Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: bestlap   
Дата:   14-07-21 09:26

Здравейте, от скоро ми се върти в главата идеята за ъпдейт на Д750 то ми и се уж в началото мислех да взема д780, но от няколко дни ме човърка и Sony A7iii [smilie8] но преди няколко месеца си взех 17-35 2.8 tamron G2 и не ми се сменя толкова скоро, а също така имам и 70-200 2.8 G2 tamron. Та въпроса ми е дали може временно да ги ползвам на сонито и да си купя едно 24-70 gmaster и някакъв преходник за тези 2-та обектива? Ще работят ли коректно и има ли смисъл да влизам в този филм?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: hansto   
Дата:   14-07-21 09:40

защо ще се мъчиш с безогледалка на Сони, вместо такава на Никон, тъй като имаш обективи вече за системата?
Там z6 /z7 са доста добри. Ще получиш повече отзиви от др колелги , койито ги ползват

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: bestlap   
Дата:   14-07-21 10:06

Харесва ми авто фокусната система и исо перформанса на сонито :(

п.с а и обективите няма да ми станат дори за никонските безогледалки :(



Публикацията е редактирана (14-07-21 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: NE   
Дата:   14-07-21 10:16

И аз съм на мнение, че ако ще с е ползват Ф обективи - по-добре на ново тяло на Никон, с преходника на Никон работят безотказно и супер (поне никонските обективи, за Тамрон не знам).
Има някакъв нов преходник за Сони с никонски обективи, но не е ясно колко добре работи - говорим за аутофокуса. Реално това е проблемът - аутофокуса.
И с една дума не влизай във филма Сони тяло и Ф обективи.
Ако имаш пари за Г-мастери - защо изобщо го обсъждаме въпроса?
Между другото Никон-а Z6ii се справя страхотно с ниската осветеност за парите си. Поне от моя опит. Разбира се Сони А7с3 е доста по-добре, но на една друга цена и малко пиксели. Всеки сам си решава.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: Yog   
Дата:   14-07-21 12:49

Аз сега снимам със Сони, а предишната ми камера беше Z6 и мога спокойно да кажа, че практически няма разлика в шума в снимките на високо исо. Сонито прави малко по-добри jpg-ове (според мен), но ако вземеш RAW файловете на Z6 и A7III, няма да намериш разлика.

А конкретно за твоята ситуация - не виждам никакъв смисъл да мъчиш F обективи на Сони тела, вместо просто да купиш никонско тяло. Другият вариант, ако твърдо си решил да минеш на Сони, продаваш всичко и взимаш обективи за Е байонета. Лично аз не бих си купил 24-70 G master-a за 4 хилки, та каквото ще да е. На Сони системата най-силната страна е, че отвориха алгоритъма на автофокуса за малките производители и обективите на Сигма, Тамрон и останалите фокусират идеално. Защо да купуваш един обектив за толкова пари, колкото струват два на 2.8 от другите? Но всеки си преценява.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-21 17:16

За Сони Тамрон 2.8 серията е много вчечатляваща. Имам я и са супер и трите зума - 17-28, 28-75 и 70-180. 28-75 и 17-28 са с малко по-остаряло задвижване и не са идеални за спорт и може би видео. Обаче ценитена тамрон са супер а оптикатае впечатляващана 42МП. За 24-70 има и конкуренция от Сигма. Сонито GM сигурно не е лошо, но парите са много. За твърдите обективи Сони и Самянг са много добри а има и доста смислени оферти на Тамрон, Сигма и Цайс.

От Сони аз бих гледал А7р3 за голяма и евтина камера. Сходна е на а7м3 като всичко освен резолюция. Дори цената и спадна. Пък 42>24.

Системата на Сони е огромна в момента. Има всичко и то по 2-3 варианта. Зависи какви са Ви нуждите.

Никон Z още се развива и за сега май Сигма, Тамрон, Цайс и Самянг нямат нейтив опции. А Никон макар да са яки с 10-тина обкетива ми проблем е. Ама ако имате хубави F обективи не знам дали си струва смяна на системата.



Публикацията е редактирана (14-07-21 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за преходник от Nikon към Sony
Автор: bestlap   
Дата:   14-07-21 18:23

Преди 1 седмица ми излезе работа и за видео. И учудващо я свърших приемливо, снимане на музикален клип [cool] на едно приятелче с много мерак. И ми се прииска да имам система която ми позволява по опцията и за приемливо видео- хубав автофокус,4К и исо...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »