Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lumix G9
Автор: ziziphotography   
Дата:   06-04-21 11:45

Здравейте. Доста годиини снимам вече с nikon D7100, обаче ми се иска да си взема нещо ново, което да ми върши работа за видео и снимки.
Някои от приятелите ми казват че lumix G9 е доста добър и ще ми върши страхотна работа а други ми предлагат fujifilm x-s10, x-t30 и други подобни. Вие какво мислите? Кой ще ми върши най-добра работа и защо точно него да избера. Благодаря предварително. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: Synthy   
Дата:   06-04-21 11:53

Или пък Nikon Z5?

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: VladHD   
Дата:   06-04-21 15:09

FujiFilm X-S10. Lumix-a с този CDAF е даунгрейд, спрямо D7100

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: papi   
Дата:   06-04-21 16:03

панасоник S5

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: VladHD   
Дата:   06-04-21 16:58

За парите на S5, който пак няма PDAF, се взима X-T4.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: coldy   
Дата:   14-04-21 11:50

Ако питате дали Lumix G9 ще ви свърши работа за видео и снимки, моят отговор е - да! Fujifilm са известни с тяхното специфично цветопредаване, поради което имат една от най-верните фен общности.

От 2017 година насам снимам фото и видео с Lumix с mft сензор и смело заявявам, че съм доволен за това, за което ми е нужен.
От Ноември разполагам и с full frame тялото на Panasonic - Lumix S5 и определено не бих го заменил за нищо в неговия ценови клас!


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: vinse   
Дата:   16-04-21 22:04

Ето ти едно сравнение

https://www.apotelyt.com/compare-camera/fujifilm-x-s10-vs-panasonic-g9


По принцип фуджито е по-новата камера (при това с около 3 години по-нова) в сравнение с Г9 и има доста преимущества, но аз бих избрал панасоника или бих скочил на ФФ втора ръка.
Защо бих избрал панасоника ли ? Ами заради Олимпус 12-100 F4 Pro. Фуджи нямат толкова универсално добър обектив колкото олимпуса и като си в движение този обектив покрива голям диапазон ситуации, за които на фуджито ще му трябват 2 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: studio-canko   
Дата:   19-04-21 15:36

Като бивш собственик на G9. Мога да кажа моето мнение. Тялото е уникално, има много екстри за модела и за класа си! Разполагаш със 2 карти. Разполагаш със стандартен HDMI. Имаш отделно вход за микрофон, отделен изход за слушалки. Имаш 6K Снимка. Доста бърза серийна фотография. Батерия която държи доста време! Здрав и надежден модел е! Сега вече добавиха и 10 БИТ за видео заснемане. Никоя друга марка или модел не може да ти предложи всички тези есктри събрани на едно място, за тези пари![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G9
Автор: nevermess   
Дата:   23-04-21 20:35

Аз бих взел Fuji X-S10. Много по-нов апарат и много по-добър сензор.

Предимства на X-S10 срещу G9:

- 26 мегапиксела срещу 20
- BSI-CMOS срещу CMOS
- По-голям сензор
- по-добър фокус
- по-лек и компактен
- по-евтин в момента
- има вградена светкавица

Предимства на G9 срещу X-S10:

- има 1/8000 скорост на затвора
- Синхронизация със светкавица 250
- по-добър view finder
- 60 кадъра на 4к

Заради по-големият сензор и това, че е BSI аз бих взел Фуджито..



Публикацията е редактирана (23-04-21 20:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »