Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз на Канон камери
Автор: nacho1   
Дата:   02-09-21 19:18

Здравейте, съфорумци!

Обръщам се с молба за сервизи на Канон фото-камери в България. Имам Канон 6D с развален power-ключ до батерията. В чужбина ми искат да сменят цялата платка заради това ключе и ми минава мисълта да му капна една капка калай през дупката [smilie18] . В ремонта влизало пълен почистващ сервиз на матрицата без дори да има нужда [smilie18] .

п.п. Ужасно много ценя "средното ниво на чувството за хумор" на фотографите, които от както се помня пишат тук, но ще се радвам на коментари с малко повече практична информация къде бих могъл да потърся помощ за редките ми проблеми с техниката.


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: asahi   
Дата:   02-09-21 20:01

Провери в българския сервиз. Това с капката калай не го прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: nacho1   
Дата:   06-09-21 21:16

asahi, не ми помагаш много с "Това с капката калай не го прави." [smilie25]

Дай малко инфо на лична къде да го диря българският сервиз и кой е той??

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-09-21 21:36

Пан сервиз е оторизирания за Канон. Но в твоя случай имаше някакъв на паметника Левски дето са доста сръчни, само да се сетя как се казваше ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: nacho1   
Дата:   06-09-21 23:08

LorDDemoniC, Пан сервиз има и в Пловдив. Благодаря за идеята да попитам там, макар да съм чел доста негативни отзиви за тях в нета. Аз лично никога не съм ги ползвал за каквото и да било, а и те основно са започнали с поправка на бяла домакинска техника.

София ми е далеч, но в краен случаи пак е вариант, защото се страхувам, че за едно ключе за 10 ст. ми искат 144 паунда [smilie25] . Затова и се шегувам, че ще му капна една капка тинол през дупката [smilie18] След забележката на asahi обмислям вариант с по-дебел пирон в дупката за да окъси по-надежно. [smilie18]

Тайничко се надявах някой по-сръчен фотограф-ентусиаст да ми помогне с практичен опит от миналото най-малкото с информация за Канон сервиз, където и да е Бг. Много ми е странно, че до момента освен теб никой нищо не подсказва с идеи и започвам да се питам дали нещо не съм объркал или не съм наивно нагъл с въпросът ми.А въпросът ми поне да беше за някоя супер екзотично рядка камера, а то за Канон?!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: danko   
Дата:   07-09-21 10:20

Има нов официален сервиз за Канон.


ВюПойнт

кв. Лозенец, бул. "Арсеналски" 81А
1421 София

(+359 2) 988 9170, (+359 2) 988 9171
service@viewpoint.bg
www.viewpoint.bg


Това е от сайта на канон.бг

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: fototo   
Дата:   07-09-21 10:28

Може да питаш тук
https://digi-service.eu/

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: quazimodo   
Дата:   07-09-21 10:52

danko написа:

> Има нов официален сервиз за Канон.

A дано! Само заради никаквия сервиз си разпродадох канонската техника[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: vladod   
Дата:   07-09-21 10:52

Ивелин Радев (0878758237) От Варна - za remont na CANON

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: nacho1   
Дата:   10-09-21 16:39

Опитах се да се свържа с Вю Пойнт за запитване ... ами по-добре и аз да си разпродам канонската техника щом от преставителството на Канон са си избрали такъв сервиз.

Не дай си, Боже, да съм си купил нова канонска техника за няколко хиляди лева!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: nacho1   
Дата:   10-09-21 17:06

Току-що разговарях с Ивелин Радев от Варна, стори ми се много коректен по телефона.

Благодаря на vladod за инфото! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: asahi   
Дата:   10-09-21 17:56

Сервизите в Европа са на един клик разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: studioivo   
Дата:   20-09-21 14:17

Преди и аз да си разпродам канонската система ползвах сервиз в Италия посредством пан сервиз в София.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: quazimodo   
Дата:   20-09-21 15:39

studioivo написа:

> Преди и аз да си разпродам
> канонската система ползвах сервиз
> в Италия посредством пан сервиз в
> София.

Транспрта за чия сметка беше? Преди време, за един месец, едно тяло 5Д трябваше да лети 3 пъти до Италия. 70Е транспортни разходи за едно отиване. Леекинко ми се отщя да се занимавам с настройка на фокуса му[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз на Канон камери
Автор: landstar   
Дата:   22-09-21 17:12

Да не наливам масло в огъня, но мисля, че всичко различно от Никон просто се препераща някъде я в Германия, я в Гърция от "официалните" сервизи. Затова ето ти свежа идея - свържи се със сервиза на Никон - Амперел и ги питай дали ще помогнат с вражеската техника. Аз лично ги ценя. Освен това имаше един добър частен сервиз на ул. Хан Аспарух 66 в София, вероятно още работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »