Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив Sigma17-50 2.8 за Никон
Автор: Eeyore   
Дата:   14-06-21 22:16

Здравейте. Имам проблем с въпросния обектив. Обектива стои като заключен и по никакъв начин не мога да мина повече 0т 18мм.В последно време започна да работи по-тежко от обичайното, но днес отказа напълно..Не е изпускан, мокрен, удрян...Някакъв съвет, мога ли да направя нещо сам или да намеря време да идвам с София в сервиз на Сигма..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma17-50 2.8 за Никон
Автор: Yog   
Дата:   15-06-21 02:52

Виж дали не е наистина заключен. Има малко копче, означено с Lock.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma17-50 2.8 за Никон
Автор: iamanovoice   
Дата:   15-06-21 03:27

Здравей! Имах същия проблем. Опитах се да го разглобя сам, но не ми се получи. Принципно не разполагам с най-стабилните ръце, а пък си има малки детайли и не е особено лесно. Ако ти се занимава - https://www.youtube.com/watch?v=nLNTRa96Sg0 . Ако не ти се занимава, можеш да го пуснеш по Еконт на https://digi-service.eu/ . Моят го правих в Пловдив, ама ме съмнява сервизът да работи с куриери, а пък опитът ми с Digi е положителен. Е, предполагам, че и в сервиза на Sigma можеш да го пратиш. Съмнява ме да откажат. Нямам идея кой е той обаче. Можеш и да се поразтърсиш за сервизи около теб. Не е кой знае каква философия за всеки, който има опит в разглобяването на обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Sigma17-50 2.8 за Никон
Автор: Eeyore   
Дата:   15-06-21 07:44

Обективът не е заключен, копчето сработва и тогава изобщо не може да отвориш. В изключено положение стига едва до 20 мм. Благодаря за идеята за сервиза в Пловдив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »