Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   25-06-21 17:54

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   25-06-21 17:55

Попаднах на ето това видео:

цък

Направи ми впечатление, че има 179 харесвания срещу 0 нехаресвания - засега. Затова реших да го постна, въпреки че аз самият още не съм го гледал.[smilie8]

Уточнявам за себе си, че не съм фен на никоя система. Аз самият имам DSLR Nikon, но признавам, че напоследък започва да ми тежи и почвам да го нося по-рядко. Ясно е, че бъдещето е на безогледалките. Мисълта ми е обаче, че няма смисъл от разни спорове, които периодично се появяват. Още дълго ще има снимащи с DSLR, най-малкото което е, че не всеки има желание, (а и възможности най-вече) да си вземе "безогледалка върха на сладоледа". Като се изключат про-тата, които си спукват машините от снимане, за обикновените любители остава още доста живот с наличната DSLR техника. При любителско снимане и предполагаем жизнен цикъл на затвора да речем от 150 000 кадъра, и като се има предвид, че много често затвора може да изкара поне двойно повече, макар и намаляващи като процент, още дълго ще виждаме хора снимащи с хлопащото огледало.

Те така...[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: lamerko   
Дата:   25-06-21 18:01

Ако видеото беше на тема "Защо да изберем филмова камера в света на дигиталките" - вероятно щеше да има повече харесвания. Може би най-вече понеже такива видеа се намират целенасочено :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: geobg   
Дата:   25-06-21 20:23

Видео 1 час и 6 мин - интересно кой ли ще го гледа....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: Satsan   
Дата:   25-06-21 23:27

Заради инерцията, която сме създали като система.
Заради нявиците да не сменяме нещо, което работи добре.
Поради притесненията от новите неща/тела, които приличат повече на скъп смартфон.
Заради по-нискате цена на тела и обективи.
Заради малката разлика в крайния резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-21 10:47

Satsan написа:

> Заради инерцията, която сме
> създали като система.
> Заради нявиците да не сменяме
> нещо, което работи добре.
> Поради притесненията от новите
> неща/тела, които приличат повече
> на скъп смартфон.
> Заради по-нискате цена на тела и
> обективи.
> Заради малката разлика в крайния
> резултат.

+101! Особено в случаите на снимки а ла сураттефтер, каквито са повечето любителски[beer]

П.П. ...Заради битуването на легендата, че големият, черен фотоапарат с дъъълъг обектив, отваря вратите към .photografy [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: perspectiff   
Дата:   26-06-21 16:22

Ако цялата ми техника бе открадната утре, бих започнал с бюджетен D610 и също така бюджетен обектив, примерно Nikkor 35-70 2.8.

Освен сладникаво издръжливите батерии, за стартиращите да оборудват нова система DSLR-ите предлагат хубави глезотийки от сорта на твърди 50ки за по 120-200лв. В същото време опитът ми с Никон ми е оставил добри спомени като това, че имат вградени светкавици и много сносни AF illuminator-и, които моят 5D няма.

Онзи ден дори попаднах на прекрасно видео от Nikon D5300, което показва, че с правилните знания може да получим много, много приятен рисунък дори и снимайки видео -- https://youtu.be/wzl2gJzIWqQ


Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: nevermess   
Дата:   28-06-21 15:23

Конкретно при Никон има доста предимства да ползваш DSLR. Ако сравним DSLR-и като D500, D850, D5 с най-добрите им Z тела Z6 II, Z7 II. За мен предимствата са:
1) В момента много по-евтино може да се купи приличен DSLR на вторичният пазар, като D500, D850;
2) Изброените по-горе DSLR-и са осезаемо по-бързи за настройка и работа (не говорим за брой кадри)
3) Фокуса на изброените Никон DSLR-и е все още по-бърз и надежден в ОПРЕДЕЛЕНИ ситуации
4) Съвместимост със стари и прекрасни обективи. FTZ адаптера не работи надеждно с всички F mount Обективи дори такива с мотор в тялото;
5) Новите никон Тела нямат обратна съвместимост с по-стари аксесоари, като светкавици етц. За пример дори светкавицата ми SB -700 не е напълно съвместима с новите Z тела на Никон;
6) Професионалните DSLR-и на Никон имат допълнителни портове за аксесоари, като PC порт, 10 пинов порт етц. Z системата все още няма напълно функционален заметител на това. Да тука има USB порт, WiFi етц, но да се намерят аксесоари за тях е изключително трудно и скъпо. При 3rd party осветлението е още по-трудно да се намерят съвместими компоненти със Z камерите;
7) Нещо което малко хора споменават е, че сензорите на новите Никон безогледалки се цапат по-лесно в сравнение с професионалните им DSLR-и. За разлика от Канон, където има опцията protective shutter, която значително намалява натрупването на мърсотия по сензора при смяна на обективи, при Никон няма такава опция.

Безогледалките имат други несъмнени предимства, но на този етап ПРИ Никон, трудно можем да кажем, че Z телата им могат еднозначно да заменят професионалните им огледални такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: alex.d76   
Дата:   29-06-21 21:20

Не съм фен на безогледалните (основно заради ергономията), но това видео ми привлече вниманието ...
Човека прави искрено сравнение между дъртия вече D750 и новия X-T4 (решил да смени огледало за без-), и какво да видим ...
За ужас на всички фенове и рекламодатели на безогледалките, май D750 не е по-зле от тях...
Да не говорим изобщо и за разликата в цените ... 2200лв за 750 срещу 3500 (приблизително де) за X-T4... Като това е даже кроп-тяло ...
Даже няма да намесвам цената на обективите...
Линка за видеото (ще ви трябва малко по-добър английски, защото човека има характерен акцент...)

https://www.youtube.com/watch?v=mc7gJ5OPF0s


Аз снимам с D750 и поради тази причина потърсих сравнение.
И изненадата дойде - неплатените видеа казват съвсем друго от спонсорираните за реклама на беозгледалките (без значение на марката май)...
И да, знам че безогледалните си имат предимства, но защо ми се натъртва да сменям системата, щот' е по-модерно ли ???
Ергономията е по-зле (даже МНОГО), живота на батерията на "новите" е смъртоносно НИСЪК, разлика в качеството почти НЯМА, а разликата в цените е УЖАСЯВАЩА ...
Мнения ? (ама обективни, не рекламодателни...)
И да, по-тежък е DSLR, но кефа да чуеш огледалото да шляпа си е част от магията да снимаш!
Иначе за какво са ви безогледалки, като всеки съвременен смартфон ще ви изкара същата картинка???



Публикацията е редактирана (29-06-21 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-21 23:12

Като видиш видео, където се сравняват ФФ с кропка, най-добре бягай далеч. Иначе най-добре е да се коментира само от хора, които са работили с двете конкретни системи, за които пишат, а не да пускат линкове :)

Да, DSLR си имат своите предимства, които с времето намаляват, но още дълго време ще си имат феновете.

Колкото за "магията да снимаш", снимам още от филмовата ера - както с безогледалки (и тогава имаше такива), така с SLR. Когато навлязоха дигиталните, твърде много хора бяха на мнение, че магията си е отишла. Някои и към момента продължават да си снимат на филм. Всъщност за какво са ви DSLR, след като една Смя(е)на 8 може да ви искара аналогично качество?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: ZENON   
Дата:   29-06-21 23:24

Сравнение на кроп с ФФ + разлика в поколенията ми идва доста неадекватно
Айде по-сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: Satsan   
Дата:   30-06-21 00:03

Ето защо е добре, като се пуска подобна тема-въпрос да се изказват хора/колеги, които са ползвали или ползват и двете системи. Иначе става ЕЖК.
Погледнато реално е важен крайния резултат.
Един любител няма да се усети разлика и с двете системи. Липсва погледа, самооценката и усещането за добър краен резултат.
Ако човек е профи и ползва обработваща програма грамотно, то няма значение с каква система ще снима. В постобработката всеки дефект се превръща в ефект.
Затова, взимайте това което ви е по джоба, което ви доставя удоволствие и снимайте с удоволствие. Няма кой да ви каже как да си доставите удоволствие от фотографията.
Всяка система е силна в подходящите ръце.



Публикацията е редактирана (30-06-21 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: landstar   
Дата:   30-06-21 11:25

От фотоапарати не разбирам, но съм изумен от цените на безогледалните такива - самите тела са просто по-големи смартфони. Цените на някои са дестки хиляди. На какво отгоре питам аз?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: lamerko   
Дата:   30-06-21 11:50

Какво значи "просто по-големи телефони"? Основната разлка от хлопащите гледала, е че няма хлопащи огледала. Нищо кой-знае колко повече. А тези скъпите "телефони" - обикновено имат по-големи матрици (медиум формат). Това е отгоре. И между другото - сега има приятно промо за едното Фуджи:

GFX 50R - $3,499.95 в комплект с 50-ка $4,298.95 с още $200 допълнителни отстъпка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-21 12:23

С други думи ще изберете ДАЛР щото нямате пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-06-21 13:19

глупости на търкалета... безогледалката има много повече предимства, пък вие си чешете езиците, кое било платено кое не...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: wlad   
Дата:   30-06-21 15:04

Никое видео не може да ме накара да се върна отново към кютуците.
Даже като се сетя как съвсем доскоро разнасях д600 и сам се смея на акъла си.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да изберем DSLR Nikon в света на безогледалките
Автор: t.marev   
Дата:   30-06-21 16:50

Много интересно! Двама умници, събират лайкове, фъфлейки нещо на неразбираем език.....И това като увертюра, към интересната тема - вилицата или лъжицата са по-добри?
Верно че е жега, ама ако може подобни теми ги обсъждайте с кучето си!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »