Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   16-05-21 20:37

Здравейте. Ползвам монитор HP2275w. Свикнал съм му, но цветовете ги показва една идея по-топли. На око не можах да го настроя. Калибратора дали ще ми помогне или е по-добре нов монитор. На този етап нямам бюджет и за двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   16-05-21 22:02

По-скоро - калибровка, някой колега от ФФ може да ти услужи сигурно. Много добри фотографи, професионални фото студия и пр. /да не цитирам имена/ си купуват евентуално монитор след много години работа. Нов монитор е добре, ама от 2 бона нагоре, за по-малко ще купиш същото, което имаш и сега. Най-добре ако печаташ /за което ти трябва амонитор/ да доплатиш нещичко да ти опрвят малко снимките и хич не се занимавай!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: kiten   
Дата:   16-05-21 23:07

landstar ко каза бре? Нищо не ти разбирам! Какво е това "амонитор" ? Иначе за парите разбрах че трябва да се плаща и доплаща!
Та да му помогнем на колегата предполагам го е купил втора употреба монитора и не е знае колко е работил преди това. Ето това го дават от производителя защото това е стар модел
Backlight Lamp Life (to half brightness)
30K hours
Старите LED монитори и телевизори след определените им часове си изменят интензитета на светене и от там всичкин настойки и цвят. Никакъв смисъл от от калибриране !!! Отиваш и си купуваш нов от магазина и с гаранция. Всикчки нови са калибрирани а по- високия клас се самокалибрират.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   16-05-21 23:15

Човекът пише - няма бюджет. Като си купи нов няма да получи повече от сега. Оплаква се само от по-топли цветове, не от променени. Затова предложих някой професионалист като тебе да му помогне с калибровка и настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: kiten   
Дата:   16-05-21 23:42

Едно калибриране ще му дойде половината от нов със същите размери. Луминцентните тръби на монитора намалят интензитета си и да се направи калибриране след няколко дни също ще е с изменения.

https://support.hp.com/si-en/document/c01507067

Един нов монитор с тези размери е 200-300 лв. Още стотина лева 27 инча и това с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   17-05-21 08:45

Монитора го купих преди няколко години втора ръка и в момента е на 5380 часа. С размера съм свикнал и не мисля, че ми трябва по-голям, но може и да греша, защото не съм пробвал по-голям. Бюджета ми е около 600-700лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: imitev   
Дата:   17-05-21 09:24

Ако е на 5000 часа имаш още около 5000 часа. Като минат 10000 часа и са за боклука, въпреки обещанията на производителите.

Калибрацията е 30на лв. Предполагам си в София (понеже не е указано)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: leo34   
Дата:   17-05-21 09:26





Публикацията е редактирана (17-05-21 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   17-05-21 09:27

Ще помислим



Публикацията е редактирана (29-05-21 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: compur   
Дата:   17-05-21 09:54

Питай Пенчо Чуков (chukov). Той е от Дряново. Може и да може да ти помогне. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-21 10:13

По принцип след калибрация става с малко по-топли цветове. Относно лампите - не ги отписвайте толкова лесно. За калибрацията не е нужен максималния интезитет, а да покрие определени параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-05-21 13:40

В сайта пазарувай като сложиш чавките на ипс монитор 4к резолюция и излизат 10 под 700 лева 28 инчови са което е супер има самсунг,лж,леново аз купувам монитор само като го видя как работи ,от фирми където дават възможност да се пробва и пуснеш тестове,обаждам се предварително питам и тогава отивам , има вазможност за връщане до 14 дни което пак е опция ако купиш с доставка онлайн.Гледах че фирма ардес имат офис във велико търново от където може да се вземат ако дават да се пробват мониторите на място.



Публикацията е редактирана (17-05-21 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   17-05-21 15:50

Аха, е значи по-добре е нов. Аз също се мъчех с един подобен на твоя НЕК. Има една фирма на Шереметя: https://www.vali.bg/bg
Там ще ти е и покупката и гаранцията. И повече от 24 инча изобщо не ти трябва. Гледай най-доброто в твоя бюджет до 24".

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   17-05-21 16:25

Дали си заслужава EIZO flexscan, които са и най-евтините на марката доколкото виждам (започват от 650лв.) или е по-добре по-висок клас (каквото и да означава това) от друга марка пак на същата цена?



Публикацията е редактирана (17-05-21 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: Synthy   
Дата:   17-05-21 16:27

По-висок клас от друга марка (BenQ ги хвалят много, професионалната серия).

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   18-05-21 10:00

Flexscan е предимно офисна серия. Нещо като лиама, ЛГ, бенк ... за същите пари дават повече картинка, особено в тоя бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: imitev   
Дата:   18-05-21 19:00

Ще калибрираш или ще купуваш нов и после ще калибрираш последно?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   18-05-21 20:07

Почти съм решил да е нов EIZO COLOREDGE CS2410. Има някаква вградена калибрация май, не съм сигурен, дали е така? А иначе той си идва фабрично калибриран и за първо време така или иначе няма да ми се наложи да го калибрирам, ако не греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: asahi   
Дата:   18-05-21 20:29

Ще се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: compur   
Дата:   18-05-21 21:03

Ето ти Benq - същия като този дето си решил да купиш, но по-евтин тук
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: imitev   
Дата:   18-05-21 23:04

wtauf,

Явно с "На този етап нямам бюджет и за двете." си имал предвид, че парите не те бъркат, а аз съм разбрал неправилно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   18-05-21 23:17

Да, първоначално не ми се даваха повече пари, но сега гледам разни ревют и т.н. и леко ми се промениха насоките. Всъщност този benq и аз го гледах, даже сега като ги сравнявам двата някаква значителна разлика не намирам. В крайна сметка ще е в този клас нещо, може и benq-а да взема. Но не ми е толкова спешно, след месец два ще пиша какво съм взел [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: imitev   
Дата:   19-05-21 10:13

Може и след половин година...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   19-05-21 22:19

CS сеията нямат вграден калибратор, по това се отличават от CG серията. Както си подкарал с ревютата направо скачй на CG247, един път се живее!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: Synthy   
Дата:   20-05-21 09:20

Купуваш си някой монитор с 10 битов цвят (EIZO са хубави, но не са извънземни, вече...), един калибратор, и отделяш някакво време за да се научиш да работиш с него. След това вече сам ще знаеш защо си го направил това :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »