Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да започна с фотографията
Автор: Deniphoto   
Дата:   31-05-21 20:26

Здравейте нов съм и бих искал ако може да ми препоръчате някой полезни съвети!
Благодаря предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   31-05-21 20:39

Тъй като не е сигурно дали ще се запалиш, вариант е да си купиш 2-ра ръка безогледалка с някакъв китов обектив. Ако не се запалиш, поне ще можеш да продадеш апарата без, или с малка загуба. Ако се запалиш, сам ще прецениш какви обективи по-нататък да си вземеш.

Изкарай някакъв курс по фотография.



Публикацията е редактирана (31-05-21 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Deniphoto   
Дата:   31-05-21 20:48

Здравейте а къде мога да карам такива курсове

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   31-05-21 21:08

Напишете от кой град сте ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Deniphoto   
Дата:   31-05-21 21:11

От град Враца съм

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: hansto   
Дата:   31-05-21 21:22

Ютуб е пълен с уроци по фотография, ако разбирате английски мога да де разтърси и да пусна няколко линка?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Deniphoto   
Дата:   31-05-21 21:24

Ми не благодаря аз ще ги намеря

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: ATHOM   
Дата:   01-06-21 10:40

1. Вземете си фотоапарат, който ще ви е подръка често.
2. Използвайте го.
3. Консумирайте визуални изкуства в големи количества - разглеждане на фотографии, гледане на фотографски видеа, гледане на визуално изпипани филми, картини, музикални клипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-21 10:45

Или първо с четене и гледане или директно взимане на техника с определен бюджет. Най-вече се започва с желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Славчо1989   
Дата:   01-06-21 14:39

В началото си купих апарат, който имаше ръчен режим, исках да се науча как се ползва.Гледах много различни кадри и започнах да се питам, как се постигат определени ефекти в дадена снимка, примерно замазания фон, размазването и такива неща.И започнах да чета и да питам, как се постигат тези ефекти.Като междувременно и гледах материали за правилна композиция.Мисля, че това е добро начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   01-06-21 15:00

Ето ти отправна точка. Aко не ти хареса това, продължавай да търсиш там.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: linken   
Дата:   01-06-21 15:03

Не чети мненията тук :) Това ще ти е добро начало

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: quazimodo   
Дата:   01-06-21 15:31

linken написа:

> Не чети мненията тук :) Това ще ти е
> добро начало

Да, може да започне от ТОВА [smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: ipolit   
Дата:   01-06-21 16:11

Купуваш си едно апаратче със зум обектив от 120-150 кинта. Може и малко по-скъп - в момента продават в базара един много готин за 195
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=132737


Желателно е да вземеш някакъв такъв, че има ръчни настройки, но те са за по-нататък, щото ако почнеш с тях ще ти мине мерака.

Харесваш си някаква снимка на някой друг човек и се опитваш да я направиш същата като композиция. Иначе цветово отначало няма да ти се получава, щото ще трябва да правиш пост обработка.
Докато правиш такива снимки на автоматичен режим, почваш да четеш как да използваш и ръчния режим.
После четеш малко за пост обработка - най-лесно става на телефона със Snapseed.
И накрая горе долу ще си наясно какъв апарат да си купиш

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: linken   
Дата:   01-06-21 16:34

@quazimodo
Идеята ми беше от коментарите :D Иначе има доста информативни и добри образователни секции в сайта, но не и форума.[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-06-21 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: laa4   
Дата:   01-06-21 17:28

Като начало телефон,малко литература,до като дойде прозрението за тежестта на обективите и наличните финанси .[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: stoyo   
Дата:   01-06-21 17:36

@linken +1 [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: mmjm   
Дата:   01-06-21 19:05


Хвърли един поглед тук . Това е един проект на бившите собственици на фото-форум. Ето и неговото представяне от авторите му:

ЗА ПРОЕКТА
Здравейте! Електронната книга „На Фокус“ е своеобразен наследник на първата фотографска електронна книга за България „Как да правим по-добри снимки с цифров фотоапарат“, която написахме преди 16 години. Тя беше вдъхновение и стимул за десетки хиляди млади фотолюбители в България и помогна на начинаещите да навлязат в света на фотографията. През всичките тези години, ние нейните автори, Бони Бонев и Георги Величков, изминахме дълъг път. Като съоснователи на най-големия български фотографски сайт Фото Форум, организирахме много курсове за начинаещи, конкурси, изложби и фестивали. Написахме стотици статии и ревюта на техника, заснехме хиляди нови фотографии, участвахме в различни проекти. Както се случва често в живота и изкуството, рано или късно хората от една група намират свои коловози и начини за развитие, които не винаги съвпадат. Бони Бонев специализира и се отдаде изцяло на сватбената и семейната фотография, Георги Величков продължи да обучава начинаещите и да се развива в пейзажната, интериорната и портретната фотография.

Сега няколко години след раздялата с Фото Форум, ние Бони и Жоро се събрахме отново за да Ви предложим тази обновена книга за фотография. Надяваме се да я харесате, да Ви е полезна и да я развиваме заедно занапред с нови статии и хубави кадри.


Успех в усвояването на тайнството на фотографията и на фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   01-06-21 19:26

На каква база някой да ви даде съвет? Покажете какво виждате през фотоапарата!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: deerstalker   
Дата:   01-06-21 20:23

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Много, много полезна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: diana2017   
Дата:   01-06-21 20:30

Значи първо трябва да снимаш нещо, няма значение как и с какво и да се научиш да му слагаш надпис "Deniphoto photography" [smilie5] ...Вече играеш [smile] ...пардон, вече си фотограф [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Lady_Drakula   
Дата:   01-06-21 20:52

diana2017 написа:

> Значи първо трябва да снимаш нещо,
> няма значение как и с какво и да се
> научиш да му слагаш надпис "Deniphoto
> photography" [smilie5] ...Вече играеш [smile]
> ...пардон, вече си фотограф [smilie5]
>

Това не е съвет, нали?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: serjy   
Дата:   02-06-21 15:16

за да започнеш в момента с фотографията не ти трява нищо повече от телефон. всички телефони вече снимат достатъчно добре. трябва и желание за учене на композиция, светлина, момент и тнт... повярвай, с телефона може да сътвориш чудесна фотография. след време може да хвърлиш и пари за фототехника, не нека е по-натам.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-06-21 20:22

Ама щом в името му има фото ,аз априори смятам че човека си има поне фф с няколко обектива и студио и явно се чуди откъде да започне.
Имам близки с много модерна сега - депресия -те ми казват- нямам телевизор ,аз купувам и нося -това не значело че нямат пари за телевизор а се чудят какъв да си вземат 70 или 100 инча щото се оказват със 100х евро в банката .
Обажда ми се -нямала какво да яде.Звъня на мъжът и, и отивам на место хладилника пълен и съпругат и взел 5 яденета и то днес- не може да си избере...
Така че горния въпрос може и да означава, и че човека има магазин за фотоапарати, и се чуди с какво да снима , и щото има всичко-не може да избере...



Публикацията е редактирана (02-06-21 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да започна с фотографията
Автор: Deniphoto   
Дата:   02-06-21 21:12

А да попитам още защо не ми дава да качвам снимки От този форум или ако ги кача във профила си ми пише че не може да я виждат други гора защото трябва да е в албум избрани

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »