Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ъпгрейд
Автор: Hagrata   
Дата:   21-06-21 17:56

Здравейте колеги и колежки! Искам да попитам какво мислите на z6 на никон и дали си струва инвестицията да заменя легендарния d750 с тази малка машина? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: asahi   
Дата:   21-06-21 22:41

Погледни трезво. Не е инвестиция. Чешеш си кефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: avo   
Дата:   21-06-21 23:41

Не съм притежавал D750, само съм го разцъквал, но доколкото имам идея от никонските ДСЛР тела от това поколение, основният смисъл да вземеш Z6 е заради възможността да ползваш Z обективите, които са много добри средно претеглено, осезаемо по-добри от F mount версиите им. Ако ще си оставиш старите обективи с FTZ смисъл не виждам. Аз лично минах от D7500 на Z6, но тук стъпката е от кроп към фулфрейм с всичките им плюсове и минуси, пазя си огледалното тяло и не ми е неприятно да снимам с него, дори бих казал, че стои в ръката една идея по-удобно от Z6-цата. Да, Z6 е малък, но относителното тегло в единица обем при безогледалките е по-голямо по мои наблюдения, което ги прави да изглеждат субективно тежки. Иначе откъм функции Z6 има повече възможности и се персонализира с бутоните доста по-добре, допускам че така е и D750. И EVF колкото и да е добър при Z серията не е OVF и на дневна светлина усещането е една идея по-стерилно при поглед във визьора. Представям си какво е при безогледалките с по-лоша резолюция на EVF, пробвах на времето Sony 7rii, е върнах се в електронните игри от 1993.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-21 00:00

asahi: погледнато трезво - кефа е на първо място :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: quazimodo   
Дата:   22-06-21 09:10

lamerko написа:

> asahi: погледнато трезво - кефа е на
> първо място :)

Кефа си е кеф, ама сиренето е с кинти[smilie18][beer] И все пак, ако имаш необходимото финасово обезпечение, защо не[smilie5] Обаче, както писаха по-горе, и с комплект от новите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: asahi   
Дата:   22-06-21 09:12

Хайде да не наричаме кефа инвестиция, че от много инвеститори не остана място за обикновени индианци.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-21 11:22

quazimodo: никой не е казал, че фотографията е евтино хоби :)

asahi: в "класически" прочит, кефа не е инвестиция, но всичко зависи в какво инвестираш. Най-щастливи са не хората, които пестят от всичко и правят дребни сметки, а си позволяват до известни граници екскурзии, пътешествия и всичко, което може да им даде удоволстве в живота.

В случая за техниката - да, не е инвестиция. Не става ясно за какво е тази техника - дали за работа или хоби. Ако е за първото - не си заслужава. Ако е за второто - ами според зависи от увентуалния кеф. Аз лично разкарах огледалата и преминах на такива играчки. Не съжалявам, но с уточнението, че ми е изцяло хоби, а не професия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-06-21 11:23

Z6 има много по-добри видео възможности от д750, но ако става дума за снимки смяната е безсмислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: stanpaunov   
Дата:   22-06-21 12:33

Според мен Z6 трябва по скоро да се сравнява с Д610. От друга страна безогледалката има много приятни благини, които могат да променят съществено снимачния процес но те са при условие, че се снима със Z обективи.
Това което на мен ми прави впечатление е силно стагнирания пазар на фото-техника. През 2014г. когато излезе Д750, хората с удоволствие го купуваха на цена от ок. 4хил. лв. Сега за 3500лв. може да се вземе един Z6II но хората се цупят. А всъщност, както и да го гледаш безогледалката е много по напред от всеки един ДСЛР. Матрицата е със същата резолюция но е още по изстисната. Тези 900 сек. не идват от нищото, исо представянето също е по-добро, както и динамичния обхват особено от към запазване на цветове и черно. Стабилизация със всички обективи. А като заговорихме за обективи там Z-те направо блестят. С тихи мотори за да не се чува, когато снимаш видео.
Новата фокусна сис-ма е една от най добрите никонски излизали някога ако не снимаме супер бързи обекти. Фокуса по очи и глава се справя отлично, както при снимки, така и при видео. А като споменахме видео то със сигурност е едно от най добрите излизали от Никон.
Вярно, че конкуренцията е доста по сериозна от онези изминали години. Но нека бъдем обективни. Коя марка предлага нещо повече за тези пари? Канон направиха супер тела но цените са им в космоса. R6 е скъп с по малка и по лоша матрица но с добър фокус.
Сони имат легендата 7III но и тя по нищо не надскача кой знае колко Никона. Пък е вече и стар модел.
Та много ми е интересно мисленето на хората. На времето си купил Д750 нов и скачал от кеф а днес не иска да даде по малко пари за нещо много по-добро.
Явно носталгията по ДСЛР годините и преходния период правят мармалад в главите на хората. Спокойно не се страхувайте, обратно отидете и пробвайте новите машинки. Да не се окажа, че след време ще съжалявате за пропуснатия кеф.



Публикацията е редактирана (22-06-21 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Yog   
Дата:   22-06-21 17:08

stanpaunov, много паднаха цените и затова хората подбират повече. Гледам че можеш да купиш фул фрейм камера като Z5 за 2100 лева нова от магазина. И нищо й няма - точен автофокус, добър сензор, байонет за новите обективи, две карти, хем от по-евтините... Преди 3-4 години на старо нямаше такива цени, даже за далеч по-дървени апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: stanpaunov   
Дата:   23-06-21 11:08

Yog, съгласен съм до някъде въпреки, че от много време Д610 беше на подобни, че и по ниски нива. А и разликите между Z5 и Z6II не са малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: avo   
Дата:   23-06-21 18:34

Разликите са си доста съществени между Z5 и Z6ii, но изцяло зависи какво снимаш. За пейзаж с фокус на единична точка и на дневна или не много слаба светлина по изгрев/залез, съществена разлика няма да се усети.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »