Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: alex.d76   
Дата:   29-06-21 21:24

Не съм фен на безогледалните (основно заради ергономията), но това видео ми привлече вниманието ...
Човека прави искрено сравнение между дъртия вече D750 и новия X-T4 (решил да смени огледало за без-), и какво да видим ...
За ужас на всички фенове и рекламодатели на безогледалките, май D750 не е по-зле от тях...
Да не говорим изобщо и за разликата в цените ... 2200лв за 750 срещу 3500 (приблизително де) за X-T4... Даже няма да намесвам цената на обективите...
Линка за видеото (ще ви трябва малко по-добър английски, защото човека има характерен акцент...)

https://www.youtube.com/watch?v=mc7gJ5OPF0s


Аз снимам с D750 и поради тази причина потърсих сравнение.
И изненадата дойде - неплатените видеа казват съвсем друго от спонсорираните за реклама на беозгледалките (без значение на марката май)...
И да, знам че безогледалните си имат предимства, но защо ми се натъртва да сменям системата, щот' е по-модерно ли ???
Ергономията е по-зле (даже МНОГО), живота на батерията на "новите" е смъртоносно НИСЪК, разлика в качеството почти НЯМА, а разликата в цените е УЖАСЯВАЩА ...
Мнения ? (ама обективни, не рекламодателни...)
И да, по-тежък е DSLR, но кефа да чуеш огледалото да шляпа си е част от магията да снимаш!
Иначе за какво са ви безогледалки, като всеки съвременен смартфон ще ви изкара същата картинка???


Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: onel   
Дата:   29-06-21 21:40

Пореден човек установи че full-frame камерата оказва се не е по-лоша от кропката, невероятно откровение

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: hansto   
Дата:   29-06-21 21:57

Фф огледалка срещу кроп безогледалка. Ще се спестя гледането.
Пипни някоя безогледалка, поснимай и ще видиш разлика в кефа. Надали някаква мега разлика в качеството. Поне при мен беше така. А хт4 ми излезе нов под 2 бона или 1300 евра с 18-55 кит...

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: Yog   
Дата:   29-06-21 22:31

Е, като излезе нов, 750 беше към 4500 лева. Безсмислено е да се сравнява камера, когато цената е паднала с годините, с последен модел, който още се продава скъпо. Освен това, по време на промоции съм виждал Фуджи-то за 2999 в емага, което преизчислено за инфлация сигурно ще отиде близо до половината на цената на Никон-а като нов модел. А към безсмислеността на сравнението се добавя и фактът, че това са фул фрейм камера и кроп сензор камера. Както казват англоговорящите, дали не сравняваме ябълки с портокали? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-21 23:54

Само ако имаш €$£¥ в повечко за Fuji. Иначе не си струва промяната. Теглото е най-странната причина тук в целия форум за смени. Лично аз не го разбирам изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: dj_ceci   
Дата:   01-07-21 09:53

В момента в който хванах X-T2 и така хубаво ми прилепна на ръката, че го почувствах като нейно продължение. Относно това да сравняваш 35мм формат с APS-C не ми звучи сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: ATHOM   
Дата:   01-07-21 10:10

Аз пък правих сравнение между моя GFX 50s срещу Х-Т4, щото съм си го купил на далавера от Ebay, та цената се доближава до тази на нова Т4-ка, и О, чудо! GFX-а въобще не отстъпва на Т4-ката, за какво говорим?!?!?!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: wlad   
Дата:   01-07-21 10:48

защо ми се натъртва да сменям системата

Като цяло не виждам подобна тенденция във форума - никой никого не кара да сменя каквото и да било. Въпрос на личен избор. И аз мъкнах тучове, писна ми и минах на безогледалка. Никой не ме е карал да го правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: VladHD   
Дата:   01-07-21 10:50

Трябваше да почнеш с "Aз снимам с D750", да има някакво извинение за това странно сравнение.

Все едно да сравняваме дърт powerlifter със млад бодибилдър и да обясняваме, как оня дъртия вдига повече от мъртва тяга [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-07-21 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-21 13:33

Единствените два апарата, които са ми се лепвали за ръката са Канон 1Д2н и Никон Д3. Аа, щях да пропусна и Фуджи С2 Про, та стават три апарата[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дъртия D750 срещу новото X-T4 - честно ревю (DSLR vs Mirorless ПАК)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   01-07-21 14:55

Не бих търсил разлика в картинката между тия две камери. Преимуществата на безогледалката не мисля, че ще са в качеството на изображението при тези два сензора.
Иначе и моят стар 1D MkIII ми пълни душата като качество на картинката и цветовете като гледам стари снимки с него, но си спомням много добре всичките му други ограничения. Не, че замисляйки се за ергономията и тая картинка не ми иде пак да си потърся такъв, де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »