Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: doktora   
Дата:   01-07-21 11:35

Привет!
Рядко пиша,ама сега се налага.Имам Sony A57.Принципно не ползвам светкавицата.И никога не съм снимал с външна.Просто стил...
Както и да е.
Сега се налага да снимам сватбата на бра'чед ми и за да му направя прилични снимки,се амбицирах и купих външна.Тази:
https://foto05.com/product/rchna-svetkavitsa-godox-tt600-sony

Знам,че е нисък клас,но е само за този случай и не ми се дават пари.Аз ще съм снимач между другото-има си про такъв нает.
Взех и преходник,този:
"Адаптер за стандартна светкавица към Sony и Konica Minolta "
Пускам така,че адреса е дълъг и не ми дава да го постна!!!
Обаче,нещо не мога да я подкарам.В упътването на Сонито не става много ясно.
Дайте адекватни съвети,моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: GenaDP   
Дата:   01-07-21 12:15

...нещо не мога да я подкарам...

Като за начало се посторай да дадеш адекватно описание на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: doktora   
Дата:   01-07-21 13:01

Гена,пробвах я в няколко режима,но не светва през апарата.Иначе си работи.Съмняваме адаптъра,щото е китаец.Ама няма как да го пробвам.
Светкавицата не е TTL и може би трябва да синхронизирам точно и нея и апарата.
Питането ми е как?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-21 13:20

В режим М и на апарата и на светкавицата. Налага се да се върнеш към времето, когато фотографите бяха без .фотографИ [smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Не знам как е при Сони, но при Канон например, трябва да разрешиш ползването на външна светкавица от менюто.

Още едно п.п. Защо слагаш адаптер, когато си купил светкавица за Сони? Пробвай без него!



Публикацията е редактирана (01-07-21 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: doktora   
Дата:   01-07-21 13:56

quazimodo
10Х за насоките,но е пробвано изброеното.
Светкавицата не прави фотографа.Светлината -може би...Друга тема.
Това 57 А е със старата с-ма на Коника-Минолта.После минават на hot shoe.Затова съм с такъв преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-21 14:20

Добре, а проверил ли си на око, дали централния контакт на светкавицата ще съвпадне с централния контакт на чехълчето на апарата? Ако съвпадат геометрично, залепваш едно парче изолирбанд върху малките контакти и си готов. Аз ползвам така канонска светкавица с безогледалка ОМ-Д на Олимпус. Реално ти трябва само съвпадане на централния контакт.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: doktora   
Дата:   01-07-21 14:28

Е,толкова не отбирам от тоци и техника.Ще погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-21 14:48

Вземам си последния пост обратно[smilie5] Сега видях, че контактите на чехълчето са съвсем измислени. Много трудно може да се ограничи контактуването им. Следователно е напълно възможно да си попаднал на бракуван адаптер. Можеш да провериш дали централният контакт има връзка с някое от 4-те крачета отдолу, но ти трябва мултицет.

Ако си купил адаптера от фотовидео.биз е напълно възможно да е боклук. Не се притесняват от продажбата на откровени ментета. попадал съм на адаптер с липсващи кабелчета в него.



Публикацията е редактирана (01-07-21 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: geobg   
Дата:   01-07-21 17:45

да ти дам една светкавица за Коника-Минолта да не се мъчиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-07-21 17:58

Нали апарата има вградена светкавица и режим М.Сложи бленда 22 скорост една стотна да е под синхронната или синхронната колкото е, исо 100 и снимай с вградената светкавица в тъмна стая и би трябвало снимката да е малко тъмна.Сега включи купената и сложи на палене от фотоклетката на S1 и виж дали снимката става по светла примерно на една втора мощност.ако не синхронизара,сложи на S2 и пак провери .Би трабвало на една от двете позиции да синхронизира.Имай предвад че най-лъжещото е ако светкавицата светва с апарта ти ама не е синхронизирана ,за това се слага на бленда 22 и се пробва по този начин на коя позиция външната светкавица ще помогне снимката да стане по светла.Адаптора може да върнеш да то го сменят във фото 05.Аз съм купувал от там разни неща и са били каквото очаквам.Може някоs жичка да се е откачила.Може да го дадеш на ел техник да запои каквото се е откачило.



Публикацията е редактирана (01-07-21 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за външна светкавица за Сони
Автор: doktora   
Дата:   01-07-21 20:04

Благодарско,ще пробвам варианти и пиша.Ако не,то с geobg може да се разберем [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »