Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: PieroBG   
Дата:   30-06-21 11:11

Здравейте. Реших да калибрирам един лаптоп с win10, но има проблем с драйвера.Търсих, търсих... Някой да е подкарвал такъв колориметър с 10-ка?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: Synthy   
Дата:   30-06-21 11:12

Аз дори на 8.1 не успях да го подкарам. Виж с драйвер за Win7 дали няма да тръгне. Но не очаквай добър резултат..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: PieroBG   
Дата:   30-06-21 12:09

Не иска да инсталира драйвера, с който работи на win7

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: Synthy   
Дата:   30-06-21 12:17

Според мен, дори да го подкараш да работи, няма да стане нищо. Спайдъра ти не поддържа LED осветление на съвременните монитори/лаптопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: PieroBG   
Дата:   10-07-21 14:44

Изкарва ми съобщение "Приложението е блокирано за ваша безопастност от администратор". А аз съм влязъл като администратор... Идея си нямам как да процедирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: asahi   
Дата:   10-07-21 21:20

Звънни на Майкрософт. Пари си давал, редно е да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-03-22 15:34

Аз си го ползвах до преди един билд на win 10. Има отделен драйвер който работеше. И не е вярно, че не потдържа лед подсветки, за него всъшност няма значение каква е подсветката. На теория проблема идва от възможността опресняването на подсветката да съвпадне с момента на "четене" и от там да излъже. С няколко IPS + white LED дисплея нямаше такъв проблем. С последните билдове на прозореца обаче не работи. Та решението е DisplayCAL работи с почти всички възможни колориметри, момента с подсветката също е решен, със Spyder 2 калибровката се случва много бавно, но пък доста точно. Така че силно препоръчвам приложението. Важен момент за да заработи е да се деинсталира задължително драйвера от Datacolor.



Публикацията е редактирана (11-03-22 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: asahi   
Дата:   11-03-22 17:32

"Моментът на четене" всъщност са няколко момента, от които се изчислява средна стойност на измерваната величина. Затова калибриращите програми не са много пъргави.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-03-22 17:55

Ами то това всъшност зависи от софтуера, не от самия сензор... Така, че го приемам за вярно :) Във софтуера на Datacolor се оказва, че това не е добре компенсирано, но с огромна част от
LED осветените монитори всъшност няма такъв проблем. В DisplayCAL е предвидено, дори има възможност да се избира различно от предварително зададеното време. По скоро проблема с конкретно Spyder 2 и DisplayCAL е че, след всяко измерване, приложението презарежда драйвера и това отнема време... Сиреч калибровката която правя със Spyder x отнемаща 15-тина минути с много семпли, с 2-ката отнема малко над 2 часа. Но въпреки това се случва, смея да кажа прецизно. Накратко, препоръчвам този софтуер, безплатен е, работи с всички сензори които аз знам + един куп които не бях чувал и си струва да се разгледа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: PieroBG   
Дата:   16-03-22 00:21

Благодаря на baron_barbaron за насоката. На вин7 се получи доста добре, отколкото със досегашния софт. Малко по-бавно, но съвсем прилично. Тия дни ще го пробвам и на десятката.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Spyder2 колориметър и win10
Автор: baron_barbaron   
Дата:   16-03-22 00:38

И на 10-ката ще стане, и под ЛИНУКС също става и вчера пробвах на 11-ца също е ОК. За безплатен софтуер си е направо джакпот ! Аз лично направих малко дарение на разработчиците.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »