Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 от Nikon на Canon
Автор: house965   
Дата:   26-04-21 23:53

Здравейте колеги. Имам един въпрос. Тъй като до сега снимах с nikon D7100, но мисля че вече дойде време да го сменям и съм се насочила за сега към канон. Тъй като за момента бюджета не ми е много висок съм се насочила към canon 90d или 5d mark iii.Въпроса ми е следния дали си заслужава този ъпгрейд спрямо моя апарат или ще ми трябва нещо по добро. И ако може малко повече инфо за 90д защото не намирам много мнения за него. Ще съм много благодарна.

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-21 00:30

Личното ми мнение е, че ще бъде стратегическа грешка. Тялото си е тяло, но към него трябват и обективи. Ако ще сменяте система - помислете за безогледална система, която евентуално би ви позволила да си запазите настоящите обективи. Специално за новите безогледалки на Никон на Z байонет си имат Nikon FTZ адаптер, който позволява работа със старите F обективи. Отделно ще можете да използвате широка гама от качествени и евтини ръчнофокусни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: house965   
Дата:   27-04-21 00:30

Може и да е някое sony като А6300, А6400, А6500.

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: house965   
Дата:   27-04-21 00:32

Тоест не е добра идея да взимам някой от тези канони които споменах? Защото ще е даунгрейд?

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-21 00:46

90d не би ти дал нищо повече, освен малко за видео, 5д-то е ъпгрейд, но за мен не си струва, като се има предвид, че става въпрос за цялостна миграция на системата. Към момента на пазара има достатъчно опции, които си заслужава да се погледнат...

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-21 01:25

А къде Ви стяга сегашната камера? Липса на детайл? Липса на високо исо? Липса на точен фокус? Бавен Фокус? Липса на обективи?

Колко горе одллу обектива ползвате? Стават ли за фул фрейм?

Какво снимате или искате да снимате?

ламерко е дал не лоша идея да си мигрирате сегашните обективи и аксесоари към ново тяло от близка система.

Ако ще сменяте, не знам, дали си заслужава, да е ДСЛР. 90Д втора ръка може би няма да е много пари, ама какво да Ви даде? Пък и ще трябва да смените обективите.

Никон имаха добри СЛР-и също ако имате обективи т.е. Д750 например е много славен апарат. Сигурно и наследниците на вашия Д7200 и сигурно и по-нови модели има с кроп сензор. При кроп сензорите след последния 24МП от преди 5-6 години малко замря развитието. По-добра картинка няма. Не знам кой е първия и най-изгоден модел на на Никон с 24МП кроп (за Сони е А6300, та може по годините да се ориентирате)

Тая година ще има нов кроп сензор май и може би най-сетне ще мръдне напред технологията и като качество на снимките (иначе има един 28мп сензор във фуджи, който е бърз, но картинката не е по-добра)

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-21 01:56

@off


Хм... май съм изпуснал нещо - какъв е този 28мп Фуджи?

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: VladHD   
Дата:   27-04-21 07:31

Сигурно говори за 26 мп X-Trans сензорите в X-T3, X-T4, X-Pro3, X-T30, X-E4.



Публикацията е редактирана (27-04-21 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: hansto   
Дата:   27-04-21 07:55

Сигурно са слуховете за нов сензор, но няма нищо официално. Щял е да пасва по-добре с новите стъкла като 18/1.4. Даже нещо ми се върти 48 мп, че видях онзи ден

Иначе мой съвет е след това 7100 мини на безогледалка. Не съм хващал новите з6/з7(имат добри отзиви)и с преходник ще си ползваш обективите.



Публикацията е редактирана (27-04-21 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: Yog   
Дата:   27-04-21 08:48

А защо с Канон? По-лесен ще е преходът на фулфрейм на Никон. Чисто нов D750 струва 1999 лева. За 90D искат 500-600 повече. Освен ако няма да снимаш много видео, не виждам смисъл в подобна покупка. А 5DIII е хубава камера, но защо да купуваш стара, ако за същите пари можеш да вземеш нова, на която да стават и досегашните обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: house965   
Дата:   27-04-21 08:59

да липсва ми детайл. Липса на високо исо, липса на точен фокус ,бавен фокус.

Снимам с nikkor 35mm f1.8 , sigma 17-50 f2.8 , tamron 70-300mm f4-5.6 macro

Иначе снимам детски фотосесии,рожденни дни, кръщента, балове, портретни фотосесии доста неща.

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: house965   
Дата:   27-04-21 09:04

Да никон д750 също съм го мислила като вариант, но той е с една година по нов от моя и нз дали изобщо има смисъл. Иначе обмислям и да започвам да снимам видео тъй като много често обикалям на различни хубави места и ми се иска да запечатвам тези моменти с хубаво видео.

Отговори на това съобщение
 Re: от Nikon на Canon
Автор: ninikolov   
Дата:   27-04-21 09:14

Според мен, до момента са Ви ограничавали повече обективите, отколкото тялото. Аз бих помислил първо за обективи.
Освен това, за нещата, които снимате аз бих избрал Full frame.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »