Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: hansto   
Дата:   29-06-21 10:03

Днес се появиха доста видеоклипове с въпросния апарат, който скоро ще излезе. Ще е кропка. Дизайнът му е подобен на FM2. Конкуренция на фуджи като че ли се задава, да видим.

https://nikonrumors.com/2021/06/29/nikon-z-fc-videos.aspx/


Х-ки:
20.9MP CMOS sensor
Burst shooting up to 11 fps with full AF (9 fps with 14-bit Raw)
Oversampled UHD 4K video at up to 30p, using the sensor's full width
Fully-articulating 1.04M-dot rear touchscreen
2.36M-dot OLED viewfinder
Full-time eye AF in video mode

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: hansto   
Дата:   29-06-21 10:03


https://4.img-dpreview.com/files/p/E~TS590x0~articles/3027876356/Nikon_Zfc_main.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   29-06-21 11:11

Кефи ме на вид, но какви обективи му слагаш? Те не правят обективи за APS-C, а ако слагаш фул фреймските, нито ползваш пълните качества на обектива, нито камерата запазва компактния си размер и готиния вид. Даже за куцият байонет EF-M има по-голям набор, като трите на Сигма на 1.4 или техните си 22 и 32. А за този апарат имаш "чудесния" избор да слагаш големи, скъпи обективи, които не му пасват или стари с оная грозотия FTZ адаптера.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Pac   
Дата:   29-06-21 11:41

Като направят фул фейм версия, мога да се замисля. Защото за кроп не виждам предимства пред Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-21 11:42

Ретродизайна предполага камерата да бъде основно "градски" тип - дори на рекламните кадри са забили компактна 28-чка, с което заприличва на някои компактни камери с несменяеми обективи. Твърда конкуренция с Фуджи няма да бъде, но пък може да спечели симпатиите на раотещите вече с никонска система.

Няма лошо - мен ме кефи дизайна и се радвам, че има такава насока. За съжаление има разни агенти, дето постоянно натъкват колко "гейски" били тези играчки...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: hansto   
Дата:   29-06-21 11:47

на пръв поглед какво не ми харесва на мен. Няма Ауто на врътките на скорост, исо, на обективите също и бленда. Няма джойстик. И тези ПАСМ ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-06-21 11:50

камерата въобще не е мислена да е конкурент на фуджи, а е по подобие на Df-а навремето... сега в АПС-Ц класа имаш избор между кул камера и удобна камера
лично аз се замислям да се обзаведа с такова с 28,цата, която става и на голямата ми зетка... ей така за чист кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов
Автор: hotsnail   
Дата:   29-06-21 13:48

Малко загледайте камерата. Тотално недоразумение е. Има PASM превключвател и 5 врътки - за скорост, за компенсация за исо и две програмируеми. Всичко е от дребно по-дребно и завряно едно в друго. Няма грип. Батерията предполагам ще е плачевна. Абсолютно излишна имитация на призма за визьора е кльоцната отгоре. А и сензора АПС-Ц при положение, че никон няма такива обективи. Нямат и обективи с пръстен за блендата като Фуджи и вече и Сони...и за какво са тогава врътки за исо и скорост освен да пречат? ....... карикатура.

На свинче звънче са закачили. Много се излагат Никон.



Публикацията е редактирана (29-06-21 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   29-06-21 16:10

Спри се бре, Охлюв! Още не са го пуснали, а ти вече акаш в темата. В тази "несъществуваща призма", най-вероятно се крие светкавичка, която колкото и да е дребна, все ще свърши някаква работа. Вече повече от 5 години си имам вземане-даване с Олимпус и няма нищо криминално при врътките. Вършат си работата чудесно. Не вярвам никонци да са много по-зле в дизайна от Олитата. Пък и в края на краищата, в големите фирми има цял отдел с поне 10-тина служители, казват му маркетингов[smilie5] Сигурно разбират туй-онуй от занаята "промиване на мозъци". Ти самият си продукт на такъв отдел, но от друга фирма[smilie18][smilie18][smilie18] Наздраве за именяците![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-21 16:54

Точно копие на Df, само че не е пълноразмерна матрицата.
Точно е, идеално че има само PASM. Трябват си такива камери, напук на модерното видео уж топ във всяка камера. Но не е пълноразмерна матрицата.
Идеалният случай пак го пропускат, а той е- пълноразмерна матрица с до 40-45Мпикс, PASM, без никакво видео, врътки за всичко ръчно да може, без -3-2-10123, което е безмислено в повечето апарати, но го набиват. Специални настройки за ч/б и да стават кроп обективи с мин 20мпикс кадри. Мини RAW, TIFF. Две карти памет. Без свързваници с Wi-Fi и т.н. Само вход за пренос на данни или сигнал към външен екран. И дотам.
Това сега е донякъде добре, но без обективи изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов
Автор: Imaginarium   
Дата:   29-06-21 21:40

Значи куция охлюв банва наляво и надясно хората да не му пишат в темите, щото не са съгласни с него. Ама веднага бърза да се изцвъка в чуждите такива...
Камерата е топ. dx обективи ще има, спете спокойно. Обявили са 18-140, който изглежда изключително компактен. [beer]
А 28цата с която го пускат, му ляга перфектно.



Публикацията е редактирана (29-06-21 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов
Автор: hotsnail   
Дата:   29-06-21 22:08

хайде да видим колко от пишещите тука ще си го купят.


Щото Nikon Df е най-малко продавания никон за последните 15-тина години..... а този е кропка дори...

Във ФФ дали и 1 човек е купил Дф на близка до началната цена?

Аз като си харесах камера и я хвалих преди 8-9 месеца, отидох и си я купих. Дадох си собствени пари и ме радва сега.



Публикацията е редактирана (29-06-21 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   30-06-21 08:29

Голема работа, че си дал собствени пари (о, чудо!) да си купиш камера. Сякаш на другите хора им ги купуват други хора (други купуват камерата на други [smilie18] ). И да не си я купят (аз няма), това не я прави лоша. Камерата си е перфектна. Хипстърска камера от всякъде. За масовката има други камери (ти ги знаеш чудесно), тази не е за такива хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   30-06-21 08:36

https://www.youtube.com/watch?v=JjaSYvFEEfY



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: farushko   
Дата:   30-06-21 08:46

Красива е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-21 12:26

Ако беше фул фрейм щеше да има смисъл, в случая... Z50 с нов пластмасов корпус...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-06-21 13:16

двамата дежурни сера.... опа хейтъри изказаха гениалните си маркетингови мисли...

велики сте, ако не паметник, то пиадестал трабда да ви се издигне и всеки ден между 14 и 16 да ви се кланим [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а да... корпуса е магнезиев... мъка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: VladHD   
Дата:   30-06-21 13:38

Мен ме кефи. Сравнително компактно тяло, супер ретро вид, обещание за още DX обективи (дано и те да са с ретро привкус).

PS: корпуса е магнезиев. Да, не е Full Frame кропка, ама какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: ATHOM   
Дата:   30-06-21 13:51

Ако беше ФФ щях определено да се замисля за downgrade. Ама де късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   30-06-21 13:57

Synthy написа:

> Голема работа, че си дал собствени
> пари (о, чудо!) да си купиш камера.
> Сякаш на другите хора им ги
> купуват други хора (други купуват
> камерата на други [smilie18] ). И да не
> си я купят (аз няма), това не я прави
> лоша. Камерата си е перфектна.
> Хипстърска камера от всякъде. За
> масовката има други камери (ти ги
> знаеш чудесно), тази не е за такива
> хора.

+1


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: uri64   
Дата:   30-06-21 14:01

Джъмбо написа:

> двамата дежурни сера.... опа
> хейтъри изказаха гениалните си
> маркетингови мисли...
>
> велики сте, ако не паметник, то
> пиадестал трабда да ви се издигне
> и всеки ден между 14 и 16 да ви се
> кланим [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18]
>
> а да... корпуса е магнезиев... мъка
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако те не се появят да охулят някоя новопоявила се камера, то значи тя(новопоявилата се камера) наистина е зле [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: ib   
Дата:   01-07-21 14:44

Някой по-горе изказа надеждата, че в "несъществуващата призма" най-вероятно се крие светкавичка.
Пишат , че камерата няма вградена светкавица.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   01-07-21 15:32

Не е и чак толкова скъп - 1700 гроша


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: petervassilev   
Дата:   01-07-21 15:41

Този елегантен класически дизайн вероятно ще се хареса не само на старото поколение, но и на по-младите. Въпреки (или точно заради) непрактичните от сегашна гледна точка ръбове, ретро елементи и т.н.

За мен е странен контрастът между видимо стабилния корпус на металното тяло и пластмасовия обектив с малка челна леща, приличащ на pinhole.

В една илюстрация виждаме какви са били някои от тенденциите през последния половин век - по-малко стъкло и метал и повече пластмаса, но без съществена промяна в размера на камерата/обектива - вероятно защото размерът на ръцете на фотографите не се е променил съществено.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Mogila   
Дата:   01-07-21 19:19

Страхотен дизайн! Много ми харесва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »