Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Новата реколта на Fuji
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-21 23:19

Много тихо днес тук. А другарите от Фуджистанския оптико електронен цех са пуснали новата реколта.

Първо евтин средно-форматен апарат за заснемане с техническо наименование GFX 50S II


https://4.img-dpreview.com/files/p/TS1800x1200~sample_galleries/2398565818/6851489121.jpg



После няколко оптико-механични устройства тип обектив за горе посочения апарат под названието GF 35-70mm F4.5-5.6 WR

Предвид размера на фото чувствителния елемент на апарата обхвата на "зум" е скормен с 2х. За сметка на това са докарали автентичен дизайн на "китов" обектив съчетан със скромна пропускливост на светлина


https://1.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/1811950727/1780886733.jpg



Линията от средноформатни изделия на абсурдни цени се допълва с новости в сегмента с половин размер сензори тип APS-C.

Подобно на големия брат и тук имаме нов апарат за заснемане на единични кадри и филми под названието Fujifilm X-T30 II. Ако оставим вътрешните противоречия в името т.е. хем е 30 т.е. след 20 ама и при това версия 2 т.е. след 1.


https://3.img-dpreview.com/files/p/E~TS590x0~articles/8588318416/X-T30ii_back_diagonal_LCDtilt_low-a


Като и за половин размерния сензор са направили нови обективи XF 23mm и 33mm F1.4 R LM WR


https://2.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/5566170178/3469591787.jpg




https://2.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/5566170178/6983436084.jpg



Бая новости за любителите на марката.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: uri64   
Дата:   02-09-21 23:40

Еми тихо….привържениците на Фуджи си се кефим, взимаме си каквото смятаме, че ни харесва и си снимаме…какво да вдигаме джангър и пушилка по форумите…хеле пък във форума на ФФ. А е пуснал човек тема и веднага ще долети някой да му обясни, че тия работи не струват. Време и нерви, които никога няма да му се върнат на човек [smile]



Публикацията е редактирана (02-09-21 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: lamerko   
Дата:   02-09-21 23:51

Гледах презентацията следобеда, но така или иначе няма нищо, което да не се знаеше предварително. Иначе 33-ката представлява интерес, а също така вече има официална информация, че следващото поколение камери няма да дойде тази година, а следващата. Роадмапа с дългите зуум-ове също вече е официален.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hansto   
Дата:   03-09-21 06:35

И аз ги гледах. Много са се надъхали да привлекат фф професионалисти с новия среден формат фотоапарат.
Какво ми хареса на мен - 33-ката, тъй като старата 35/1.4 не успя да ме грабне, като излезе ще се пробва задължително.
Добре е, че ще пуснат двата зума 150-600 и 20-130 ли беше, но няма да е скоро.
Не ми хареса, че пускат хт30-2 вместо ъпдейт за хт30.А и нагласените интервюта в представянето ме подразниха, както и онази където стоеше с маска да не се зарази през камерата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: solar_sea   
Дата:   03-09-21 10:40

Чудесни машини :) Само да не бяха толкова скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: uri64   
Дата:   03-09-21 12:39

То вече няма евтино нищо. Всичко, което е с някакви по-нормални параметри и функционалност е на безумни цени. Камери, обективи (не само при цифровата фотография), коли, всякаква техника...не само нови, а и втора ръка...както беше казал навремето бай ти Ганя - те малко ли ни скубят :)
В повечето случаи не че не може да си го вземе човек, ама има ли смисъл да закопае толкова пари в нещо, дето ще се обезцени още утре и кой знае до кога ще изтрае, а вдругиден пускат новия модел със съвсем малко повече екстри и шибидаци [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: mitpis   
Дата:   03-09-21 13:05

Живеем в потребителско общество, такива са правилата,а за такива скъпи фотоапарати в България много често се получава така: тези които искат да си ги купят нямат достатъчно ресурси, а тези, които имат не ги интересуват тези фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: VladHD   
Дата:   03-09-21 13:54

Усещам напрежение у ползувателите на 35 милиметровите кропки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: victory13   
Дата:   03-09-21 13:56

новинката е най-евтиния среден формат на пазара, ако се всеме с кита, той идва на половин цена...
камерата е с отлична динамика и исо представяне, но не е спортна/уйлд поради авто-фокусни грижи... оверал, идеална за пейзаж и портрет, и на ниска осветеност [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   03-09-21 14:07

Вчера четох статията на Jonas Rask и останах с впечатление, че новите обективи са 18 f/1.4, 23 f/1.4 и 33 f/1.4. Всичките с linear motor за автофокус и WR за лошо време. Явно 18ката сте я пропуснали или е излезнала малко по-рано. Преди два месеца си взех X-T30 и не знам дали не съм се прецакал и какво ѝ е новото на марк 2. Иначе догодина може да взема новата 23ка

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hansto   
Дата:   03-09-21 14:51

Новото на xt30 е ъпдейта на xt-3-то образно казано - по-бърз АФ, симулация или две повече, по-голяма резолюция на екрана и видео режим 1080p/240fps

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-21 15:07

Новото е, че няма зарядно [smilie18], малко по-добър екран и повече РАМ памет. Последното вероятно е нещото, което са орязали в оригиналния модел и сега не могат софтуерно да натъкмят проследяващия автофокус. Като цяло - козметика. Матрица, процесор, контроли - няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: mitpis   
Дата:   03-09-21 16:00

С голямо съмнение гледам на всяка нова реколта на Фуджи след като премахнаха на Х-Е4 няколко важни контроли, чаках го с нетърпение, но това ме отказа, иначе GFX 50S II е наистина страхотна машина, но нивото ми е ниско за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-21 16:52

mitpis написа:
> премахнаха на Х-Е4 няколко важни
> контроли, чаках го с нетърпение, но

какво са махнали? Тая серия на Фуджи най-много ми допада. Имам си достатъчно камери и моята е А7С сега - Х-Е с истински грип.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: mitpis   
Дата:   03-09-21 18:17

за съжаление махнаха задния контролен диск и предния превключвател на вида на фокуса-много удобен по принцип, тези две неща е най-голямата болка също така и няколко бутона.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hansto   
Дата:   03-09-21 18:19

Затова на мен ми харесва x-tXX серията повече от х-е

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-21 23:31

Ами зависи какво му допада на човек. Аз харесвам по-малко копчета и врътки напоследък. Ако може и по-компактна камера. Най-вече се радвам на камери без гърбица.

Ама те за това и пускат различни модели. Ако на Х-Е са направили АФ сравнително умен т.е. фокус на очи, следене на обекти....излишните копчета да се махат.



Публикацията е редактирана (03-09-21 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: solar_sea   
Дата:   04-09-21 00:15

Абе малки камери - ако онзи пентакс дето е пет килограма не струваше няколко торби пари щях всеки ден да го разнасям с удоволствие, заедно със 7-килограмовият му обектив :) Пък ако е мф кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: kvakioh   
Дата:   04-09-21 08:12

Този новия среден формат и като са се засилили да пускат 20-35 широк за тях ще кърти.
Иначе добре е, че си обновяват обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: ATHOM   
Дата:   05-09-21 11:11

Отвратен съм от решението им да кастрират дизайна на GFX 50s II, по подобие на 100s. Реално получаваш 100s + стария сензор, което ти окастря АФ възможностите на камерата.

Иначе новината за супер широкия зуум е страхотна.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: victory13   
Дата:   08-09-21 20:15

Независимо от нас и нашите мисли, доставките на новата камера с новия кит ще закъснеят преди да тръгнат изобщо... Предварителните поръчки са надвишили с доста очакванията на компанията...

Не се случва за първи път...

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: santuco   
Дата:   09-09-21 15:33

Киро мисля, че дойде момента да си вземеш едно Фуджи с няколко джама и това ще бъде любов за цял живот. Престраши се.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата реколта на Fuji
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-21 18:22

Santuco, сега съм доволен от живота в смисъл на фотографска техника. Преди А7С имах някои неща, дето ме дразнеха - размера и тежеста на тялото; глуповатата туретка над обектива, все едно има огледало в камерата. Дълго време ми липсваха точните обективи. Сега имам точно каквото искам, комбинация от няколко марки е, но е точното нещо (само 105/2.5 ми липсва, но и Фуджи няма компактен 70/1.8 май).

Та за съжаление на производителите, нямам ищах да пазарувам нови неща. Ако има А7С със 42МП биха ме изкушили или ако дойде 105/2.5. Ама това вече са глезотии и мога и без тях.



Публикацията е редактирана (09-09-21 18:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »