имал съм камера без него и 2 камери с него и разлика има. При това не само със STM обективите. Аз си харесвам обектива 100/2.0 USM, ползвам го и той също фокусира по-добре, когато използвам DPAF. На изброените модели недостатъкът е, че през визьора няма DPAF, но от поста ти разбирам, че си наясно с това.

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-21 17:42

Пробвал съм 600д и това нещо няма използваем АФ при никакви условия, всичко по-ново ще е МНОГО по-добро от него!

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: ipolit   
Дата:   12-10-21 19:05

600d е резервен. Жената снима с 6d. Но и той се мъчи в тъмното.

Отговори на това съобщение
 Re: canon dual pixel AF
Автор: Viking59   
Дата:   12-10-21 21:59

Нямам никакви проблеми с Canon R5. Използвам обективи Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM и Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »