Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Задава се нов звяр EOS R3
Автор: performar   
Дата:   14-04-21 10:53

Задава се нов звяр от семеиството на Eos R новият брутален EOS R3 + 3 нови обектива. Canon отново са готови за олимпиада.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-04-21 11:16

Да заложим на 33.1 мегапиксела с 2 бързи карти ...
Видео няма смисъл от 8к, тоест 4к 60фпс

Тяло като на 1д .. голям кеф ... малко по малко физически , да се надяваме по леко разбира се ...

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Mogila   
Дата:   14-04-21 15:42

Ще се избира фокус точка с местене на погледа във вюфайндера? Хахаха лудница....

За камерата не знам, но новия 100мм макро с контрол на бокето вече го поръчах!

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: DACI123   
Дата:   14-04-21 18:28

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: performar   
Дата:   14-09-21 15:18

Най накрая го обявиха официално.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: leo34   
Дата:   14-09-21 15:24

https://www.canon-europe.com/cameras/eos-r3/specifications/

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: yakumo   
Дата:   14-09-21 15:40

12500 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: nsirakov   
Дата:   14-09-21 16:40

безогледален ДСЛР... мерси...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-09-21 17:50

Супер е :) [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-09-21 08:09

11 829,00 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-21 09:39

Maлко спам, но по темата - през 1995-та излиза ЕОС 50 е(eye control). E, само с три точки, но пък работи[smilie18][beer]

П.П. К'во да се прави - почти всички нови неща наистина са позабравени стари такива[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-21 11:20

Цената е супер, екстрите са супер, камерата е подходящ размер за спорт, диви животни, ... с хубав голям грип. УЖ няма скрити скопявки (тепърва ще видим като излезе на пазара и я изтестват както трябва). Яко е, че са се сетили да я направят куха и да свалят теглото до 1кг, въпреки размерите тежи като Д800.

Мисля, че ще поправи щетите от опита на канон да зариби хората да си купят С70 и R5, вместо да им даде истински хибрид.

Само едно нещо ми е любопитно - дали ще има phase detect banding, защото ако се окаже, че има ще е вероятно сони сензор. Това ще е малко тъжно, защото ще е поредна стъпка към никаква конкуренция на пазара. Малко ми е съмнително... ще видим.

Да това е, най-после читав хибрид от канон. Надали ще е хит сред влогърите, те гонят размери и тегло. Няма да им е удобна, но хората, които снимат фото и видео ще са щастливи.


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Mogila   
Дата:   15-09-21 11:34

Интересно, че вече го няма ограничението от 29.59 мин. непрекъснато видео.
Записва 6 часа непрекъснато видео 4к и без загряване...

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-21 11:41

Интересно не е, нормално е :) този закон преди години отпадна и всички камери могат да излизат от завода със запис над 30мин без промени в данъците за тях и т.н. И като каза 6 часа - това е с USB зареждане, което пак е за първи път в канон камера да има PD и да работи докато зарежда. Странното беше, че с тази голяма батерия прави само 2:12ч 4К запис, очаквах доста повече ама явно на сонитата процесора яде по-малко ток. Чакам първи подробни ревюта да видим всичко наред ли е и има ли скрити скопявки като на R6 и R5, на пръв поглед няма и ще е добро мултифункционално решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Mogila   
Дата:   15-09-21 12:01

Това, че работи докато зарежда не е толкова важно поне за мен. Имам си захранване.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-21 12:13

Зависи какво и как снимаш [smilie5] много хора го ползват на сет, защото така не сменяш батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: kes   
Дата:   15-09-21 12:22

Много закъсняха, олимпиадата вече свърши. 24МР ми се струват малко на фона на конкуренцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-21 13:40

Te хората си го ползваха на олимпиадата :). А 24мп за мен са нормални за спортна камера.

Проблеми, които от сега виждам са други. Не видях да може да се сложи втора батерия, като ще е с вграден грип... само една 2700ач батерия не е много. HDMI е микро..., към днешна дата това не е ок за този клас камера...

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-09-21 20:29

симбончо пак чел не дочел но нахейтил....



ово е батерията на камерата същата кано на 1Дх серията... я обясни как влизат две батерии в грипа [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

30 ват часа срещу 16 за сони... викаш за нищо не става [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-21 23:06

Грипа си има място за още ама явно, за да ползват старата батерия... тази камера казаха, че е куха вътре на места, за да свалят теглото. Защо го мисля, защото примерно R5 с грип ще има повече mAh, но можеби същите Wh...

Аз за капацитета гледах mAh. Верно 16.4Wh е сонешката и 2280mAh. И на различни волтажи, 10.8V (канон) спрямо 7.2V (сони). Явно толкова ми разбира главата, мислех че капацитета се мери в mAh.

Обаче явно и канонския процесор си яде повече ток, защото тази голямата батерия свършва по-бързо от сонешката. Което значи, че сони с добавен грип ще кара малко повече от 2 пъти повече от R3... Ще видим де, още няма реални ревюта на финалната версия на камерата.

ПС по CIPA данни, R5 с грип ще издържа прилично повече от R3...



Публикацията е редактирана (15-09-21 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-09-21 09:30

важното е във всяка тема сонибойчетата да нахейтят всичко разчлично без дори да са пипвали това което хейтят, но сме им свикнали... а пък за разликата в цената фотографа може да си купи 3-4 батерии ако е толкова закъсал [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: MixMike   
Дата:   16-09-21 09:35

"дали ще има phase detect banding, защото ако се окаже, че има ще е вероятно сони сензор"

Дали ще има - ще видим, но още с обявяването Канон потвърди - BSI sensor - проектиран и разработен от Canon.

П.С. нямаше ме около половин година, та да попитам... всичко ли е наред с Hotsnail? Тема за канон от два дни, а той още не се е изакал[smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-09-21 09:45

е симбончо пази фронта не се тревожи [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-09-21 13:22

Аз не мисля, че нахейтих нещо ама добре щом Джъмбо казва се съгласявам [smilie5]. Добре, че не е никонска тема, че можеше да излезе че и расист съм бил или нещо по-лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се нов звяр EOS R3
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   16-09-21 21:23

Хора, какво се делите на марки и мерите ....... ?! Това са някви технически средства за постигане на крайният резултат, който всъщност е от значение... Разбирам, че някой го приемат твърде лично, когато тяхна марка и модел очевидно се окажат по-слаби в някое отношение, но нека бъдем по-зрели и полезни тук един на друг?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »