Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за мненение
Автор: elwis777   
Дата:   03-05-21 10:55

Здравейте и моля за мнение от хора които имат опит тъй като съм начинаещ!Имам Canon Powershot SX70HS с много добър зоом,но качеството на снимки много не ми допадат и искам да си взема Canon
EOS 750D с обектив Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD - Canon EF
При този вариант ще имам ли такъв добър зоом както при Canon SX70HS и същото време много по-качествени снимки????
Благодаря Ви!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: iasen2   
Дата:   03-05-21 12:59

А какво ще снимаш на 400мм ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: asahi   
Дата:   03-05-21 13:17

Ще имаш добър (за теб) зум и отново проблеми с качеството на картинката. Колкото зумът е по-малък толкова обективът има предпоставка да даде по-качествено изображение. Обектив с фиксирано фокусно разстояние е най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: hansto   
Дата:   03-05-21 13:49

Има сигма 100-400, която е добра на 400 и прилична по целия диапазон. Виж нея, има я и за никон и канон. И е под кило

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-05-21 15:09

При всички случаи 100-400 е по-добре оптически от 18-400. Така или иначе с въпросния Canon 750D в дългия край ще имаш 640mm еквивалент, което е почти двойно-по малко 1200-те mm, които имаш сега с Canon SX70.
Предполагам обаче, че авторът не случайно пита за 18-400, тъй като може би просто не му се сменят обективи. Иска всичко в едно, както е било досега. Идеята обаче на апаратите със сменяеми обективи, е ... да се сменят обективи.
Да, 100-400 е по-добре оптически, но ако на човека в един момент му се доснима нещо широко, ще не ще трябва да сменя обективи, което автоматически води до нарастване на теглото на системата.

Личното ми мнение: 100-400 не му трябва, поради гореспоменатата причина за утежняване на системата и смяната на обективите, което авторът май се стреми да избегне.
18-400 също да не взема, тъй като е много компромисен.
Най-добра работа за случая е Sony RX10 IV. 1" сензор. Несменяем обектив, f/2.4-4.0; 24-600mm eквивалент, остър на всякакви бленди и дължини.
Със 750D и 18-400 не се знае какви фронт и бекфокус драми може да се появят при снимане през визьора.

Предлагам въпросното Sony, изхождайки от тезата, че няма да се сменят обективи. Ако ще се сменят, тогава става по-различно.



Публикацията е редактирана (03-05-21 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: montanar   
Дата:   03-05-21 16:11

И аз се склонявам към сорито RX10 вариантите - дълги фокуси на DSLR е блато за напреднали....... ако се квакнеш там си проготви едни 5-6К само за стъкло за да имаш осезаемо добър резултат. Иначе ще въздишаш много .......
Добре е че питаш - дано и да послушаш.



Публикацията е редактирана (03-05-21 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: lamerko   
Дата:   03-05-21 16:37

Сапунерката ти има обектив 21-1365. Този зуум трудно можеш да го постигнеш с хлопащия DSLR - 18-400 първо че е далеч, и второ - доста... да кажем скромен обектив. Не ти го препоръчвам.

Общо взето, големите зуумчета ще ги срещнеш само при турбо сапунерките, които имат по-малък сензор от съвремените телефони, но за сметка на това успяват да набутат голямо увеличение.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: elwis777   
Дата:   03-05-21 17:00





Публикацията е редактирана (03-05-21 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: elwis777   
Дата:   03-05-21 17:22

Благодаря Ви за отговорите
Както е описал <IShoot4Fun> точно това ми бесе мисълта отностно обективите и да не ги сменям и да се получи по добър вариант от моето и по качествено!
Препоръчвате ми Sony RX10 IV. 1 преди имах Никон П900 с какво е по-добър?
Сравнение с Canon SX70 е много тежък за далечен зуум няма разлика
в снимките,като качество

И както е писал <lamerko> Този зуум трудно можеш да го постигнеш с хлопащия DSLR - 18-400 първо че е далеч, и второ - доста... да кажем скромен обектив
Значи нямя да се получи!Преди съм имал Канон ЕОС 600Д с обектив 70-300 почти няма зуум сравнение с Canon SX70!

[smilie11]



Публикацията е редактирана (03-05-21 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: montanar   
Дата:   03-05-21 17:29

Предимството на сорито е по-големия сензор - много ясно че ш платиш с размер и маса на обектива който ще трябва някак да покрие порасналата матрица със светосила - но поне качеството ще се повиши при запазване на сходен функционал.
А никона (P1000) поне според мен е безсмислен като апарат ..... Освен ако не снимаш някакви папарашки изпълнения и ти трябва подобно дзверско увеличение де даже въздуха почва да пречи твърде много....

// щтракни луната с канончето че ми е любопитно как ще се справи
Това е от KP със 300мм без никакви хитрини
https://i.ibb.co/8c02tHV/IMGP1339-Dx-O-1.jpg //



Публикацията е редактирана (03-05-21 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: wlad   
Дата:   03-05-21 19:26

Освен ако не снимаш някакви папарашки изпълнения и ти трябва подобно дзверско увеличение

И тук пак е безсмислен, щото си взимаш един телескоп за 1/10 от цената и вързан към кое да е сони /в моя случай дори никон j1/ - работата става мед. [smile]
Добре, че не снимам комшиите, че обхватът ми е 5км с детайлност, от която следва да се притесняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: elwis777   
Дата:   03-05-21 19:57

нямам нищо общо с папарашки работи!!!
това са снимки направени с моя апарат

https://ibb.co/q5bVBLv
https://ibb.co/VMPxxDb
https://ibb.co/c1Yy8GG
https://ibb.co/9t6rFsy
https://ibb.co/Z2fvwHy
https://ibb.co/7vVc7Nk

но търся това както от близо,така и за далече както в тези снимки
острота в снимките


https://ibb.co/CQRKcVW
https://ibb.co/qFHLwhD
https://ibb.co/dLzt4WW



Публикацията е редактирана (03-05-21 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: montanar   
Дата:   03-05-21 19:58

Жалко че погребаха J - добра идея беше....... найстина малък безогледалник - за разлика от някой други ......

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-05-21 20:09

elwis777 написа:

> Препоръчвате ми Sony RX10 IV. 1 преди
> имах Никон П900 с какво е по-добър?
> Сравнение с Canon SX70 е много тежък за
> далечен зуум няма разлика
> в снимките,като качество

Нормално е да няма разлика в качеството на снимките между Canon SX70 и Nikon P900. И двата са с 1/2.3" сензор, и двата са с f/6.5 в дългия край.
Сензорът на Сонито е с 4 пъти по-голям площ от този на Канона и Никона. Оттук печелиш 2 стопа, тъй като 4 пъти по-големия сензор ще събере 4 пъти повече светлина. Ако сравняваме конкретно Канона със Сонито, и светлината, която получава всеки пиксел, това буквално е така, тъй като и двата апарата са с по 20МП, но при Сонито те са разположени върху матрица с 4 пъти по-голяма площ. Следователно при равни други условия всеки пиксел ще получи 4 пъти повече светлина. Условията обаче не са равни, а са по-добри, и то пак в полза на Сонито. В дългия край обективът на Сонито е по-светъл - има f/4, което сравнено с f/6.5 на другите 2 апарата ти дава още около 1.4 стопа разлика, което сумарно дава 3.4 стопа разлика, която съвсем не е за пренебрегване.

Недостатъкът все пак е, че със Сонито чисто оптично получаваш 600mm eквивалент, докато с Канона имаш 1365mm.
Може да звучи леко разочароващо, тъй като виждам, че държиш на големия зуум, но всъщност нещата не са никак зле.
Представи си, че сравняваш двата апарата в обхвата от 25 до 600mm еквивалент. Сонито там е в пъти по-добре, тъй като важат нещата за стоповете описани по-горе. Ако искаш да снимаш на 1200mm еквивалент със Сонито, трябва да зумнеш цифрово, при което ще ти остане картинка с 5МП. Реално погледнато не е толкова много, но ако сравниш тази картинка с картинката снимана с Канона на 1200mm еквивалент, оптично, където реално ще имаш 20МП резолюция, (но нагъчкани в мъничък сензор), едва ли картинката от Канона ще е по-добра.

Искам да кажа, че в сравнение с Канона, до 600mm еквивалент, ще имаш много по-качествено изображение - това, което търсиш, без да сменяш обективи. При снимане от 600mm eквивалент нагоре картинката ще се влошава в някаква степен, поради кропенето (цифровия зуум), но въпреки всичко няма да е по-лоша от тази на Канона, поради по-тлъстия пиксел, респективно по-голямото количество светлина, което получава всеки пиксел и съответно по-ниското ниво на шум. Това съчетано с по-светлосилния обектив на Сонито, води до съвсем прилични резултати, дори и при снимане на 1200mm еквивалент.



Публикацията е редактирана (03-05-21 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: elwis777   
Дата:   03-05-21 20:43

Сърдечно много Ви Благодария [smilie24]

последен въпрос
тези снимки с какъв обектиф са направени както от близо така и на далечина са супер качествени в детайлите




https://ibb.co/CQRKcVW

https://ibb.co/qFHLwhD

https://ibb.co/dLzt4WW



Публикацията е редактирана (03-05-21 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: montanar   
Дата:   03-05-21 21:02

При тоя размер няма как да се предцени ....
Може и с телефон да са направени.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: petronix   
Дата:   04-05-21 00:28

https://photo-forum.net/i/2358045

Това е снимано със Sigma 50-500. Има exiff, може да го разгледаш. Вярно, че в дългия край омеква, но за мен е приемливо. Има по нова версия на Sigma 60-600. Вариант ти е и Canon 100-400, както по-горе беше споменато.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: avo   
Дата:   04-05-21 00:46

А ако не е тайна за какво са ви тея ултра увеличения от порядъка на 1000 и нагоре мм, освен ако не дебнете животни и птици. И дори и тогава без поне монопод абсурд, иначе ще е мазаляк. Аз имам най-дълъг обектив 300мм, който ако е сложен на кроп тяло дава еквивалент от 450мм. Изводът ми е, че е ако се снимат що горе близки предмети, резултатът е чудесен, но би бил същия и с 20-30 м ходене и обектив 24-70 примерно. Ако пък обектът е далеч, фотогеничен пейзаж - отрязък от далечния отсрещен баир например, то както някой по-горе каза въздухът доста пречи и резултатът е компромисно синьо неясен, освен ако не уцелиш редките дни с кристален въздух и видимост до където има физическа възможност от релефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   04-05-21 01:29

avo написа:

> А ако не е тайна за какво са ви тея
> ултра увеличения от порядъка на 1000
> и нагоре мм, освен ако не дебнете
> животни и птици. И дори и тогава
> без поне монопод абсурд, иначе ще е
> мазаляк.

Човекът може наистина да снима животни и птици. Последните ми 2 снимки в профила са на 1200мм еквивалент, и са снимани от ръка, монопод не ползвам. Съвсем наясно съм, че кадрите не са нищо особено, но в никакъв случай не са мазаляк, при все, че са снимани с турбосапунерка с 1/2.3 инча сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: Yog   
Дата:   04-05-21 01:33

IShoot4Fun, даже много добре изглеждат тия две снимки. Не бих повярвал, че са снимани с 10-годишна сапунерка. Ама казват, че било до фотографа, а не до камерата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: Nik1   
Дата:   04-05-21 09:25

IShoot4Fun написа:

> Човекът може наистина да снима
> животни и птици. Последните ми 2
> снимки в профила са на 1200мм
> еквивалент, и са снимани от ръка,
> монопод не ползвам. ...

модел
DMC-FZ200
бленда 4
скорост 1/320 sec.
фокусно разст.108 mm
ISO 100

Това е екзифа на последната....


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: ipolit   
Дата:   04-05-21 09:52

Не си давай парите за глупости, снимай си с канончето каквото ти харесва. И с нокия с фенерче да снимаш, и с обектива на Хъбъл, пак същите ще ги докараш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   04-05-21 10:30

Nik1 написа:

> IShoot4Fun написа:
>
> > Човекът може наистина да снима
> > животни и птици. Последните ми 2
> > снимки в профила са на 1200мм
> > еквивалент, и са снимани от ръка,
> > монопод не ползвам. ...
>
> модел
> DMC-FZ200
> бленда 4
> скорост 1/320 sec.
> фокусно разст.108 mm
> ISO 100
>
> Това е екзифа на последната....

Както се вижда, имам предвид 1200мм еквивалент. 108мм е реалното фокусно разстояние на обектива, на максимален зуум. Понеже птичето ми дребнееше, използвах 2x цифров зуум. Значи тези 108 мм се умножават по кроп фактора на сензора, който е 5.6, и после още по 2, заради цифровия зуум. Или сумарно имаме кроп фактор 11.2.

108мм x 11.2 = 1209.6мм еквивалент



Публикацията е редактирана (04-05-21 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: Nik1   
Дата:   04-05-21 18:58

IShoot4Fun написа:

> Nik1 написа:
>
> > IShoot4Fun написа:
> >
> > > Човекът може наистина да снима
> > > животни и птици. Последните ми 2
> > > снимки в профила са на 1200мм
> > > еквивалент, и са снимани от
> ръка,
> > > монопод не ползвам. ...
> >
> > модел
> > DMC-FZ200
> > бленда 4
> > скорост 1/320 sec.
> > фокусно разст.108 mm
> > ISO 100
> >
> > Това е екзифа на последната....
>
> Както се вижда, имам предвид 1200мм
> еквивалент. 108мм е реалното
> фокусно разстояние на обектива, на
> максимален зуум. Понеже птичето ми
> дребнееше, използвах 2x цифров
> зуум. Значи тези 108 мм се умножават
> по кроп фактора на сензора, който е
> 5.6, и после още по 2, заради цифровия
> зуум. Или сумарно имаме кроп
> фактор 11.2.
>
> 108мм x 11.2 = 1209.6мм еквивалент
>

>
> Публикацията е редактирана (04-05-21
> 10:35)


Колега, Вие сте в някаква огромна заблуда по отношение на фокусното разстояние. Трябва малко да прочетете за да не заблуждавате и други колеги с Вашите препоръки.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мненение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   04-05-21 19:10

Каква заблуда? Да, реалното фокусно разстояние на обектива, когато е зуумнато докрай е 108мм. Но когато казах 1200мм аз имах предвид, пак подчертавам еквивалент. Някъде да съм споменал 1200мм реално фокусно разстояние?

Зрителният ъгъл при снимане с моята турбосапунерка, с обектив със 108мм реално фокусно разстояние и 2 пъти цифров зуум (кропене), е същият какъвто би бил, ако закача на фул фрейм фотоапарат 1200мм обектив.
Кое не е ясно?



Публикацията е редактирана (04-05-21 19:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »