Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony пускат камера 4/3
Автор: ombre   
Дата:   26-08-21 17:57

https://www.youtube.com/watch?v=ZFDZ3CTiBT4

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-08-21 18:11

по-скоро сензор... така или иначе на новите олита те са правили сензорите

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: ombre   
Дата:   26-08-21 18:19

Джъмбо...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-21 18:36

Те сигурно пускат по един нов модел сензор всяка година.

м43 сензори се ползват от Blackmagic и DJI освен Панасоник и ликвидаторите на Олимпус. А вероятно се ползват и в специализирани устройства т.е. камери за наблюдение, камери за коли и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-08-21 18:41

как звучи "ликвидароеите на Олимпус" същите ликвидатори взеха Вайо от Сони и все още го произвеждат за японския пазар [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: cvetanvas   
Дата:   26-08-21 20:54

Нищу не разбрах[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-21 23:25

Точно Джъмбо вече няма карбонови Вайо на пазара. Кофти. Бяха хубави лаптопи с външни GPU-та за настолна работа, супер леки и натъпкани с най-добрия хардуер.

Сега май Леново правят нещо в тоя клас ама Вайото си беше яка работа във високия клас. Е аз вече съм фен на Майкрософт Сърфис от няколко години. Много оригинален дизайн. Вярно не всеки модел им е смислен. Повечето са тотални глупости, ама имат и много интересни попадения. Те и Олимпус имаха интересни попадения като изключим малоумния формат, който ги уби

ПП представи си лаптоп около килограм с 13" екран, 64ГБ памет, AMD 5900, 4TB SSD с 7000MB/s и външно NVidia 3090 GPU...така би изглеждал нов Sony Vaio ама няма и сега 3 кила за Асус или Ейсър....сегашния ми таблет е 700 грама и сравнително смислен, но е далеч от това което правиха Вайо



Публикацията е редактирана (26-08-21 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: Yog   
Дата:   27-08-21 00:29

Нов сензор ще пускат, не микро 4/3 камера. Те още през юли казаха, че вече е направен, което значи че са го дали на производителите. Кодът му е IMX472-AAJK, ако ви е интересно, има доста статии за това. На практика се чака да е новия сензор в потребителски модели. Но интересното е, че ще е по новата технология, т.нар. "stacked" сензори. Тяхното предимство е, че се сканират много бързо, дават невероятни скорости на снимане и премахват изкривяванията, които дава електронния затвор. Според мен не сме далеч от момента, в който камерите ще имат само електронен затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: quazimodo   
Дата:   27-08-21 06:26

Скоро със съжаление мернах изказване на "ликвидаторите", че започват ликвидирането на името Олимпус. Бъдещите им изделия ще се продават под друго заглавие. Та явно наистина са ликвидатори на Олимпус[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: iasen2   
Дата:   27-08-21 14:16

Ама вие сериозно ли сте седнали да обсъждате работата на Сони в областта на 4/3 сензорите? Интересно ми е дали от Сони знаят за вашето мнение по темата. Може като видят мнение на горещ охлюв да си пишат бележки някъде.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-21 15:25

Panta rei - sic transit gloria mundi... [smilie8]


https://live.staticflickr.com/5153/13888943438_5e743eea25_c.jpg




Публикацията е редактирана (27-08-21 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-21 15:51

Иначе и аз жаля Вайо - страхотни бяха, минах през 4 поколения до последния им дъх и като сравнявах спецификации (да не говорим за дизайн) ми се плачеше, че няма с какво да го сменя. Следващият ми избор беше много труден и компромисен [smilie2]
- - - -

И да продължа с умерения оф-топик (за Сони е, все пак):

Хубаво правят всякакви сензори (и нелоши тела да цедят от тях всичко) но в обективите имат досадна празнина, за която ниой не говори: компактни (!) стъкла за APS-C (особено зумове). Докога с тоя единствен китак 16-50 от времето на Некс-овете? [smilie11]

Вярно, не е чак толкова ужасен, колкото го изкарват (ония, на които Космоса все им е крив). Защитавал съм го във форумни спорове и имам цяла колекция снимки със SEL1650PZ , която уж доказва, че 'става'. Да, ама сензорите и процесорите в телата мръднаха много напред за тия 10 години, както и по-едрите стъкла на Сони (и някои от компактните на други марки).

И сега - с какво заклетите 'кроп' щракачи да сменним тая палачинка, та хем да дава малко по-добро качество, хем да остане джобен?[smilie11]



Публикацията е редактирана (27-08-21 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: Yog   
Дата:   27-08-21 16:17

Имат идеален обектив за кропки. 16-55/2.8 G. Обаче струва доста парици. Не съм ги пробвал, но всички казват че новите Тамрони 11-20/2.8 и 17-70/2.8 са отлични. Вторият даже има стабилизация. Това са ти 17-30 и 25-105 на твърдо 2.8. Идеални са си. Точно кропките на Сони откъм обективи са много добре. То по-скоро канонските и никонските нямат читави.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-21 17:11

^ Знам, че са прилични (даже несравнимо по-добри от 16-50) като оптика, но... говори ми в грамаж и сантиметри! [smilie8][smilie11]

Май не си прочел, че казах компактен (!) обектив, с който камерата да остане джобна ? [smilie2]

За всичко останало и аз имам едно чекмедже стъкла, с които камерата иска чанта - за такъв сценарий не питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-21 17:14

Tamron пуснаха кроп обективи 17-70/2.8 е шедьовъра, но има и други.

Сони пуснаха наследник на 16-50 - 28-60 за фул фрейм. Сходен е на размер, но доста по-качествен. Пробвах го с A7C и е доста добър. Вади детайл. Бързо фокусира. Пак е тъмен. Малко ме притесняваше, че на ръка се разтегля. Малко съжалявам, че не си купих кита.

За мен отговора е една диагоналка с 4 твърди обектива. Обикновено са 15, 24,35 и 75.

Ама съм съгласен, че 16-50 М2 не е никак лоша идея. Обектива си е супер. Компактен, бърз, много лек, стабилизиран с поносимо качество. А без корекции на 16мм дори вади доста широко и малко мяза на фиш



Публикацията е редактирана (27-08-21 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-21 17:33

^ Тоя 28-60 някак съм го изпуснал от полезрението си, но след бърз поглед се сетих защо: 28мм на кроп не може да мине за широко даже при най-либерално тълкуване на понятието 'широко'[smilie2]

Ако е за 'нормален' (към леко 'портретен') има всякакви твърдаци на 50мм (до 50-и-нещо) с мноого по-добро качество и светлосила, но няма сравним зум.
- - -

И понеже е петък: ще пусна обява, че търся оптически конструктор за фотографски обективи с опит във варио-оптика за безогледални камери.

С него ще отворя фирма с предмет на дейност - 16-50mm за ILCE. Прототипите правим в Германия (бройки за DXOmark), серийното - в Китай, естествено. Лицензирам на няколко фирми всеки да слага своя значка (може и на Сони) и после се пенсионирам в Барбадос [smilie25]

Честит Петък!
[beer][beer][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: asahi   
Дата:   27-08-21 21:24

Ама що си мислите, че сензори се правят само заради нашите фотоапаратчета?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: kaducey   
Дата:   28-08-21 06:06

[smilie24] asahi



Публикацията е редактирана (28-08-21 06:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony пускат камера 4/3
Автор: Yog   
Дата:   30-08-21 21:46

виж ей тоя сензор е по-интересен. ако реално съществува, разбира се [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »