Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   03-03-21 15:31

Здравейте! Наближава пролет и планирам едно 2-3 дневно пътуване с цел фототуризъм из Родопите. Бил съм там десетки пъти, красиво е навсякъде, но малко или много имам любими локации и все клоня към тях. Идеята на темата беше всеки да сподели своите такива, за да може всички да обогатим набора си от фотогенични села/местности за снимане. Често ми се е случвало да свия с колата към някое село встрани от пътя с надеждата да намеря красиво пусто място и често съм се натъквал на разочаоваши фотографски :) села с нови неизмазани къщи и без търсената атмосфера. Това губи време, а то обикновено е премерено. Моите любими локации са:

Широка Поляна /естествено :)/
с. Върбово, над Широка Лъка
района около Гела
района около с. Вишнево,това което е близо до Смолян, мисля, че са две
участъка около пътя между Сатовча и Доспат и селцата по отбивките там, някои са приятни, други не, природата е много красива обаче
с. Долен и около него

Нека, който има желание да се включи с неговите точки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: Raffito   
Дата:   03-03-21 19:18

Не изключвай и источните Родопи...
Там стават уникални снимки...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: Satsan   
Дата:   03-03-21 19:54

Виждам, че захождате към Родопите от към Кричим.
Ако заходите към Родопите през Асеновград имате няколко последователни локации".
1.На изхода от Асеновград в дясно на 1 км се намира Асеновата крепост
Обсъждана тук във форума в темата за Подобряване на цветовете
2. На 8 км след Асеновград е Бачково и Бачковски манастир
Няма какво да говоря за манастира. Малък съм.
3.Следва след около 30 км отклонение за с. Косово . На 9 км от отклонението е невероятната гледка на каменните Косовски къщи. Приятна фотографска дестинация.
4. След още 20-тина км следват селата Павелско и Хвойна. В с. Хвойна е най-старата църква в Родопите . Малко отминала слава, но добър фотографски обект.
5. След с.Хвойна след 22 км е г.Чепеларе. Една голяма фабрика за ски бележи началото на града. Над Чепеларе е ски курорт Мечи чал, но не съм го посещавал. Не знам дали има какво да се снима в Чепеларе...
6. След още 8-10 км следва Пампорово Освен застроените велики хотели има писти, скиори и КУЛА. До нея се стига с лифт за около 10 мин. Висока около 147 м. От кафе-терасата най-горе се откриват величествени гледки, подходящи за фотографски интерес. В ясно време се вижда почти до Бяло море.
6. От Пампорово продължавате посока Девин (другата е Смолян). И след 15 км сте в Широка лъка.
И от там всичко ви е познато. Не знам дали този маршрут се минава за един ден...зависи от застояването на различните места. През цялото време имате хубави гледки и пейзажи, ако представляват интерес.
Поздрави!



Публикацията е редактирана (03-03-21 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   03-03-21 20:03

Satsan, благодаря, препоръчания от теб маршрут ми е познат в детайли, минавал съм го многократно от всички възможни посоки. Кулата на Снежанка и Бачковския манастир са супер за семейна разходка, но не са ми фокус на фотографските експедиции. Въпросът ми беше всеки да сподели хубавите и затънтени малки селца и махали, които е намерил и снимал, и които остават встрани от интереса на туристите. Живописни такива не се намират толкова лесно, с хубави стари къщи с тикли, без много ръждиви ламарини и нови тухлени бункери наоколо, и красиви гледки наоколо. Бях намерил едно приятно на една отбивка малко преди Ардино, ако се идва откъм Смолян посока, Трънкосливка ако се не лъжа. По залез е осветено красиво. На пръв поглед са много, но за мен поне не чак толкова. Не съм ходил само до Мугла, една време се стигаше само с високопрохим джип, имам такъв но прехода от София отнема един ден почти :) Не знам сега как е положението, стига ли се с паркетно 4х4 някой знае ли?



Публикацията е редактирана (03-03-21 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: wlad   
Дата:   03-03-21 20:16

Ако си от Пловдив или околията, можеш да се разходиш до село Чурен, това е малко след Перущица и Върховръх.
В селото има един-единствен постоянен жител, много запазени каменни къщи, непокътната природа и зашеметяващи пейзажи.
Съвсем наскоро го открих и аз, рядко ходя в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: Satsan   
Дата:   03-03-21 20:34

.
Просто споделих един маршрут. Може да е полезен на други.
До Мугла септември се минаваше с лека кола без проблем. Сега зимата не знам.
1. След Асеновград на 12-15 км е отклонението за миньорския град Лъки .
Близо до Лъки е с. Дряново . Малко плашеща гледка са къщите "кацнали" една върху друга. Стръмни чукари спират дъха.
2. От там може да се качиш на Рожен . Не знам дали тези широки поляни и пейзажи са интересни, но обсерваторията си е велика.
3. Може да слезнеш до с. Момчиловци Екзотично и причудливо селце.
4. Продължаваш към г. Смолян . Около 15-20 км. Има интересни къщи за снимане в кв. Райково. Родопски къщи Още 7 км е отклонението за Мугла. И повече...не се сещам.
А около Пловдив са селата Ситово и Лилково . Интересна дестинация. Тръгва се от Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: asahi   
Дата:   03-03-21 21:02

Избягвам да споделям места, но тези не са мои.


Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: tvk75   
Дата:   06-03-21 10:35

До Мугла се стига и с нормална кола,стига да се кара внимателно и бавно на някои места. Оттам нататък е възможно да се стигне и до Чаирските езера, Чамла и дори Триград, вече с по-сериозен автомобил, желателно 4х4,,,

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: dj_ceci   
Дата:   06-03-21 21:34

Да не пропускаме и село Борово по пътя за кръстова гора.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: Gecata   
Дата:   06-03-21 23:25

В Родопа не ти трябват локации, а време. Тръгни без план, влез в планината и се отбивай по малките пътчета. Остави планината да те изненада. Преживяването си струва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: geobg   
Дата:   07-03-21 00:09

Директният път от Батак към Девин - около 40 км, минава се през доста живописни места.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: sherbit   
Дата:   07-03-21 00:40

Голям Беглик

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: SLR   
Дата:   08-03-21 01:18

Слагам хладилната чанта и палатката в багажника, и се надявам да се загубя там някъде за 2-3 дена....

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-03-21 09:34

Каньонът на водопадите

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: nsirakov   
Дата:   08-03-21 10:56

Най-хубавите локации в Родопите са тези, до които 4х4 не може да стигне.. за да няма поток от паплач тъпчеш и газещ всичко красиво...

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   08-03-21 12:23

nsirakov, съгласен, но пешеходните преходи изискват друга планировка, време и компания от тези с автомобил. Не визирам да щракаш от колата разбира се без да стъпваш на земята :)

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: E.Yonkov   
Дата:   10-03-21 18:43

Ето ти едно фейсбук албумче със снимки от Родопа, ако ти хареса нещо мога да дам и по-подробна информация, макар че съм слагал описания, от които стават ясни местата. Не мисля че трябва да се крият тези неща, ама то е сигурно щото не съм фотограф. Благодарение на описания, на които случайно попаднах, примерно миналата неделя намерих две интересни неща, край които бях минавал няколко пъти, но не бях подозирал за съществуването им.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: Raffito   
Дата:   11-03-21 18:14

Тази вечер гледах едно филмче по БНТ2 за -Червената стена.
Показаха пещерата Добростански бисер и водопада Сливодолско падало...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: landstar   
Дата:   16-03-21 23:06

Не съм акционер! Само съм отсядал в хотел Рока - Кърджали, село Главатарци. Еталон! Снимаш без да ставаш от шезлонга. Много изпипано. Има маршрути наоколо. Идеално е за изходна база.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: landstar   
Дата:   16-03-21 23:09

Абе я да използвам темата - някой може ли да препоръча читаво място за отдих в Родопите? Единствено изискване - да сервират кафе ИЛИ. Че от тия стари къщи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   17-03-21 00:25

Не те разбрах за ИЛИто, ако трябва да съм честен, шега ли беше или не

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: landstar   
Дата:   17-03-21 13:28

С кафето шега не бива! Търся хотел на живописно и панорамно място в Родопите с прилично обслужване. Скоро бях например на хотел Балканци на Узана. Уникално място за фотография, без да ставаш от кревата даже! Обаче поддръжката мърлява.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   17-03-21 16:50

Пробвай При Баръма във Вишнево, малко семейно хотелче, чисто и със супер гледка от къщата и наоколо. Зависи какво очакваш, Родопите не са място за луксозно нястаняване по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: landstar   
Дата:   17-03-21 21:23

Ценна идея! Как е пътят до там?

Отговори на това съобщение
 Re: Локации в Родопите
Автор: avo   
Дата:   17-03-21 22:28

Не ми е направило впечатление да е зле, значи е нормален като за региона. Но аз не съм много критерий, защото такива неща не ме тревожат обикновено [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »