Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   11-07-21 19:48

Използвам този монитор/рекордер, но 64 гигабайта карта ми дава само два часа запис и файловете стават прекалено големи. Търся алтернатива с която да се записва 1080p mp4 формат, за да има повече време за запис с по-малък обем на файловете. Търсих с Гугъл ама без резултат. Излизат ми само за 4К запис, а на мен не ми трябва. Има ли нещо такова или да търся опция за друг начин на запис от смесителния пулт?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-07-21 21:37

Хм, конкретния модел не съм го пипал на живо, но от спецификациите виждам че и с него може да се ппстигне нещо, не точно с Н264 де...
Ама за да по-конкретен отговор може би трябва да споделиш какъв сигнал подаваш и през кои входове и за какви цели... споменал си че подаваш от видеосмесителен пулт ????
Пък и вече никой не тачи чак толкова HD, всички искат 4К ????



Публикацията е редактирана (11-07-21 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-21 11:19

Ninja V/V+ на Atomos поддържат h265 кодек (при първия модел е платен +$99), но и двата са с 5" екрани. За други, поне от по-известните - не знам да има, поне аз не съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: stef7   
Дата:   12-07-21 12:05

1. Само 2 часа запис на 64Gb карта, ам че това е повече от добре. Ти какво очакваш ?
2. А какъв е проблема да сложиш 256Gb карта или 512Gb карта и да записваш съответно 4 и 8 пъти по-дълго ?
3. Последния модел Blackmagic Video Assist позволява да се записва и на SSD. A там място колкото искаш.
4. Резолюцията на запис 4К или 1080р се определя от източника на сигнала, тази записвачка няма опция да я свали.
Така че най-просто е да си свалиш резолюцията на сигнала който пристига в рекордера - камера и т.н.
Другата опция е да се вземе допълнително външен конвертор 4К->1080р и третата е да се вземе записвачка на Blackmagic която записва само 1080р. Имат такъв модел като опцията за запис на SSD си е налице при него:

https://dynaphos.com/product/47/388/10878_blackmagic_video_assist_5_inch_3g
или
https://dynaphos.com/product/47/388/10879_blackmagic_video_assist_7_inch_3g

По-предишния 5 инчов модел също записва само 1080р.

Но това с рекордер дето записва само 1080р е за мен ненужен и неоптимален начин за решение на проблем който по принцип има много други решения [smile]



Публикацията е редактирана (12-07-21 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: ruil4o   
Дата:   12-07-21 20:51

Не те ли устройва да записваш на лаптоп с OBS? Има евтини HDMI кепчър карти вече.
Даже могат да се включат и на Андроид с Type-C и да записваш на телефона!



Публикацията е редактирана (12-07-21 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-07-21 20:22

Несериозно е да се сравнява такъв кепчър със Blackmagic Video Assist или с Atomos - Shinobi или Ninja

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   13-07-21 22:08

Нещо май объркахте модела на монотора. Няма оция за друг вид запис освен върху две SD карти. По-големи от карти могат да се купят, но имам много 64-ки. За момента включвам само четири камери към смесителния пулт, но могат осем. Всички връзки са SDI/BNC като само една от камерите е с Терадек. Смесителния пулт е Blackmagic Design ATEM Television Studio HD

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: ruil4o   
Дата:   13-07-21 22:12

Ако си намериш една AJA U-TAP USB 3.1 или нещо подобно, бучкай я в лаптопа и записвай на воля, че можеш и да стриймваш от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-07-21 11:46

Zaz_Vida написа:
....... Смесителния пулт е Blackmagic
> Design ATEM Television Studio HD


Чакай сега... как от този пулт изкарваш 4к видео сигнал? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: stef7   
Дата:   14-07-21 14:32

мда Design ATEM Television Studio HD изкарва само 1080р не знам за какво 4К говори.

И след това Video Assist записва ProRes с различна компресия. ProRes Proxy е с най-голяма компресия и там дава около 2 часа на карта 64Gb. Много се заблуждаваш ако си мислиш че който и да е MP4 кодек (х264 компресия) може да ти даде повече време и по-голяма компресия. От същия порядък е.

Картите са две, едната като се напълни отиваш на втората и първата я сменяш и имаш много ама много време.

И кво ще си купиш нова записвачка за 1000-2000лв вместо да си купиш 2х256Gb SD карти за 150-200лв на които може да записваш по 8 часа, т.е. 4 пъти повече на карта ?



Публикацията е редактирана (14-07-21 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: ruil4o   
Дата:   14-07-21 15:14

Никъде не е писал за 4К! Даже напротив, писал е: "Излизат ми само за 4К запис, а на мен не ми трябва."

На компютъра може да записва и с кодек H 265 ;)

Няколко месеца бях със същия смесител и записвачка, но 5 инчовата. Освен големите файлове, проблема е, че записвачката не поддържа определени карти памет. Само описаните в сайта им около 10-15 модела! С други трябва да тестваш. По-новата SanDisk SDXC Extreme Pro 170 MB/s не тръгна, трябваше да е 95 Mb/s! Няма да споменавам, че всички камери трябва да са настроени еднакво. Или само на 50P или само 50i!

След няколко ъпдейта така и не ми разпозна картата, и продадох записвачката, барабар със смесителя!

Сега съм с 4 камери, vMix и Blackmagic DeckLink Duo 2 4ch SDI

Скоро ще разкарам и SDI историите и минавам на NDI или SRT. Със SRT имам много по-голяма свобода. Миналия месец имах живо предавене на една конференция с 3 камери. Само камерите бяха в София, а смесването им и стрийма беше на 500км. разстояние!



Публикацията е редактирана (14-07-21 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-07-21 15:57

Явно не съм го разбрал правилно... Аз избягвам да давам съвети кое с кое да се смени, въпреки че още от самото начало се учудих защо използва рекордер за камера/терен заедно с видеосмесителен пулт, не че не предполагам защo. Учудвам се и че изискването е HD, на което вече доста клиенти се мръщят
С видеото по принцип важи максимата на Мечо Пух - колкото повече-толкова повече [smilie3] не че не съм се нагледал на студенти, залетяли се по 4К и нагоре и после "плачещи" че не могат да ги обработят защото им е слаба системата...
Затова и попитах в началото за повече подробности и най-вече за нужното като финален резултат - семейни събития, видеостриминг с допълнителен запис и пост обработка или за някакви по-сериозни цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: stef7   
Дата:   14-07-21 17:34

Значи първо човека дето пита не разбира, че записвачката записва в резолюция в каквато е видеото дето и се подава на входа. Това че на записвачката пише 4К не означава че тя не може да записва 1080р. 4К е максимално поддържаната резолюция. ATEM Television Studio HD изкарва само 1080р, така че очевидно той и сега записва 1080р и ще записва в тази резолюция каквато и друга записвачка да сложи. Щото това му влиза на входа. То вярно фирмата е Blackmagic ама чак такава магия да дига резолюцията от 1080р към 4К не може да прави. [smile] Поне не в този клас записвачки.

Второ. Въпросната записвачка записва в два видео формата Apple ProRes и DNxHR. И двата формата са специализирани формати за РЕДАКТИРАНЕ, не за гледане. Това трябва да се отчете. Какво смята да прави със записаните файлове - ще ги редактира или направо ще ги ползва за гледане. И двата формата имат различни опции които дават различно качество, bitrate и съответно големина на записваните файлове. И като видим на сайта на Blackmagic
в най-висока компресия ProRes Proxy дава най-много време на запис и най-малък обем на файла. Съответно това са около 2 часа 1080р 24fps за 64Gb карта и съответно около 8 часа за 256Гб карта.

Под Dual Media Recorders for Uninterrupted Recording


Както отбелязах толкова ще му даде и ако използва записвачка с някакъв х264 кодек, примерно mp4. То не че има такива записвачки ама примерно. Евентуално това дето lamerko спомена Atomos Ninja V дава опция за х265 кодек и запис и там сигурно ще може да се изтиска още един час време от 64гб карта.

Въпроса е струва ли си смяна на текущата конфигурация усилията и парите, като една 256Гб карта за тоя нисък битрейт е 70-100лв. Ей тва ми се губи. За какво да се дават 1000-2000лв при положение че има решение на 1/10 от цената.

Той очевидно ползва стария модел на Blackmagic - Video Assist 4K. Щото новите модели както споменах дават възможност да записваш и на SSD

По отношение на самите SD карти - има изисквания ако записваш 4К във висок битрейт и малка компресия, тогава карта трябва да записва със скорост 80-100Мб/с. При неговия случай 1080р в ProRes Proxy скоростта е 10 пъти по-ниска, само 9-10Мб/с, почти всяка SD карта ще се справи.



Публикацията е редактирана (14-07-21 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-07-21 18:55

Аз това го знам, но се опитвам да подсказвам решения, които човек сам да стигне до тях. Конфигурирайки такава система тип "насипен ПТС" аз бих отишъл на други решения, може би пак на Блекмеджик, но това пак зависи от конкретните цели.
Относно Видеоасист рекордера - както казах не ми е минавал през ръцете и не знам какви бъгчета могат да изскачат в ежедневна употреба.
Има нещо което беше споменато - прекалено големите файлове и това намирисва на проблеми с последващата обработка но всичко пак зависи от това за какво е нужен изходния материал

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   15-07-21 21:50

Чакайте да ви напиша защо ми трябва да буде .mp4 записа. Снимам предимно сватби, кръщенета и всякакви семейни тържества (и не само). Хайде кажете как 10 до 12 часа сватба например да я дам на хората да си я гледат на телевизорите си в .mov формат? Обработка си има на компютър именно за да ги направя .mp4, пък и правя рекламен клип от цялото тържество. Това е идеята да е възможно най-бързо и най-малко като обем след това. Тоест, ако е записано в .mp4 няма да се налага да ги обработвам. Единствено на началото ще направя каш, плюс рекламния клип и готово. Няма да се налага да ме чакат хората няколко дни до като ги обработя. Ползвам Афтър Ефект и Премиер в комбинация с Медия Енкодер-а. За това е цялата гимнастика. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7
Автор: stef7   
Дата:   16-07-21 09:40

Първо ти мислиш ли че някой ги гледа тия 8-12 часа ? Някога, въобще ?

Инак имаш два варианта:

1. Прекодиране. От 1080р ProRes Proxy към х264 MP4 е въпрос на няколко часа.Направих тест за да не говоря наизуст. При мен 8 ядрен процесор 25 кадъра с секунда, 30 сек клип ги извърта за под 10 сек. Около 90 кадъра в секунда е скоростта на прекодиране. Та свършва сватбата в колкото часа свършва, изсипваш клиповете в компютъра и пускаш Media Encoder да върви. Лягаш да спиш и 3-4 часа по-късно преди още да си се събудил 12 часа ProRes Proxy са вече в MP4. На следващия ден ги връчваш на клиента.

2. Както колегите казаха вече другия вариант е нещо от рода на capture card вързана към някой лаптоп.
Бих опитал примерно с някоя от по-евтините като начало.
Примерно тази и всички нейни клонинги под различни имена е много популярна . Малка, компактна, ползвал съм я за андроид и работи без грижи. От картата директно в някоя редактираща програма и си готов. Направо на компютъра ти, направо в mp4 щом целта е да се дава суровия материал.

Инак Blackmagic също имат какво да предложат. Техните почват от 115 $/Е и отиват до към 3000 за някой от сериозните студийни варианти.

UltraStudio Recorder 3G за 115$

е малко по-скъпата алтернатива на китайските евтинджоси.Само че иска лаптопа да има Thunderbolt 3 !! Това е повече за Apple лаптопи.

Има и карта за desktop компютър ама не вярвам да мъкнеш такъв по сватби и кръщенета

Intensity Pro 4K



Публикацията е редактирана (16-07-21 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-07-21 14:22

Може да не съм изчел всичко и да не схванах точно идеята, но :)
търсиш нов монитор за 4 цифрена сума, за да не си купиш нови карти дето струват 60-150лв едната (128 или 256гб модели)?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся заместител на Blackmagic Video Assist 7" 4k
Автор: AsahiPentax   
Дата:   22-07-21 00:27

Simbon4o написа:

> Може да не съм изчел всичко и да не
> схванах точно идеята, но :)
> търсиш нов монитор за 4 цифрена
> сума, за да не си купиш нови карти
> дето струват 60-150лв едната (128 или
> 256гб модели)?

Нищо подобно! FHD монитор/рекордер .mp4 с максимална компресия си търси колегата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »