Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   01-09-21 22:33

Здравейте.
Преди около два месеца снимах един годеж, но направих и видеозапис, доколкото можах. Уговорката ни беше само за снимки, които ги предадох и т.н. Преди месец реших, че видеозаписа никой няма да го потърси и реших да го изтрия завинаги. Видеозаписът е от камера Sony, формат AVCHD-.MTS. Пробвах някакви програми за намиране на видео, пусках дълбоко сканиране, но намира само файловете, които в момента са на дяла. Общия му размер е 1.47 ГБ, а е използвано 390 ГБ, като след изтриването съм записал поне 10-15 видеозаписа, а и не малко снимки.
Според Вас имам ли шанс да възвърна .MTS файловете?[smilie11] Знам датата на заснимане. Сега ще пробвам и с R Studio, нещо съм позабравил как се работи с нея и дали може да открива .MTS видео файлове.
Благодаря на отзовалите се.


Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: lamerko   
Дата:   01-09-21 23:40

Възстановяването е възможно само когато няма запис отгоре. По какъв начин се разполагат нвите файлове физически е доста комплексен въпрос - има съществена разлика дали диска е от новите SSD-та или класически HDD, но като цяло ако има запис след изтриването, то вече няма никакви гаранции, че ще може да се възстанови нещо. И за да е по-забавно, дори и да не се е получило физическо застъпване на новите файлове върху старите, има вероятност информацията от таблиците да е изтрита напълно, с което "парчетата" по дсика няма как да се съберат. Иначе R-Studio е добра, но не дава гаранция за нищо. Всичко е на късмет...

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: imitev   
Дата:   02-09-21 09:10

Няма да стане така, продължавай нататък...

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: pivanov   
Дата:   02-09-21 09:17

Пробвай с диск дрил. Възстановявал съм файлове след форматиране и записване на нови файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   02-09-21 13:03

Оказва се, че е точно така. Намира всичко, само , че което не е изтрито. Доста време мина оттогава- 22 май, записвал съм доста неща. Ще пробвам и с други, но мисля, че мисията е невъзможна.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: asahi   
Дата:   02-09-21 13:31

Не стана ясно на какво си записал това видео. Ако е на хард-диск и от 22 май - забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   02-09-21 13:59

Хард диск, 3 ТБ , дялът е 1.47 ГБ, а е използвано 390 ГБ. Мислех, че след като не е пълен и наполовина ще има шанс.... Сега пуснах Disk Drill. Появи ми се опция "само изтрити", смених езика, рестартирах, опцията изчезна, но като гледам от май месец и по- рано намира снимки, но видео не ще. Все още е на 10 %....

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Nikolcho555   
Дата:   02-09-21 17:05

Колега проблема е че новите файлове които вече са записани на хард диска ти са пръснати хаотично на цялото ти свободно място, а не както си мислиш подредено един след друг в началото и ако стария ти запис е бил в края да е оцелял. Все нещо е попаднало и върху него. Не мисля че може вече нещо да се възстанови. Точно затова при инцидентно изтриване на нещо което трябва да се възстанови се спира работата на този диск докато не се сложи някъде като втори такъв ( на друга машина най-добре ) за да не се запише случайно нещо отгоре. В твоя случай не е инцидентно де, но така се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   04-09-21 22:11

Здравейте отново. Записът не успях да го открия, но от многото търсене се появи проблем, който преди търсенето с програмите го нямаше. Не мога да запиша нищо не само на въпросния дял, но и на целия диск.Изписва: "Дискът е защитен от запис", "Премахнете защитата или запишете върху друг диск." Не ми се появява и "създъй", след натискане на десен бутон. Там си качвам снимките. Отказва да качва. Някакви съвети?[smilie11]



Публикацията е редактирана (04-09-21 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: asahi   
Дата:   04-09-21 22:47

Възстановяване на FAT през външен инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   04-09-21 23:22

Също и не мога да трия нищо от диска. Как ставаше това възстановяваване? С Hiren s? А после какво точно трябва да направя след като го инсталирам на флашка? Ще изчезнат ли данните?

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: asahi   
Дата:   05-09-21 12:59

В Hiren's Boot CD има много инструменти. Добре е с тях да работи някой по-запознат, иначе рисковете са големи. Информацията, знаеш, е най-ценното.

Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: Hiron   
Дата:   05-09-21 18:33

Получиха се нещата. [smile] Ако имате същия проблем, само това помага:https://www.diskpart.com/articles/remove-write-protection-from-hard-drive-0310.html
. Когато селектирате диска трябва да напишете това: attributes disk clear readonly, когато е защитен от запис и изтриване целия харддиск.


Отговори на това съобщение
 Re: Изтрит видеозапис. Възстановяване.
Автор: atlon   
Дата:   09-10-21 13:14

Сблъсках със подобен проблем. При мен изрезах файловете и ги поставих на харда, след което ми даде 2 часа и аз реших да спра и дадох Cancel. и тока спря сле 5 сек. Това беше фатален край, Пуснах компа и ми показа формат и нищо повече . 85 гб видео заснет материал. После реших проблема с няколко програми. С една не става възтанових всичко но трябваше да минат видеата през Репайр програми защото видеото не се разпознаваше като файл нямаше разширение. Има една безплатна програмка Puran. Пробвай с нея. Ако имаш въпроси 0988399340 ми е номера и нямам време за писане .Ако имате въпроси просто ми звъннете ще помогна с каквото мога.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »