Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Застраховка за дрон
Автор: georgievmladen   
Дата:   26-05-21 07:48

Здравейте, не мога да открия застраховател, който да предлага гражданска отговорност за летене с дрон. Моля, споделете ако имате.


Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: asahi   
Дата:   26-05-21 08:13

Сключи застраховка за професионална отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: landstar   
Дата:   26-05-21 08:25

Такава застраховка - за счупване и погиване - предлагат само производителите. Например за ДЖЙ ми казаха, че струвало 200 лева на година, под условие да се предостави лог-файла. Ако е бил в движение дрона го покриват. Например тук:
https://store.dji.bg/bg/zastrahovki/

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-21 10:43

Предполагам не става въпрос да се засхтахова дрона (за това е най-добре да се използва DJI Care), а за щети пречинени след инцидент. По новите разпоредби, при професионално използване на дрон, трябва да има такава застраховка. Друг е въпроса наистина кой предлага такава и какво покрива...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: georgievmladen   
Дата:   26-05-21 11:44

Да става на въпрос за новите разпоредби от 01.01.2021. В тях се изисква да си адекватно застрахован ,дори да си любител с категории А1/А3.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-21 11:51

За любителски нямаш задължение (само препоръка), но цялата отговорност си е твоя. Така че за спокойствието - действително е добре да се помисли за застраховка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: georgievmladen   
Дата:   04-06-21 07:46

След 3 седмично проучване се оказа, че никой български застраховател не предлага гражданска отговорност за летене с дрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: linken   
Дата:   04-06-21 08:56

@georgievmladen
Питал съм същият въпрос за фото техника. Застраховка при пожар,кражба или нещо друго - ами, тук няма такива работи. Пародия е цялата работа[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: lamerko   
Дата:   04-06-21 09:05

Интересно как ще се спазват разпоредбите в този случай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: asahi   
Дата:   04-06-21 20:57

Някой не се ли престраши да си направи застраховка Професионална отговорност? Или е приоритет да си мрънкаме? Ако имаш сериозни намерения цъкай и черти.


Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: georgievmladen   
Дата:   04-06-21 21:31

Не става професионалната отговорност в случая... не съм ни проектант, ни строител . Знам къде е приложима професионалната отговорност във дружеството където работя аз сключвам всички застраховки.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: landstar   
Дата:   05-06-21 14:55

asahi, застрахователите имат много ограничен обхват на проф. отговорност. Предлагат основно за задъжителните по закон - адвокати, нотариуси, строит. надзор, превози, туроператори, строители и подобни. Извън това практически няма. Управлението на дрон е някаква слабо регулирана дейност, нещо като оператор на биологична единица. Няма такъв код по класификатора на професиите. Прочие, допреди няколко години нямаше и професия "водолаз" по норматив.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: asahi   
Дата:   05-06-21 15:09

Ок, търсете причина да не стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: asahi   
Дата:   05-06-21 18:21

НКПД-2011 осигурява прякото прилагане на Международната стандартна класификация на професиите (International Standard Classification of Occupations, 2008 (ISCO-08)) и има статистически функции. В законодателството се ползва само за определяне на минималния осигурителен праг.

Моята професия също не присъства в НКПД, но имам сключена застраховка за професионална отговорност. Договорили сме сума, до която покриват риска, и аз съответно плащам колкото процента сметнат. Не съм срещнал никаква съпротива.

Ако някой все пак е поглеждал НКПД трябва да е видял следния запис:
3431 3003 Въздушна фотография. Не че има отношение към застраховката.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: leitz   
Дата:   05-06-21 19:28

asahi,
проблемите идват, когато трябва да се плати застраховката,
в застраховката, не било точно упомената вредата и се започва една.....


Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка за дрон
Автор: asahi   
Дата:   06-06-21 11:20

Това не си го преживявал лично. Вероятно и не желаеш да сключиш такава застраховка. Преразказваш слухове. Застрахователния договор за професионална отговорност включва рисковете, упоменати в Общите условия. Допълнително могат да бъдат включени по-специфични рискове, които не са упоменати в Общите условия по договора. Има възможност за разширяване, няма възможност за стесняване на обхвата.

Проблемите със застрахователите се ескалират към КФН.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »