Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32  33 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: abozhilov   
Дата:   30-12-20 14:39

Mi 11 изглежда много добре, особено като се има предвид цената. S21 също блазни, обаче тези 300евро разлика в очакваните цени ми се струват непокрити с нищо, освен по-готиния размер. Добре че Apple пуснаха малък телефон, та се надявам и другите да ги последват щото с тези джапанки вече на нищо не приличат. То бива големи телефони ама вече са таблети направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-20 14:57

Хаха ама ако не разбра малките 12 почти не се продават. Примерно 5-6 пъти по-малко от стандартната джапанка.

Същото като лекия, малък, сгъваем Самсунг.

Хората четат на телефона, пишат, общуват, гледат видео, снимки, пускат си филми от телефона на телевизора, слушат новини от телефона, слушат уеб страници(новия хит ще са уеб страници, които се четат сами и ги слушаш). Сега се сети, че хората ходят по цял ден в пижами из домовете си. За това правят големи телефони. Първо самсунг и моторола се опариха със сгъваемите телефони - хубави са, леки са, ама за чии ти е, когато си седиш в къщи. Епъл и те изгоряха с малкия телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   30-12-20 19:50

>>>>>>>>>Първо самсунг и моторола се опариха със сгъваемите телефони <<<<<<<<<

Samsung се справят сравнително добре със сгъваемите си смартфони с 2.04млн продадени бройки



Motorola ще ни изненада с Quad Edge смартфон.
Страхотно изглежда направо без рамки, но падне ли веднъж КРАЙ [smilie5]





Публикацията е редактирана (30-12-20 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: abozhilov   
Дата:   31-12-20 09:15

Да, ако си седиш цял ден в офиса е удобно да си 5 метра телефон. За това си прав. Аз обаче съм в движение от тъмно до тъмно и телефона ми стои в джоба на панталона. Как да си завреш там 7 инчов Дзвер? Не става просто. Около 6-6.3 максимум и то с компромис. Изобщо не мисля за хората с тесни дънки как се справят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   31-12-20 19:55

Хората с малки джобове (или тесни дънки), носят дамски чанти и проблем нямат. От както телефоните нямат "рамки", екрани от 6,6-7" са нормални като физически размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-21 02:40

Galaxy fold ако на новото поколение сложат по-разумна цена ще ти влиза идеално в джоба. Сега малко повече от приятното ще ти олекне портфейла иначе телефончето кефи.

Но аз бях с впечатление, че Самсунг и епъл повечко се бяха наточили да продават тия модели компактни ..., при Самсунг цената е абсурдна (дори за идиот като мен купил си s20 ultra). Епъл супер голямо хвалене ги хвалиха. Ама всички хвалби бяха “Супер е! Вземи го ти.”



Публикацията е редактирана (01-01-21 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: uri64   
Дата:   01-01-21 13:11


> Да, ако си седиш цял ден в офиса е
> удобно да си 5 метра телефон. За
> това си прав. Аз обаче съм в
> движение от тъмно до тъмно и
> телефона ми стои в джоба на
> панталона. Как да си завреш там 7
> инчов Дзвер? Не става просто. Около
> 6-6.3 максимум и то с компромис.
> Изобщо не мисля за хората с тесни
> дънки как се справят :)

+1 и то без да съм по цял ден в движение.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   02-01-21 19:00

Оставете дребните заяждания, перископите вече не са на мода.
2021г ще ни изненада с Летящи Смартфони [cool]

http://images.vfl.ru/ii/1609606664/5d6d5a4d/32836769_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-21 19:41

То ако ставало така... видеото е фейк :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-21 23:32

https://youtu.be/49YNQfFO4RA


Малкия айфон е най-зле продавания им модел. Явно само на теория хората искат малки телефони. А когато опре до даване на пари си взимат или евтин голям или нормален телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   09-01-21 01:43

Ами... Мини-то не е толкова малко. Има 5.4" дисплей, а предния ми айфон (6с) имаше 4.7". И това си беше стандарт доста години. Между другото - първия ми телефон на Самсунг беше точно със смайващите много 4.7" (Галакси С3), по времето когато от Ейпъл все още поддържаха доктрината за малки дисплеи :)

Проблема с малките айфони не е размера на дисплея, а смешната батерия, с която го захранват. Ами никой не иска телефон, който няма да издържи и един ден работа без зареждане...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: abozhilov   
Дата:   12-01-21 17:12

Абсолютно си прав за IPhone 12 mini. Батерията е тотал щета и напълно се губи смисъла от малък телефон ако трябва да мъкна и пауър банка с мен. Сега да видим S21 какво ще донесе. Говори се за страхотен Exynos 2100 и доста прилична батерия. Останалото е е екран и камера. За първото нямам съмнения, че ще е добре пък камерата-ще видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-01-21 17:28

Подробности за Exynos 2100 - подръжка на 200mp сензори, 6 камери и превключване между четири от тях за зуум функцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-21 00:00

Exynos is back

Тоя път май са се постарали бая.

8К видео плеър?.......как да го вържа на телевизора?

5g е в чипа т.е. ще го слагат и на средния и нисък клас а?

KNOX пак си е в чипа......



Публикацията е редактирана (13-01-21 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: ipolit   
Дата:   13-01-21 15:24

На минито проблемът е единствено цената, а за мен и че не е с Андроид. Имам органическа непоносимост към големи телефони. Сега съм с един с 6,6 инчов екран. Толкова ми е противен, че почти не го поглеждам и изкарвам с едно зареждане 5-6 дни.
Мислех да си взема Pixel 4a, ама вече се научих да не ползвам телефон, тъй че за глупости пари повече няма да дам.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-21 20:16

↑Пък аз за компютри(и фотоапарати) пари вече не давам - личния ми комп отдавна играе ролята на външен хард. 6,6 инча, както казах, ако е без рамки телефона, само в женски джоб не влиза удобно. А бидейки по обекти - чертежи, снимки, документи, фотофорум - само кафе и дудуци не мога правя с телефона, ама за тях ползвам телефонната му функция [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: abozhilov   
Дата:   14-01-21 08:19

Не знам как ти стои удобно в джоба, но може ако си с подходящ ръст.За моите 175см обаче 6.6 инча, колкото и да е изпилен не е хич удобен в джопа на панталона, въпреки че обичам свободни дрехи.Иначе да-определено е по-удобно и приятно да гледаш/четеш/правиш нещо на по-големия екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-21 10:40

Аз съм 1.68, телефонa е 6.9" и е доста изпилен. Нямам логистични проблеми т.е. ако се налага и в джоба на панталоните влиза, но ми е по-удобно да е в друг джоб. Ако нещо ме дразни в моя конкретен модел като физически характеристики е тежестта. По-ниския клас модели с близки на размер екрани са осезаемо по-леки. Този е метален другите са пластамаса... от друга страна след още 4 години вероятно ще оценя по-здравия корпус



Публикацията е редактирана (14-01-21 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   14-01-21 17:37

Galaxy S21 серия представена

Линк 1, Линк 2, Линк 3, Видео 1, Видео 2




Публикацията е редактирана (14-01-21 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-21 18:27

"100X Space Zoom" - не се отказаха от тази глупост... и пак с различни процесори, явно според пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   14-01-21 19:12

"Слаб" ли ти се вижда Ексиноса ? [smilie18]
Стига де, кърти миФки въпреки че отново отстъпва с малко на Snap 888
На хартия уж е по-добре, ама само на хартия
Проблемите са два - Космическите(Space) цени и това че S21 / Plus отстъпват отвсякъде на Xiaomi Mi11

S21 / Exynos 2100 vs Mi11 / Snap 888




Публикацията е редактирана (14-01-21 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-21 20:41

Готин е много новия ултра. 10х оптичен зум с перископа т.е. 30х и 100х ще са много по-добри.

10х е 240мм на фотоапарат.

Това с променливия refresh падащ на 10 херца може да се окаже убиец. Предполагам яко ще пести батерийка

Малко гадно за мен е, че

1. Екрана е по-малък 6.8.....ехооо каква е тая ултра джуджак бе
2. Перископа е 10х т.е. На 100-135мм няма да има хубава камера. А за мен това беше важно т.е, 105мм е супер удобно.
3. Няма SD карти пък аз си ползвам бедна с 400GB

Чудя се, защо не са махнали въобще дупката за карти. Аз ползвам eSIM и няма нужда да вадя и слагам нещо в апарата. От дупка имаше смисъл ако ползват SD.....

Другите ми допадат на дизайн.



Публикацията е редактирана (14-01-21 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-21 22:12

Самсунг яко са се изхвърлили със слушалките. Най-сетне ще имат ефективен ANC. Двуканални са! Автоматично се уоравляват, когато говориш. Казват, че не падат хахаха

https://youtu.be/TD_BZN0bn_U



5nm е процесорчето.....

ПП и за камерата на ултрата яко изригнаха. Цитирам "мислих да си купя ДСЛР , ама няма нужда". Следващия кадър са сложили ултрата на тежък статив да снимат пейзажи до някакви големи камери. Вярно е, че последния им софтуер е мега брутален на тъмно. Ама това беше.......


Гледам да видя дали има 16 битов формат на запис...

Казаха 14 стопа. Ама... в какъв формат ги пише?

ПП май май гугълските пиксел телефони нямат бъдеще. Гугъл са направили уникални неща за Самсунг, дето ги няма на другите устройства......



Публикацията е редактирана (14-01-21 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: mitakabs   
Дата:   15-01-21 05:57

Аз катогледам 21/21+ какъв даунгрейд са ..мале мале..пластмаса отзад, плоско стъкло отпред..То реално само Ултрата става за нещо от тая им Флегманска серия..За мен С20+ си е по добре изглеждаш телефон!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-01-21 07:46

...и Xiaomi изпадна в немилост - Смартфона "враг" N1 на "Демокрацията"
Няма място за притеснения - Щатите ще се разпаднат още тази година, надали ще им е до санкции и БАН-ове.

https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0115/8d/73522fd8fd03420d044e36c43750808d.jpeg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32  33 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »